TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez Blondie 09 lis 2014, 11:29
Redhead, możesz spróbować mniejszą dawkę i zobaczyć czy będziesz spać. Np.25-50mg. trittico na bezsenność.przepisuje się w małych dawkach. Natomiast wyższe mają większe działanie antydepresyjne. Ja np doskonale spie na 300 mg. :)) choć przy 100 tez zaczęłam spać jak normalny człowiek. :))

TRAZODON (Trittico CR)

przez cytrynka84 18 lis 2014, 18:28
Biore Trittico 50 od ok 3 tyg,mial nie wplywac na apetyt/wage,a mi apetyt zwiekszyl niestety :( Receptor H1 daje o sobie znac :?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez suwak 18 lis 2014, 19:12
cytrynka84 napisał(a):Biore Trittico 50 od ok 3 tyg,mial nie wplywac na apetyt/wage,a mi apetyt zwiekszyl niestety :( Receptor H1 daje o sobie znac :?

Nie tylko H1 ale też 5ht2c.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez cytrynka84 18 lis 2014, 19:32
Racja,a wiesz moze jak mocno Trazodon wpływa na oba receptory,bo myślałam,ze słabo,a tu niespodzianka :(
Na sen trochę pomaga,wydłuża godzinę, dwie sen.
Odpukać chyba dr miał racje,żeby nie zmieniać sertraliny tylko dołożyć trittico Czuje się dobrze na tym kombo,motywacja ,dobry nastrój,lepszy sen.Uboki po T. miałam jakiś tydzień,zamula w dzień,zawroty głowy i straszne bole glowy,ale przeszło i jest OK,żeby nie zapeszyć.Tylko ten apetyt mnie dobija(anoreksja)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez suwak 18 lis 2014, 19:50
http://en.wikipedia.org/wiki/Trazodone
Tam masz tabelkę. Im mniejsza wartość tym mocniej działa. Tylko 5ht1a częściowo agonizuje, resztę antagonizuje. Poza tym hamuje wychwyt zwrotny serotoniny podobnie jak SSRI, ale słabiej.

TRAZODON (Trittico CR)

przez cytrynka84 18 lis 2014, 21:13
suwak, dzieki ,czyli mocno dziala na 5ht2c (a to niedobrze,apetyt bedzie rosl :cry: ) i 5ht1a :( Boje sie nawrotu anoreksji,glodowka,wymioty i kólko sie zamyka :why:
No nic zobaczymy jak to bedzie,odstawiac nie chce poki dziala.

-- 18 lis 2014, 20:55 --

Blondie, Tylko ,ze jak Redhead zmniejszy dawkę to raczej nie ma szans na działanie antydepresyjne, a ma to przepisane również na depre.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez boogyman 30 lis 2014, 21:20
Zamierzam powrócić do Trittico. Kiedyś go próbowałem, ale chyba zbyt krótko go przyjmowałem (około 3 tygodni).

Mam do Was pytania :

1.Będę go brał pewnie jak ostatnio w dawce dobowej 150mg. I teraz pytanie: czy lepiej łykać to na noc 150 mg czy dzielić tabletkę i brać np 3 razy dziennie po 50mg(1/3 tabletki) gdzieś słyszałem że ma krótki okres półtrwania.
2.Chcę sobie poprawić funkcje seksualne tym lekiem. Pytanie do płci męskiej- czy zauważyliście jakąś poprawę w tym temacie?
3.Czy jest to dobry lek na lęki czy raczej należy coś do niego dołożyć. Niedługo mam wizytę u psychiatry i chcę z nim o tym porozmawiać. Mam obecnie silny lęk przed powrotem do pracy. Dostałem propozycję zmiany pracy ale po raz kolejny stwierdziłem, że się nie nadaję. Ogólnie mam mega kompleksy i mega niskie poczucie własnej wartości.
Obecnie nic

TRAZODON (Trittico CR)

przez mio85 01 gru 2014, 00:41
boogyman napisał(a):Zamierzam powrócić do Trittico. Kiedyś go próbowałem, ale chyba zbyt krótko go przyjmowałem (około 3 tygodni).

Mam do Was pytania :

2. pomoze ci na erekcję, to będziesz miał na bank, libido u mnie zwiekszył w niewielkim stopniu i jeszcze bardziej zmniejszyl odczuwanie orgazmow. Z dwojga zlego: brak orgazmow, brak wzwodu, wole brak orgazmow.
3. moim zdaniem za slaby na monoterapie, mi nie pomogl solo.

TRAZODON (Trittico CR)

przez PannaNatalia 02 gru 2014, 12:22
Cześć! Byłam dziś u psychiatry,akurat nie było mojej pani doktor i trafiłam do innej-z czego się bardzo cieszę. mDostałam nowy lek trittico cr,mam zastąpić nim setaloft i fluanxol.Pan doktor powiedziała mi również,że w moim przypadku same leki nie pomogą i potrzebuję psychoterapii.Będę robiła coś w tym kierunku,dostałam nawet dwa adresy...mam nadzieję,że będzie w końcu lepiej.Czy trittico cr ma jakieś silne skutki uboczne?P.S trzymajcie za mnie kciuki :) :great:
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez Santiago20 04 gru 2014, 16:49
Witam, dostalem Trittico cr75mg z zwiazku z tym ze klade sie spac ok 1-2 w nocy a rano nie moge sie dobudzic... Czy Trittico pomoze mi normalnie sie wysypiac i wstawac ok 6-7 nad ranem pelen energi ... ? Optocz Trittico biore Wenle 225mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez SADer 06 gru 2014, 14:55
Biorę 75 mg trazodonu wieczorem od 4 dni i na razie zauważyłem, że działa na mnie dosyć dobrze przeciwlękowo.

ALE skutki uboczne są bardzo dziwne: zatrzymanie wody w organiźmie przy jednoczesnej suchości w ustach. Bóle mięśni, stawów, drętwienie kończyn. Wzmaga mi on poważnie apetyt zaraz po wzięciu, a jednocześnie hamuje perystaltykę jelit.

W ogóle nie działa na mnie nasennie, zasypiam o 3-4 w nocy.

Czy ktoś miał podobnie? Czy to znak, że trzeba będzie go odstawić?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Popiol 06 gru 2014, 19:12
Na mnie też nasennie nie działał, w sumie to w ogóle nie czułem żadnego działania.

-- 06 gru 2014, 19:13 --

Najlepiej mi się śpi po mirci 8)
Popiol

TRAZODON (Trittico CR)

przez lukasz_92 07 gru 2014, 22:58
Mam pytania:

1) Czy macie większe problemy ze wstawaniem po Trazodonie?
Zauważyłem że łatwiej mi wstać (jeżeli muszę) przed 7 niż między 7 a 8 - niezależnie kiedy pójdę spać. Ale ogólnie bardzo trudno mi wyjść z ciepłego łóżka.
2) Czy łączył ktoś z was Trazodon z SSRI, albo innymi lekami na obniżenie libido - jakie są efekty?
5w4, INFJ, DDRR, DDD

TRAZODON (Trittico CR)

przez PannaNatalia 08 gru 2014, 14:17
Strasznie dziwnie czuję się po Trittico cr,biorę od 6 dni ten lek i mam zawroty głowy,dziś potwornie mi nie dobrze,boli mnie głowa i w dodatku czuję jakbym miała spadki ciśnienia.Czuję jakieś mrowienia w mięśniach i głowie,już sama nie wiem co mi jest.To możliwe,że to skutki uboczne są takie nasilone?
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Sortuj wg