TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez swistak2112 17 lis 2013, 10:52
BohemianRhapsody napisał(a):Drugi dzień biorę Trittico, od dwóch dni jestem na Mirtazepinowym głodzie. No i mam wrażenie, że zaraz rozniesie mnie, mam takie poczucie wewnętrznego rozlatania. Niby nie wściekłości, niby nie niepokoju... Nie wiem, jak to opisać, po prostu czuję się jak bomba, która za chwilę wybuchnie. Czy to tak może być - po tym leku albo po odstawieniu poprzedniego? A może sobie coś wrabiam...

Każdy, kto zmienia schemat leczenia to czegoś od takiej zmiany oczekuje. Jeśłi te oczekiwania są w jego przypadku niemożłiwe do spełnienia, to pojawia się frustracja. Na cos się liczyło, a tego nie ma. Wyjścia są trzy- powrót do poprzedniego schematu leczenia, dołączenie do obecnego leków sedatywnych o działaniu p. depresyjnym (chlorptothixen, lewomepromazyna- Tisercin) lub praca nad sobą i przetłumaczenie sobie, że nic złego się nie dzieje, na efekty końcowe trzeba poczekać 3-4 tygodnie, zajęcie się formami rekreacji (sport) kóre odciagnęłyby od takiego nakręcania itp.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

TRAZODON (Trittico CR)

przez zima 17 lis 2013, 11:08
BohemianRhapsody, same leki nie wystarcza. po kilku miesiacach ich zazywania powinienes zaczac terapie, a jeszcze wczesniej ekspozycje na trudne sytuacje.
byc moze jestes na glodzie, ale trittico to takze silny lek, pytanie tylko jaką dawkę przyjmujesz? moze byc tez tak ze stan w ktorym sie znajdujesz to kwestia uboków, ktore powoduje trittico na poczatku leczenia (nie ćpania, nie bierzerzemy leków po to, by dostarczać sobie nowych wrazen tylko po to by wyzdrowiec)
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

TRAZODON (Trittico CR)

przez jetodik 17 lis 2013, 13:04
zima, czemu po kilku miesiącach, ja po 2,5 tygodnia brania leku ide na terapie.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez BohemianRhapsody 17 lis 2013, 13:22
swistak2112 napisał(a):Każdy, kto zmienia schemat leczenia to czegoś od takiej zmiany oczekuje. Jeśłi te oczekiwania są w jego przypadku niemożłiwe do spełnienia, to pojawia się frustracja. Na cos się liczyło, a tego nie ma. Wyjścia są trzy- powrót do poprzedniego schematu leczenia, dołączenie do obecnego leków sedatywnych o działaniu p. depresyjnym (chlorptothixen, lewomepromazyna- Tisercin) lub praca nad sobą i przetłumaczenie sobie, że nic złego się nie dzieje, na efekty końcowe trzeba poczekać 3-4 tygodnie, zajęcie się formami rekreacji (sport) kóre odciagnęłyby od takiego nakręcania itp.

Zdecydowanie wybieram opcję nr 3! Po dwóch dniach niema sensu ładować w siebie więcej chemii albo rezygnować ze zmiany :smile:

zima napisał(a):BohemianRhapsody, same leki nie wystarcza. po kilku miesiacach ich zazywania powinienes zaczac terapie, a jeszcze wczesniej ekspozycje na trudne sytuacje.
byc moze jestes na glodzie, ale trittico to takze silny lek, pytanie tylko jaką dawkę przyjmujesz? moze byc tez tak ze stan w ktorym sie znajdujesz to kwestia uboków, ktore powoduje trittico na poczatku leczenia (nie ćpania, nie bierzerzemy leków po to, by dostarczać sobie nowych wrazen tylko po to by wyzdrowiec)

Powinnaś :D . Nie kwalifikuję się na terapię z publicznych pieniędzy, a na prywatną mnie nie stać. Inna sprawa, że nie chcę i nie lubię. Ekspozycję mam codziennie na uczelni. Może to i za mało, ale są postępy. Docelowo 75. Dzisiaj już wezmę taką dawkę.

Teraz ten stan przeszedł, zostały tylko bujne sny i trochę euforyczne zachowanie, ale do wieczora irytacje, takie zmęczenie z nadmiaru wrażeń pewnie jeszcze wróci. Myślę, że to działania uboczne.

TRAZODON (Trittico CR)

przez zima 17 lis 2013, 13:43
BohemianRhapsody, nie chcesz wyzdrowiec.
jetodik, bo wtedy sytuacja psychiczna jest ustabilizowana. ale to kazdy czuje inaczej.
benzo one day dancer
live yourself.

TRAZODON (Trittico CR)

przez BohemianRhapsody 17 lis 2013, 14:02
zima napisał(a):BohemianRhapsody, nie chcesz wyzdrowiec.

Eee...? A skąd taki wniosek :D ?

TRAZODON (Trittico CR)

przez rafzap 19 lis 2013, 03:19
Dość powszechne z tego co czytam jest stosowanie trazodonu z ssri, ale gdzieś się natknąłem na info, że nie mieszać z fluoksetyną. Można czy nie?
evil boy 4 life

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 19 lis 2013, 11:01
rafzap napisał(a):Dość powszechne z tego co czytam jest stosowanie trazodonu z ssri, ale gdzieś się natknąłem na info, że nie mieszać z fluoksetyną. Można czy nie?

Fluoksetyna jest silnym inhibitorem enzymu CYP2D6, który odopowiada za metabolizowanie trazodonu, więc TEORETYCZNIE jest możliwe doprowadzenie do zespołu serotoninowego. Mi lekarz przepisał 150mg do 20(albo40- nie pamiętam)mg fluoksetyny, ale był ostrożny, bo powiedział, że to trochę za dużo grzybów w barszcz.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez rafzap 20 lis 2013, 22:12
Dark Passenger, Dopiero zaczynam brać fluo i jak będę chciał podreperować sferę seksualną to 75 trazodonu chyba nie będzie zbyt ryzykowne? Pewnie co lekarz to inna opinia
evil boy 4 life

TRAZODON (Trittico CR)

przez zima 21 lis 2013, 19:06
rafzap, to nie o lekarza chodzi tylko o subiektywne reakcje pacjenta na dany lek.
benzo one day dancer
live yourself.

TRAZODON (Trittico CR)

przez polakita 22 lis 2013, 00:29
Dostalam Trittico jako lek dorazny nasenny. Nie wiecie ile czasu przed snem powinnam go wziac zeby zadzialal? Bo w ulotce nic nie ma na ten temat. Oprocz tego nic nie biore, chemicznie na czysto.

TRAZODON (Trittico CR)

przez jetodik 22 lis 2013, 00:32
pół godziny, ale pewnie zależy w jakich dawkach.

właśnie może ktoś wie jak działa 25mg, 50mg, 75mg, 100mg?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

TRAZODON (Trittico CR)

przez Dżejmson 23 lis 2013, 01:50
Działanie przeciwdepresyjne odczułem dopiero od 75mg wzwyż. Poniżej to głównie środek nasenny. Początkowo nawet 25mg zwalało mnie z nóg po 10 minutach i spałem jak zabity. W dawkach powyżej 50-75mg odczuwałem rano ból głowy i suchość w ustach, ale to 75mg mocno windowało mój poranny nastrój. Po jakimś czasie żadna dawka nie powodowała senności.
Dżejmson

TRAZODON (Trittico CR)

przez NieznanySprawca 23 lis 2013, 02:08
Asperger Syndrome

No bez jaj dżejms. :shock: 8)
A tak zapytam z ciekawości, masz problemy z łapaniem metafor, odczytywaniem ironii, drugiego dna czyjejś wypowiedzi?
(bo osobiście nie zauważyłem) diagnozę masz już w miarę pewną? A ja Cie kojarzyłem z ChaDem bodaj, mhmm.
NieznanySprawca

Sortuj wg