TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez kielbasa82 09 lip 2014, 14:36
estera1 napisał(a):Magnez,potas,morfologia,tsh.
Ile masz lat?

Badania krwi miałem OK, tsh tez w porzadku tylko wyszły mi podwyzszone przeciwciała anty TPO (tarczyca)norma jest 5,6 ja miałem 22, kazali mi co rok badać hormony tarczycy,USG tarczycy miałem w porzadku.

-- 09 lip 2014, 17:31 --

Estera mam 31 lat

TRAZODON (Trittico CR)

przez depas 10 lip 2014, 03:54
janina.alicja, w moim odczuciu wzięcie Trittico o takiej porze jak piszesz to dobry pomysł. Ten lek nie tylko usypia, to znaczy pozwala łatwo zasnąć, ale także korzystnie działa na sen w tym sensie że powinien on być "lepszy", głębszy itd. Początkowo powoduje też dość nietypowe i żywe sny, ale nie koszmary. Przez pierwsze kilka dni do dwóch tygodni niełatwo się po nim wstaje. Tak twierdzi wiele osób go stosujących, chociaż ja osobiście od początku nie miałem z tym problemu. Co do antykoncepcji - nie mam pojęcia, tu trzeba dokładnie poczytać ulotki obu leków.
A tycie? Brałem go 5 miesięcy i nie utyłem nic, apetyt też się nie zmienił.
Pozdro.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

TRAZODON (Trittico CR)

przez janek159 10 lip 2014, 20:28
Cześć. Witam Was też jestem nowy. Moje pierwsze doświadczenia i problemy z zaśnięciem już z 1,5 tygodnia. Lekarz przepisał trittico 75 mg przed zaśnięciem plus 25 mg hydro. A jakby dalej był problem z załapeniem snu to (ponieważ mam) mogę się wspomóc xanaxem. No i zażywam już 2 dni ten zestaw i usypia fakt, ale dla mnie za mało żeby usnąć. Więc wtedy po 2 godzinach w łóżku biorę 0,25 mg xanaxu i wtedy załapię sen. Ale poradźcie proszę, czy na to saśnięcie nie byłaby lepsza Mirtazapina 15 mg? Bo nad tym też myślał psychatra.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez kielbasa82 11 lip 2014, 22:06
estera1, Estera a Ty na co sie leczysz i jak długo?, ile masz lat i jak Ci idzie to leczenie?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Meg1985 11 lip 2014, 23:44
Janek 159, na mnie również Trittico 75mg. nie działało nasennie. Bardzo długo musiałam czekać aż sen nadejdzie i również często wspomagałam się xanaxem, bo ileż można czekać na zaśnięcie. I wytrzymałam 3 tyg. potem była wizyta u lekarza i zmiana leku na Mirtor 15 mg. i jest dla mnie zdecydowanie lepszy na sen i biorę już chyba 9. dziś dzień i ten lek jest o niebo lepszy od Trittico, fajnie się śpi, poprawia zdecydowanie samopoczucie, powoli odzyskuję wiarę w siebie..serio mam takie odczucie po Mirtorze:)ale to dopiero początek brania, więc pewnie ciągle sielanki nie będzie, jak to z lekami bywa:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

TRAZODON (Trittico CR)

przez janek159 12 lip 2014, 10:10
Meg1985, no więc trittico słabo wygląda jak na samo zainicjowanie spania, u mnie. Usypia owszem, ale nie wyłącza myślenia tak aby zasnąć. Więc zastanawiam się czy już zminić, czy czekać jeszcze 3 tygodnie, bo wtwedy mam iść na wizytę. A jakbym chciał zmienić na coś z mirta, to mogę iść do pierwszego kontaktu i sam stosować bez konultacji z psychiatrą? (taniej). Czy jednak robić to z psychiatrą.

Acha, też widzę w sobie pewne napady wredności, ale tylko wieczorem, jak coraz bardziej myślę o tym problemie spania który mnie dopadł. Czytałem o tym kole bezsenności, to nie złe kure.. stwo, taka płapka. Ale miejmy nadzieję, że nie myśląc o tym i myśląc pozytywnie, to nad tym zapanujemy. W sumie nasze problemy to i tak pikuś, w porównaniu do innych, z którymi sie ludzie borykają. Narka. Pijecie kawę?

TRAZODON (Trittico CR)

przez estera1 12 lip 2014, 10:23
Ja kiedys poszlam do ogolnego po recepte na lek psychotropowy ktory mi sie skonczyl a szkoda mi bylo wydawac kase na prywatna wizyte.Nie chciala mi przepisac,nagadala sie ale w koncu dala.Mowila ,ze kolejnym razem trzeba miec kartke od psychiatry jaki lek przyjmuje.Co do tritico tez nie jestem zadowolona.Kawe lubie ale pija ja tylko po przespanej nocy i jak mam ochote na nua .Srednio raz w tyg czasem dwa.

Kielbasa lecze sie na bezsennosc od 2010 w zeszlym roku tabletek nie bralam.Mam 33 lata

TRAZODON (Trittico CR)

przez Meg1985 12 lip 2014, 14:02
Janek 159, o kole bezsenności nie czytałam, to gdzieś tu w tym wątku?
Jeśli chodzi o lek, to radzę iść jednak do specjalisty, przecież możesz iść do psychiatry na fundusz zdrowia, ja chodzę za free, bo szkoda mi kasy na prywatne wizyty, lekarz rodzinny może właśnie nie chcieć tego leku przepisać. Spróbuj wkręcić się na fundusz....

-- 12 lip 2014, 14:09 --

Kawę uwielbiam i jest to mój ulubiony i podstawowy napój w ciągu dnia, ale piję max. 3 filiżanki dziennie:) Nie ma nic lepszego niż świeżo zmielona arabica:)
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

TRAZODON (Trittico CR)

przez Tristitia 12 lip 2014, 16:05
janek159, niestety pokusiłabym się o stwierdzenie że przewlekła bezsenność jest jedną z chyba najgorszych
rzeczy jaka może spotkać. No chyba że ktoś będzie potrafił przywyknąć i próbować jakoś tam w miarę normalnie żyć. Znam taką osobę.
Nie jest szczęśliwa

TRAZODON (Trittico CR)

przez janek159 12 lip 2014, 17:26
Z tego co czytałem to przewlekła to juz od miesiąca. To ja za 2 tygodnie mogę osiągnąć ten status. Ale jak będę optymistą to może nad tą bezsennościa zapanuję. Ale zaczyna mnie martwić ta bezsenność i stres z tym zasypianiem raczej uniemozliwia mi to zaśnięcie. Nigdy wcześniej tego nie miałem, ale zauważyłem że na wyjazdach szkoleniowych w nocy nigdy nie spałem.

Dzięki za odpowiedzi. Jasne że lepiej chodzić do specjalisty, bo to nasze zdrowie.
Więc kawę dzisiaj też wypiłem, rewelacja.

A jakieś dwa piwa można, raz na tydzień, biorąc trittico i hydro (psychatra powiedział że po tym cegłóweczki się poukładają)? Proszę o wyrozumiałość dla moich inteligentnych pytań, choć może normalnych.

TRAZODON (Trittico CR)

przez M.Gibson 12 lip 2014, 19:52
biorę aktualnie asertin jedna tabletka i 2/3 trittico 75 mg,wie ktoś czy można sobie pozwolić na 1 -2 piwka?

TRAZODON (Trittico CR)

przez estera1 12 lip 2014, 20:31
ja nie jestem zwolennikiem picia alkoholu przy braniu jakichkolwiek psychotropów.

TRAZODON (Trittico CR)

przez radek111 13 lip 2014, 14:26
czy to prawda że ten lek wpływa pozytywnie na pamięć??? gdzieś czytałem ze stosują go w otępieniu typu alzhaimera.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Arasha 13 lip 2014, 22:33
Tristitia napisał(a): pokusiłabym się o stwierdzenie że przewlekła bezsenność jest jedną z chyba najgorszych
rzeczy jaka może spotkać. No chyba że ktoś będzie potrafił przywyknąć i próbować jakoś tam w miarę normalnie żyć.

Potwierdzam, potwierdzam, nie zaprzeczam :uklon: A przywyknąć raczej się nie da. W końcu to kawał naszego życia.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg