TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez Popiół 28 gru 2013, 00:29
mio85, raczej źle sobie to tłumaczysz, trazodon to nie lepsza wersja fluoksetyny bez jej skutków ubocznych, to lek o innym mechanizmie działania i raczej jest mniej skuteczny od ssri, masz jeszcze inne alternatywy, mirtazapina, mianseryna, moklobemid, bupropion, trazodon, agomelatyna to lpd które nie mają negatywnego działania na funkcje seksualne.

Brałem trazodon jako dodatek do sertraliny i w sumie to nic nie czułem po tym leku, ani nie działał nasennie ani nie poprawiał libido a na tym mi najbardziej zależało więc odstawiłem.
Najlepiej jak byś sam spróbował tego leku, nie ma się co zbytnio sugerować opiniami innych bo to jak ktoś zareaguje na lek to sprawa indywidualna.
Możesz też próbować połączyć fluo z trazodonem lub mirtazapina/mianseryna w celu zmniejszenia skutków ubocznych lub próbować tych leków solo. Możesz pogadać z lekarzem o moklobemidzie lub tianeptynie ale i tak nikt Ci nie powie co zadziała najlepiej, trzeba to sprawdzić na sobie.
Popiół

TRAZODON (Trittico CR)

przez Kalebx3 28 gru 2013, 14:53
jeny , jakie to Triticco to zamuleństwo . Wziąłem wczoraj na noc zaledwie 12 mg , a do teraz funcjonuje jakby mnie kto siekierą zdzielił po ryju . Panu Trytyko w tym sezonie dziękujemy .
Mam kolegę co wcinał tego 300 mg /D. i w dodatku nic nie czuł . Ja po takiej dawce co On, bym sie już nie obudził.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

TRAZODON (Trittico CR)

przez Popiół 28 gru 2013, 22:00
To pokazuje jak różnie ludzie reagują na dany lek, ja np. nie czuje żadnego działania nasennego trazodonu, najlepiej śpi mi się po mirtazapinie.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez frank2 28 gru 2013, 23:30
Mam pytanko. Jak długo mniej więcej wypłukuje się trittico z organizmu? Brałem 75 mg 2 tygodnie. Trzy ostatnie dni połowę tej dawki. Teraz lekarz przepisał Zolafren i niby mogę od razu go wziąć, ale nie wiem czy nie bezpieczniej odczekać trochę?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Dżejmson 29 gru 2013, 11:59
Na początku zażywania 25mg zwalało mnie z nóg w 15 minut. Ścinało mnie w momencie, nieprzyjemne uczucie. Z czasem nawet 150 przestało działać nasennie. Nie zauważyłem żadnej poprawy jak chodzi o libido - pod tym względem ani lepiej, ani gorzej. Najlepiej śpi mi się po mirtazapinie - nie zwala z nóg, ale bardzo łatwo się zasypia i zero przebudzeń w nocy.
Na kastrację przy lekach SSRI genialna w moim przypadku okazuje się mianseryna - poranne erekcje i duża ochota na seks, przez cały dzień ;)
Dżejmson

TRAZODON (Trittico CR)

przez Reiben 29 gru 2013, 13:13
Ale mianseryna ma chyba dość często skutek w postaci przyrostu wagi ciała. Tak patrzę przynajmniej w wiki, nie chodzi mi o tą ochotę itd., tego wolałbym uniknąć najlepiej a jednocześnie nie bać się o pssd, ale widzę, że mianseryna powinna lepiej działać na dopaminę niż trazodon, który dodatkowo też mnie zamula dość mocno.
Reiben

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 13:27
frank2 napisał(a):Mam pytanko. Jak długo mniej więcej wypłukuje się trittico z organizmu? Brałem 75 mg 2 tygodnie. Trzy ostatnie dni połowę tej dawki. Teraz lekarz przepisał Zolafren i niby mogę od razu go wziąć, ale nie wiem czy nie bezpieczniej odczekać trochę?

Ma bardzo krótki okres półtrwania, nie musisz długo czekać.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez depas 29 gru 2013, 15:26
Na mojej grupie w ośrodku uzależnień dwóch trzydziesto-kilkuletnich gości z bogatą przeszłością alkoholową i nie tylko, ale z zerowym doświadczeniem w antydepresantach, jest od niedawna na Trittico 75mg. Obaj biorą tylko 50mg i nie mogą się nachwalić tego leku. Że nigdy nie spali tak dobrze, że nigdy nie budzili się tak wypoczęci, że praktycznie od pierwszych dawek nastrój poszedł im w górę. Wygląda na to że miejscowi psychiatrzy wiedzą co robią, notorycznie przepisując trzeźwiejącym alkoholikom trazodon. Zawsze oceniałem ten lek jako w porywach dobry nasennik, nic więcej, a tymczasem tych dwóch nie mogą się Trittico nachwalić, mimo że wciąż biorą takie łache dawki. Jeden z nich był po kilku dniach wręcz w nastroju euforycznym, śmiał się do siebie i z byle czego... aż strach pomyśleć co działo by się z nim gdyby miejscowy doktor przepisał mu wenlafaksynę czy Edronax...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

TRAZODON (Trittico CR)

przez misiek_1 29 gru 2013, 19:58
czy zażywacie triticco przed snem codziennie o jednakowej godzinie? bo ja zauważyłam,ze jak zażyję 1,5 godz później niż zwykle to gorzej śpię.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Mareczekpolo 31 gru 2013, 07:57
Hej, czy mógłby mi ktoś pomóc/doradzić? Przepisano mi trittico w walce z bezsennością. Biorę już 4 dni. Po pierwszej dawce pomogło: poczułem ogromne zmęczenie i senność, która zmusiła mnie do pójścia do łóżka. Ale kolejne 3 noce były już inne. Brałem trittico i nie mogłem zasnąć, choć nie towarzyszył mi żaden lęk ani stres. Czy to oznacza, że ten lek na mnie nie działa?

TRAZODON (Trittico CR)

przez misiek_1 31 gru 2013, 09:59
Mareczekpolo u mnie na sen zadziałał po ok.tygodniu to poczekaj jeszcze kilka dni. jaka dawkę bierzesz?

TRAZODON (Trittico CR)

przez Mareczekpolo 31 gru 2013, 11:55
Misiek, dzięki serdeczne. Ja mam brać 1/3 tabletki mającej 75mg. Choć przez dwa dni brałem całe tabletki, bo zmartwiłem się, że lek nie działa, a musiałem się wyspać przed pracą. Oczywiście, tak jak napisałem: nie podziałało.

TRAZODON (Trittico CR)

przez mio85 03 sty 2014, 10:40
a jak jest z tym dzialaniem antylękowym Trittico? czy hamuje choc częściowo takie objawy, jak drzenie miesni, pocenie się, strach? bo seronil naprawde dlugo te efekty wrecz poteguje

TRAZODON (Trittico CR)

przez Rwind 04 sty 2014, 23:46
@radek111

Też "jadę" na Traz + Fluo. Jakieś spostrzeżenia, poprawa?
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

Sortuj wg