TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez pająk 23 kwi 2014, 21:23
manbearpig napisał(a):czy senność w ciągu dnia przechodzi po jakimś czasie? zacząłem brać tritico w dawce 150mg, docelowo mam dojść 300mg. problem w tym, że czuje się zamulony cały czas, a co najlepsze w nocy i tak nie mogłem zasnąć, nie mówiąc, o tym co się działo tam na dole :pirate:

Bralam przez prawie 3tyg w dawce 75, sennosc i zamulenie w ciagu dnia nie przeszlo wiec odstawilam po konsultacji z dockiem.
pająk

TRAZODON (Trittico CR)

przez contradiction7 25 kwi 2014, 16:09
Hej
Biorę Trittico od jakiś 4 tygodni, przez 3 tyg brałam dawkę 75 mg i nagle poczułam się lepiej, bo długich miesiącach nie odpowiadania na różne leki antydepresyjne byłam już przygotowana na elektrowstrząsy. I nagle poczułam się lepiej. Lekarka zaleciła zwiększenie dawki do 150 mg i od tego momentu znów jest gorzej. Czy to możliwe żeby lek przestał działąć po killku dniach? Czy to może być objaw zwiekszania dawki?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Kalebx3 25 kwi 2014, 16:22
Czy to może być objaw zwiekszania dawki?

Na pewno ( według mnie ).
Skoro było dobrze na 75mg , to po kiego grzyba przesalać tę "zupę". Na pewno przez to nie będzie ( jak widzisz ) lepsza , ani smaczniejsza .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez mo1977 29 kwi 2014, 12:41
mam problemy z hormonami i dostałam ten lek na problemy ze snem. biore go od tygodnia w dawce 50 mg przed snem i na spanie pomaga. kilka skutków ubocznych miałam ale po jednym dniu mijały. niestety problemem są zawroty głowy i senność w ciągu dnia. troszkę mnie to męczy. czy te obiawy z czasem miną. bo to bardzo utrudnia mi funkcjonowanie?

TRAZODON (Trittico CR)

przez nobody25 01 maja 2014, 22:24
mo1977, miną, na pewno, może inaczej : przzynajmniej na mnie ten lek działał tak sedująco troszeczkę, i taka przymulka zostawała, ale idzie się przyzwyczaić :) , a jakie masz problemy z hormonami? bo ja też mam, jestem X-men...
"Proszę myśleć pozytywnie..."

TRAZODON (Trittico CR)

przez mo1977 02 maja 2014, 07:58
mam pcos i co jeszcze to nie wiem, bo tak naprawdę męcze sie z tym od jesieni i miałam źle dopasowane leki antykoncepcyjne. musiałam je odstawić i teraz czekam na dokładne badania, wtedy będę wiedziała co więcej. jeszcze pare tygodni. wizytę u endokrynologa mam 12 maja, a trzy miechy mija w czerwcu i wtedy mogą mnie dokładnie badać i może dowiem się jak to z tymi moimi hormonkami jest.
zmieniłam sobie dawkę z 50 na 25 zasypiam, ale wydaje mi sie że wcześniej się wybudzam.jestem mniej przymulona, ale zawroty są, to troszkę więcej niż tydzień, więc jeszcze poczekam. utrudniemiem jest dla mnie jazda samochodem. za 3 tyg chce wrócić do pracy a dodatkowo mam małe dziecko które musze odbierać z przedszkola, a nie mieszkam w mieście i autobusem byłoby ciężko, bo kilka przesiadek. więc w moim przypadku jazda autkiem jest obowiązkowa.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Jaghoda 12 maja 2014, 16:24
Też mam Trittico ale po ok. 4 tygodniach łykania, po przejściu do dawki 150 mam tak okropne zawroty głowy i napięcie w głowie, ogólne osłabienie, mdłości, że zmniejszyłam dawkę i zastanawiam się czy nie prosić o zmianę leku:(

A cieszyłam się że wreszcie coś nie na dzień tylko na noc, przez pierwsze 2 tyg było ok.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Psychotropka`89 14 maja 2014, 20:50
Hej,
mam pytanko:
Czy odstawienie ot tak, z dnia na dzień <100mg> triticco - nie zadziałał na mnie :? , a w zastępstwie mirta, może spowodować jakieś skutki odstawienne? Brałam triticco 3 miechy.

Proszę o szybką odpowiedź! :uklon:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez sunREmo 15 maja 2014, 20:49
Tez zmieniłam z dnia na dzień triticco na mirte. Przy tej zmianie wreszcie sie wyspalam. Obudziam sie po 9h za zaslinoonej poduszce. :zzz: Przez kilka dni ciężko było sie dobudzic i mialam uczucie jakby mózg nie nadazal za głową. :bezradny:
Radzę zacząć od minimalnej dawki mirty max 7, 5mg / czyli 1/4 tabletki 30mg i delikatnie zwiekszyc.
Dobranoc!
To spanie niestety po jakimś czasie mija.

-- 15 maja 2014, 20:33 --

Tez zmieniłam z dnia na dzień triticco na mirte. Przy tej zmianie wreszcie sie wyspalam. Obudziam sie po 9h za zaslinoonej poduszce. :zzz: Przez kilka dni ciężko było sie dobudzic i mialam uczucie jakby mózg nie nadazal za głową. :bezradny:
Radzę zacząć od minimalnej dawki mirty max 7, 5mg / czyli 1/4 tabletki 30mg i delikatnie zwiekszyc.
Dobranoc!

Dobranoc!

Dobranoc!
W oczekiwaniu... Na cud.

sit nox cum somno, sit sine lite dies...

TRAZODON (Trittico CR)

przez Psychotropka`89 15 maja 2014, 21:56
Dzięki za odzew sunREmo, odstawiłam z dnia na dzień. Nie będę się pitolić. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez sunREmo 16 maja 2014, 11:23
Ups, widzę, że znowu forum mi oszalało ;) Kilka razy to samo. Adminie pomóż!

& Psychotropka - Ja obecnie mianseryna zamiast mirty. Mniej chyba zmula. Ale tycie podobnie :/
W oczekiwaniu... Na cud.

sit nox cum somno, sit sine lite dies...

TRAZODON (Trittico CR)

przez Psychotropka`89 16 maja 2014, 11:40
sunREmo, mnie nic nie zamula. Znów jest dooobrze... :D
Żadnych skutków odstawiennych po triticco nie miałam. Może dlatego, że brałam go tylko przez 3 miesiące w dawce 100 mg... :?:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

TRAZODON (Trittico CR)

przez mio85 23 maja 2014, 23:55
Mnie martwi to, że po 70 dniach brania Trittico najpierw w dawce 75 mg, teraz wchodze na 150 mg cały czas drża mi mięśnie, szczegolnie nóg i takie napięcie w nich (dyskomfort). Odczuwaliście podobnie, i czy jest szansa zeby ten skutek uboczny minał, skoro u mnie utrzymuje się juz długo? Co wogole sadzicie o tym leku? Mam depresję lękową i szczerze powiedziawszy na lęki trochę pomógł, na depresję tak średnio, a dziś psychiatra powiedzial mi, że mam całkowice odstawić seronil, który pomagał w depresji polepszał nastrój, a dawkę trittico stopniowo zwiększać być może nawet do 250-300 mg. Czego się boję totalnego zamulenia oraz problemów ze wstaniem. Jakos mnie to nie przekonuje, bo kiedy odstawilem seronil samo trittico w dawce 125 mg nie dało sobie rady i depresja wróciła.Co powiecie o tym leku, dziala silnie przeciw depresyjnie i przeciwlękowo, czy raczej jest slaby w tych kwestiach i pomaga tylko na sen? Naszych omnibusow chcialbym zapytać, jak wypada on w badanich na tle innych leków, jeśli chodzi o lęki i depresję.

TRAZODON (Trittico CR)

przez jolantka 24 maja 2014, 03:32
mio, u mnie nasennie okej już od lat, nie ma problemu się zwlec rano, na lęki tak średnio wyczuwalnie, trochę/odrobinę się olewactwo i pogodzenie z rzeczywistością włączyło, depresyjnie nijak, biorę 75, więc to za mała dawka (kiedyś brałam 150 i właściwie nie odczułam dużego działania przeciwdepresyjnego). Nie wiem, jakby to było przy 250-300 aż. Może coś by bardziej zaszalał, ja żrę głównie na sen.
jolantka

Sortuj wg