TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez artur1978 20 cze 2015, 11:45
achino napisał(a):Trazodon jest antagonista receptorów serotoninowych i słabym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Nie ma powinowactwa do receptorów dopaminergicznych.

Tak sie sklada ze antagonizm autoreceptorow serotoninowych ma wplyw na uklad dopaminergiczny.
NIe trzeba bezposrednich agonistow zeby podbijac dopamine, zreszta podobnie jest z amfeetamina ktora sama w sobie nie ma powinowactwa do zadnych receptorow

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 22 cze 2015, 13:36
Nie rozumiem dlaczego uważa się, że trazodon może powodować priapizm (z powodu blokowania receptorów a-adrenergicznych) skoro mianseryna blokuje je znacznie silniej.

-- 22 cze 2015, 13:50 --

Dziwi mnie również fakt, że wielu lekarzy w celu złagodzenia zaburzeń libido przy stosowaniu SSRI stosują trazodon zamiast leków z grupy NaSSA, które silniej blokują receptor 5-HT2A i receptor alfa-1 i 5-HT2C.
Sam przekonałem się, że NaSSA potrafiły niemalże całkowicie znieść w/w skutki uboczne podczas stosowania escytalopramu (o jakies 30 % w porównaniu do trazodonu).
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

TRAZODON (Trittico CR)

przez Don Kamillo 22 cze 2015, 14:08
Ten lek, + Seronil w tydzień dał mi więcej niż Esci przez pół roku, już czuję, że w środku się wyciszam. Biore 75 Trittico i 20mg Seronilu. Jakoś snu lepsza, apetyt wilczy minął, i już nie muszę się przymusowo zapychać.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez Patryk29 22 cze 2015, 14:28
Grabarz666 napisał(a):Nie rozumiem dlaczego uważa się, że trazodon może powodować priapizm (z powodu blokowania receptorów a-adrenergicznych) skoro mianseryna blokuje je znacznie silniej.

-- 22 cze 2015, 13:50 --

Dziwi mnie również fakt, że wielu lekarzy w celu złagodzenia zaburzeń libido przy stosowaniu SSRI stosują trazodon zamiast leków z grupy NaSSA, które silniej blokują receptor 5-HT2A i receptor alfa-1 i 5-HT2C.
Sam przekonałem się, że NaSSA potrafiły niemalże całkowicie znieść w/w skutki uboczne podczas stosowania escytalopramu (o jakies 30 % w porównaniu do trazodonu).

Wszystko ladnie pieknie tylko po mircie i mianserynie tyja sie na potego po kilku miesiacach wyglasz jak swinia, a to na pewno nie wplynie pozytywnie na nastrój chorego, jak popatrzy w lustro i zobaczy taka wielka swinie. :roll:

-- 22 cze 2015, 14:30 --

Don Kamillo napisał(a):Ten lek, + Seronil w tydzień dał mi więcej niż Esci przez pół roku, już czuję, że w środku się wyciszam. Biore 75 Trittico i 20mg Seronilu. Jakoś snu lepsza, apetyt wilczy minął, i już nie muszę się przymusowo zapychać.

Bo esci to gówno jest, seronil jeszcze nie dziala to tritico juz dziala, ten lek dziala juz w 1 tygodniu.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 22 cze 2015, 14:43
Patryk29 napisał(a):Wszystko ladnie pieknie tylko po mircie i mianserynie tyja sie na potego po kilku miesiacach wyglasz jak swinia, a to na pewno nie wplynie pozytywnie na nastrój chorego, jak popatrzy w lustro i zobaczy taka wielka swinie. :roll:

Nie zawsze i nie każdy. Depresja bardzo często przebiega ze zmniejszonym,a nawet brakiem apetytu, więc może być to zaleta (tak było w moim przypadku).
Poza tym małe dawki, np 7.5 mg mirtazap[iny lub 10 mg mianseryny wystarczą by skutecznie zablokować w/w receptory i zmniejszyć bądz nawet zniwelować dysfunkcje seksualne SSRI.

Patryk29 napisał(a):Bo esci to gówno jest, seronil jeszcze nie dziala to tritico juz dziala, ten lek dziala juz w 1 tygodniu.

Gówno to robi się na ubikacji. Tak się składa, że escytalopram to najskuteczniejszy SSRI (a w zasadzie ASRI).

TRAZODON (Trittico CR)

przez Patryk29 22 cze 2015, 14:48
Grabarz666, Najskuteczniejszy ssri, chyba ci sie cos pomylilo, paroksetyna bije ten lek na glowe, sertaline pewnie równiez, moze jedynie jest lepszy od fluwoksoaminy, najbardziej selektywny jest esci, jebie tylko po serotoninie, skutki uboczne na tym leku mialem prawie 2 miechy i to maskaryczne, a producent twierdzi, ze lek zaczyna dzialac po tygodniu, dobry zart, moze na nerwice to ten lek jest dobry na depresje to porazka.
Ostatnio edytowano 22 cze 2015, 14:49 przez Patryk29, łącznie edytowano 1 raz

TRAZODON (Trittico CR)

przez artur1978 22 cze 2015, 14:49
Grabarz666 napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Wszystko ladnie pieknie tylko po mircie i mianserynie tyja sie na potego po kilku miesiacach wyglasz jak swinia, a to na pewno nie wplynie pozytywnie na nastrój chorego, jak popatrzy w lustro i zobaczy taka wielka swinie. :roll:

Nie zawsze i nie każdy. Depresja bardzo często przebiega ze zmniejszonym,a nawet brakiem apetytu, więc może być to zaleta (tak było w moim przypadku).
Poza tym małe dawki, np 7.5 mg mirtazap[iny lub 10 mg mianseryny wystarczą by skutecznie zablokować w/w receptory i zmniejszyć bądz nawet zniwelować dysfunkcje seksualne SSRI.

Patryk29 napisał(a):Bo esci to gówno jest, seronil jeszcze nie dziala to tritico juz dziala, ten lek dziala juz w 1 tygodniu.

Gówno to robi się na ubikacji. Tak się składa, że escytalopram to najskuteczniejszy SSRI (a w zasadzie ASRI).

Nie jest najskuteczniejszy jest tak samo skuteczny jak paro i fluoksetyna mneij skuteczny niz wenlafaksyna i mirtazapina na przyklad.
Jednemu podpasuje bardziej innemu mniej, dla mnie nie do zaakceptowania jest kastracja libido i motywacji.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 22 cze 2015, 15:12
Patryk29 napisał(a):Grabarz666, Najskuteczniejszy ssri, chyba ci sie cos pomylilo, paroksetyna bije ten lek na glowe, sertaline pewnie równiez, moze jedynie jest lepszy od fluwoksoaminy, najbardziej selektywny jest esci, jebie tylko po serotoninie, skutki uboczne na tym leku mialem prawie 2 miechy i to maskaryczne, a producent twierdzi, ze lek zaczyna dzialac po tygodniu, dobry zart, moze na nerwice to ten lek jest dobry na depresje to porazka.

Kiepsko orientujesz się w temacie skoro uważasz, że jedynym kryterium skuteczności przeciwdepresyjnej SSRI jest siła hamowania wychwytu zwrotnego serotoniny.

Fakt,że escytalopram jest ASRI powoduje jego większą skuteczność niż inne SSRI. Selektywność ma się nijak do tego.

Ponieżej link do metaanalizy, w której znajdziesz potwierdzenie tego, co piszę:

http://www.thelancet.com/journals/lance ... 40-6736(09)60046-5/abstract

-- 22 cze 2015, 15:16 --

artur1978 napisał(a):Jednemu podpasuje bardziej innemu mniej, dla mnie nie do zaakceptowania jest kastracja libido i motywacji.

Kastracja libido największa jest na paroksetynie spośród wszystkich SSRI, powodem jest jej hamujące działanie na syntezę tlenku azotu.

-- 22 cze 2015, 15:34 --

Odnośnie allosterycznych właściwości inhibujących SERT escytalopramu poczytać możesz poniżej:

http://fpn.ipin.edu.pl/aktualne/1/t22z1_4.pdf
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

TRAZODON (Trittico CR)

przez Patryk29 22 cze 2015, 15:40
Grabarz666, Dzieki za wklejenie linku do strony na której nic nie ma, nie wiem kiedy tam zagladales ostatnio, ale z pewnoscia nie dzisiaj. :D
Co do escitoplarmu to na pewno nie jest najskuteczniejszy ssri, ale nie chce mi sie o tym z toba dyskutowac, dla mnie ten lek to lipa, co do wychwytu zwrotnego to zdaje sobie sprawe, ze nie jest to najwazniejsze, ale jest bardzo istotne, szczególnie w glebokiej depresji, czytalem wiele opinii ludzi, którzy mieli dramat z tym lekiem wlacznie z myslami samobójczymi i bardzo dugo trwaly te skutki uboczne, sam wiem bo bralem ten lek i na pewno nie jest naskuteczniejszym ssri, moze dla ciebie, ale dla mnie nie, to tyle.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 22 cze 2015, 16:11
Patryk29 napisał(a):Grabarz666, Dzieki za wklejenie linku do strony na której nic nie ma, nie wiem kiedy tam zagladales ostatnio, ale z pewnoscia nie dzisiaj. :D

Proszę:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19185342

Patryk29 napisał(a):Co do escitoplarmu to na pewno nie jest najskuteczniejszy ssri, ale nie chce mi sie o tym z toba dyskutowac

Dlaczego? Brak wiedzy?
Ja jestem otwarty na dyskusje.

Patryk29 napisał(a):dla mnie ten lek to lipa

Twoja osoba nie jest reprezentatywna jak obiekt badań i nie świadczy o statystycznej skuteczności tego leku.

Patryk29 napisał(a):sam wiem bo bralem ten lek i na pewno nie jest naskuteczniejszym ssri, moze dla ciebie, ale dla mnie nie, to tyle.

"Sam wiem bo brałem" to żaden argument - patrz odpowiedź powyżej.
Tym tokiem myślenia to mirtazapina nie powinna być w ogóle skuteczna w depresji, nie mówiąc już o jej ciężkiej postaci.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Patryk29 22 cze 2015, 16:26
Grabarz666, Z tego co mi wkleiles wynika, za najlepsza jest sertalina, przeciez to pisalem, nie widze zebys mial, racje, wiec nie bardzo wiem o co ci chodzi, poza tym zwróc uwage na to: Systematycznie przeglądowi 117 randomizowanych badań klinicznych (25 928 uczestników) z 1991 do 30 listopada 2007, co w porównaniu którykolwiek z następujących leków przeciwdepresyjnych w zakresie dawek terapeutycznych w doraźnym leczeniu depresji

Jak bralem ten lek to im dalej tym gorzej, zamula i brak motywacji, na zaburzenia lekowe, tez paro jest lepsza o wiele, sertalina, chociaz pobudza i nie zamula, wiec jaki wniosek - escitoplarm w zadnym razie nie jest najskuteczniejszym z ssri, a o tym przeciez byla mowa.
Poza tym pomysl, gdyby jakis lek dzialal na ciebie zle i ktos by ci przedstawial badania i metanalizy jaki to on nie jest wspanialy, to czy by cie pocieszylo i poprawilo twoja sytuacje, sadze, ze nie, placebo tez ma wysoki procent skutecznosci, wyzszy niz ssri, ciekawe co. :D

TRAZODON (Trittico CR)

przez klaudi 22 cze 2015, 16:42
U mnie Esci 30 mg. nie daje rady z lękiem i fobią , paro była lepsza

TRAZODON (Trittico CR)

przez Grabarz666 22 cze 2015, 16:50
Nie wiem, jak Ty czytasz, ale nigdzie nie jest napisane, że sertralina jest najskuteczniejszym antydepresantem spośród 12 badanych leków ani najskuteczniejszym SSRI.

Słabo znasz angielski.

"We systematically reviewed 117 randomised controlled trials (25 928 participants) from 1991 up to Nov 30, 2007, which compared any of the following antidepressants at therapeutic dose range for the acute treatment of unipolar major depression,"

Oznacza to, że przejrzano 117 randomizowanych, kontrolowanych "prób" z powyższego okresu, w dawkach terapeutycznych do leczenia depresji jednobiegunowej.

Proszę, nie wklejaj słów z google tłumacz, wyrwanych z kontekstu, bo wychodzi z tego pseudonaukowy bełkot - doraźne leczenie depresji?! kto w ogóle stosuje takie metody porównawcze).

Po raz kolejny pisze, to, że Tobie nie pomógł nie oznacza, że jest to lek zły (niedziałający).

Skoro placebo jest skuteczniejsze niż SSRI, tyo dlaczego nie leczysz się placebo, po co truć się "chemią".

TRAZODON (Trittico CR)

przez Patryk29 22 cze 2015, 16:58
Grabarz666, Co ty /cenzura/ mi wogóle, znam angielski poza tym nawet gdybym nie znal to jest tlumacz.

Klinicznie istnieją istotne różnice między często przepisywanych antydepresantów zarówno skuteczności i tolerancji na rzecz escitalopram i sertralina. Sertralina może być najlepszym wyborem podczas rozpoczynania leczenia za umiarkowaną do ciężkiej depresji u osób dorosłych, ponieważ ma najkorzystniejszą równowagę między korzyściami, akceptacji, a ceną nabycia.

masz to z twojej metanalizy, cos jeszcze, moze ty czytac nie umiesz.

-- 22 cze 2015, 17:01 --

Grabarz666, A skad ty wiesz wogóle co ci pomoglo, moze to czas ci pomógl i wiare w lek, psychika ma bardzo duza moc uzdrawiania, skoro jestes taki oczytany to powinienes to wiedziec, jak sadzisz po co porównuja antydepresanty do placebo, bo te leki maja niska skutecznosc, w glebokich stanach depresyjnych widac ich przewage nad placebo, ale robia z czlowieka, mula bo tylko serotonina jest podbijana a co z reszta, gdzie dopamina, noradrenalina.

-- 22 cze 2015, 17:05 --

Grabarz666, to nie byl teks wyrwany /cenzura/ wie z czego tylko z twojej zajebistej metanalizy, nadal sie sprzeczas ze esci jest najlepsza a nie jest, to wynika z twojej metanalizy w interpretacji, skup sie i przeczytaj dokladnie.

Sortuj wg