TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez Another_World 07 lis 2013, 03:01
Co do mechanizmów warunkujących całe spektrum seksualności i możliwości używania farmakologi w celu ich modyfikowania to bardzo ciekawy temat muszę powiedzieć :D Myślę, że jest to już łącznik pomiędzy czasami picia naparów z lubczyku, Starowicza i innych antrykotów medyczno-podobnych, a erą inżynierii genetycznej (samej w sobie i stanowiącej fundament kolejnych pod-dziedzin medycyny, które będą się na niej niemal w całości opierać) - mechanicznym działaniem na interesujące nas podłoża wszystkich patologii procesów czynnościowych i pewnie (w połączenia z np. technologią pracy nad komórkami macierzystymi) strukturalnych w organizmie poprzez skuteczne modyfikowanie interesujących nas nawet pojedynczych zasad w genie. Oczywiście do czasów dopracowania technologii (i rozpoczęcia stosowania na skalę globalną we wszystkich najgorszych/najbardziej intratnych (ze wzgl. na liczbę zainteresowanych) schorzeniach) trochę żeśmy się za wcześnie urodzili - o jakieś 200lat :P, ale poopowiadać zawsze to fajnie bo od czego jest forum :D

Zostawiając pół-fantazje na boku to trzeba przyznać, że zagadnienie jest merytorycznie bardzo interesujące - no a dodać do tego, że gdybyśmy żyli w świecie mającym gospodarkę USA konca XIX i większości XX w. to już dawno prace nad zagadnieniami z dziedziny seksualności przerosły by te traktujące o kardiologii, onkologii i wszystkich innych ratujących życie razem wziętych - bo dużą głowę trzeba mieć , żeby pomieścić pieniądze jakie gotowe byłoby oddać co miesiąc 5 z 7 miliardów ludzi na naszej planecie, żeby parę razy w tyg. miec seks jakiego doświadczyła pewnie ilośc osób , których mozna policzyć na palcach 1 ręki :D - tak to jest w demokratycznym-socjalizmie, który dla tych najbiedniejszych, nie dość że jest pułapką dla myszy czy małp z laboratorium to jeszcze w swoim socjalizmie opóźnia rozwój cywilizacyjny chyba nawet bardziej niż Mao opóźniał Chiny, a pomijając strumień pseudo-socjalu prawdziwe pieniążki kieruje w błoto/ręce biurokracji i prawdziwych posiadaczy kapitałów.
Dziś mam nieco filozoficzny i sentymentalny nastrój :P

Ze swojej strony odradzam wszystkim błądzącym w temacie tykania agonistów dopaminy - nie dość, że te powtarzane jak mantra na kafaterii i onecie proseksualne skutki uboczne to rzeczywiście w badaniach występowały - rzadko bo rzadko, ale jedynie przy stosowaniu ultra wysokich dawek, pomijając już temat dawkowania na agonistach dopaminergicznych można się przejechać. Receptory dopaminy szybciej niż rec. serotoniny ulegają zmianie czułości w odpowiedzi na ich sztuczne blokowanie/agonizowanie czy blokowanie wych. zwrotnego. Nie dość że skuteczność w sprawach seksu bardzo licha to są to leki NIE dla ludzi zdrowych (w sensie zastosowań tychże) .Załatwić jest rzeczą której nie da się nie wykonać za 1szym razem u neurologa - umawiamy się na wizytę na NFZ, w nocy wskazane jest nie spać, żeby podreperować aparycję, przychodzimy do gabinetu i opowiadamy jakie to mamy objawy RLS (nie mówiąc o nim bezpośrednio - my nie wiemy co się dzieje, poszukać w google), z pracy już nas chcą zwolnić, dziecko w drodze , czas się poddać - lekarz oczywiście błyskotliwie diagnozuje po godzinie podejrzenie RLS, pomacha coś młotkiem, palcem , wysyła nas na badanie krwi, wracamy z dobrym żelazem w badaniu i informacją że dziadek od strony ojca ma też takie coś, teraz z nim rozmawiałeś - i dostajesz tyle recept ile chcesz na ropinrol, ew. bezproblemowa zmiana na (dziadek się leczy innym "Pro...ran czy coś takieggo, dopytam" bo ropinrol go bardzo usypiał i ty masz to samo) pirybedyl. Oczywiście nikogo do niczego nie zachęcam to oczywiście czysta fikcja literacka bo lekarz mądry gość i od razu was przejrzy ;)

Bupropion zadowalającą skuteczność statystyczną wykazuje dopiero w dawkach rzędu ~450mg. Trazodon działa dodatnio jedynie w sferze erekcji i seksualności ... w sferze psychicznej , że tak powiem, stąd jego dobre działanie w tej sferze jest zgłaszane w większej części przez kobiety niż przez mężczyzn - to że stoją przed nami suchary renomowanej firmy i mamy na ie ogromną ochotę, to nie znaczy że ich zasmakujemy bo nie mamy zębów i język jakiś wypalony od wódy, można sobie żuć, kaleczyć dziąsła i czuć w gębie jedynie smak pulpy.

Wiele badań pokazuje wogóle, że u niektórych osób z niewiadomych przyczyn lęk, obsesje, stany depresji, są nierozerwalnie związane z aktywnością seksualną, to jest stała krzyżowa zależność , której nijak nie da się obejść farmakologią, tak aby mieć i jedno i drugie.

Także tytułem podsumowania. Poprawa funkcji seksualnych ( i mam tu na względzie przede wszystkim szeroko pojęty "sex-drive", a nie erekcje i czuję że chciałabym, ale jak przychodzi co do czego to boli mnie głowa i lepiej uniknąć tego żenującego spektaklu) = mianseryna + buspiron + cyproheptadyna + bupropion (jak ktoś ma bardzo dużo pieniędzy i chce wspomóc resztę klienteli GSK w spłacaniu grzywny obłożonej karą). Skuteczne okazują się ... uwaga... np. związki walproinianu, czyli popularny lek przeciwpadaczkowy/stabilizator brane przewlekle , można również spróbować dorzucić nefradozonu czy tianpetyny. Oczywiście pierwsze trzy leki to podstawa, najlepiej jest połączyć buspiron i mianseryne w max. dawkach i np. cyproheptadyna przed jakimś fajnie zapowaidającym się wieczorem, żeby panna chciała wracać co wieczór :P - chociaż chłopaki z hyperreal polacają GBL i coś do nosa, ale to odradzam :D

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 07 lis 2013, 10:20
Nefazodon tak gwoli ścisłości został wycofany bo zgłaszano przypadki ciężkiej hepatotoksyczności.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez Another_World 07 lis 2013, 15:34
Dark Passenger napisał(a):Nefazodon tak gwoli ścisłości został wycofany bo zgłaszano przypadki ciężkiej hepatotoksyczności.

No coś tam właśnie słyszałem , że w Hiszpanii chyba miało to początek.... albo mi się leki pomieszały :D - trzeba by było uruchomić google.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez zima 07 lis 2013, 19:13
Another_World, nie zgodze sie z Toba. setra wcale nie powoduje zmniejszenia popedu. ani trazodon. po dluzszym czasie stosowania wszystko wraca do normy. z tymze - nie ma calkowicie autyzmu ani wzmozonego lęku bez przyczyny. i tyle.
nic wiecej sie nie zmienia.
ale nic juz nie jest takie jak przedtem. czlowiek sie zmienia diametralnie.paranoje ustępują całkowicie. po prostu zyjesz.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Marek1977 07 lis 2013, 20:19
Znalazłem strone w internecie gdzie mozna kupic m.in. amineptyne,ibogaine wiele substancji w III fazie badań klinicznych-ceny niestety bardzo wysokie.
Conscientia est, necesse est

TRAZODON (Trittico CR)

przez Siding Spring 07 lis 2013, 20:20
uuu wyslalem Ci maila Marek

TRAZODON (Trittico CR)

przez Another_World 07 lis 2013, 21:31
zima napisał(a):Another_World, nie zgodze sie z Toba.

Takie jest jedno z podstawowych praw każdego człowieka.
zima napisał(a):setra wcale nie powoduje zmniejszenia popedu. ani trazodon. po dluzszym czasie stosowania wszystko wraca do normy.

Powinnaś dopisać na samym początku ”u mnie”. Zima, jakbyś przeczytała dokładnie te moje wypociny to zobaczyłabyś, że akurat o zmniejszeniu popędu, ”psychicznej chęci” na seks nie było mowy (choć oczywiście te efekty uboczne na SSRI jak najbardziej bardzo często mają miejsce ), to zupełnie inne zagadnienia niż czułość na bodźce, czerpanie przyjemności z samego aktu, zawierający się w tym orgazm, chęć ponownego odbycia go, tworzenie coraz silniejszej relacji emocjonalnej z partnerem, itd. Ponadto jesteś kobietą (wnoszę po nicku :P), a również zwróciłem uwagę na to , że w sprawach seksu wyraźnie należy rozdzielić kobiety od mężczyzn . U kobiet większa część akcji rozgrywa się na płaszczyźnie psychicznej, co akurat udokumentowane jest chyba najdokładniej i najrzetelniej ze wszystkich spraw tu poruszanych – w przeprowadzonych badaniach, które idą już w dziesiątki tysięcy, jedną z podstawowych i najwyraźniejszych różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami chorującymi na depresję, są sprawy seksualne – zdecydowana większość kobiet wskazuje na obniżony/lub brak popędu jak i reszty faz reakcji seksualnych, u mężczyzn jest dokładnie na odwrót (przy zaburzeniach nerwicowych wiele z nich ”skarży” się na nadmierne potrzeby seksualne, przedwczesny wytrysk , itd). Natomiast zależność jest wprost odwrotna podczas wychodzenia z depresji przy pomocy leków (SSRI). Po prostu dla większości kobiet seks w depresji jest ostatnią rzeczą o jakiej chcą słyszeć, statystyczny facet działa bardziej … mechanicznie i depresja na tym akurat polu nie gra roli. Zresztą kobiety nawet bez depresji - jak coś ją zdenerwuje/ zaprząta głowe jakiś problem …. boli je głowa :D . Tu właśnie ma podłoże różnica pomiędzy płciami w skuteczności trittico jeżeli chodzi o te sprawy.
zima napisał(a):z tymze - nie ma calkowicie autyzmu
Nic nie kumam . Bierzesz sertraline + trittico na autyzm ? :D
zima napisał(a): ani wzmozonego lęku bez przyczyny. i tyle.
nic wiecej sie nie zmienia.
ale nic juz nie jest takie jak przedtem. czlowiek sie zmienia diametralnie.paranoje ustępują całkowicie. po prostu zyjesz.

Nikt tego nawet nie podważa, jakby w leczeniu tego typu rzeczy skuteczniejsze były leki dopaminergiczne czy o jeszcze innych drogach działania to zamiast TLPD, SSRI stosowało by się właśnie je – większość ludzi ( którzy po naczytaniu się postów ludzi , którzy naczytali się postów ludzi) po rozpoczęciu prób , sami przekonują się o tym że nie tędy droga – oczywiście w większości, bo zawsze zdarzają są odstępstwa od reguły.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 07 lis 2013, 21:38
Another_World napisał(a):Nic nie kumam . Bierzesz sertraline + trittico na autyzm ?

Autyzm w znaczeniu izolowanego objawu psychiatrycznego=wycofanie społeczne, nie autyzm w znaczeniu jednostki chorobowej/spektrum autyzmu. To taki skrót myślowy.

zima, zatrudnisz mnie za adwokata swojego? :P

Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez zimny_gosc 07 lis 2013, 21:52
Ehh.. i znowu lipa. Tak jak działał jeden tydzień, tak teraz jest gorzej. Mam wrażenie, że jak wcześniej jakkolwiek nawiązywałem kontakt z ludźmi, tak teraz mruczę tylko pod nosem nic więcej. Do tego czuję jakby mi uciekło trochę inteligencji, i jeszcze teraz nie mam ochoty na nic, tylko gapić się w ścianę. nie mówiąc o tym, że lęki zaczynają wracać, irytacja również. Kolejny lek nie dla mnie.

TRAZODON (Trittico CR)

przez zima 07 lis 2013, 23:28
Dark Passenger, czemu za adwokata? czyzbym byla w niebezpieczenstwie? :pirate:
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

TRAZODON (Trittico CR)

przez viviana3 08 lis 2013, 12:32
Witam, przepisano mi Trittico na przedłużenie snu. Czy Trittico faktycznie może wydłużyć sen? Codziennie nad ranem wybudzam się przedwcześnie, coś mnie wyrywa ze snu. Trittico biorę od ok. 3 tygodni i nie obserwuję działania.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 08 lis 2013, 12:34
viviana3, W dawce?

Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez viviana3 08 lis 2013, 12:43
W dawce 150 mg. Czytałam w monografii tego leku, że niby ma wydłużać drugą połowę snu, ale mnie codziennie nad ranem coś z tego snu wyrywa, pomimo stosowania tego leku.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 08 lis 2013, 12:49
Nie wiem czy znasz angielski, ale-

"Many clinicians use low-dose trazodone as an alternative to benzodiazepines for the treatment of insomnia. Two recent reviews found that trazodone is the second most prescribed agent for insomnia, though few data support trazodone's use in primary insomnia, because most studies have been limited to patients with depression.
(...)
Doses of trazodone lower than those effective for antidepressant action are frequently used for the effective treatment of insomnia. Low doses exploit trazodone’s potent actions as a 5HT2A antagonist, and its properties as an antagonist of H1-histaminic and α1-adrenergic receptors, but do not adequately exploit its SERT or 5HT2C inhibition properties, which are weaker. Since insomnia is one of the most frequent residual symptoms of depression after treatment with an SSRI, a hypnotic is often necessary for patients with a major depressive episode. Not only can a hypnotic potentially relieve the insomnia itself, but treating insomnia in patients with major depression may also increase remission rates due to improvement of other symptoms such as loss of energy and depressed mood. Thus, the ability of low doses of trazodone to improve sleep in depressed patients may be an important mechanism whereby trazodone can augment the efficacy of other antidepressants."

Generalnie z tego wynika, że na poprawę snu powinno się brać niższe dawki- może 75mg.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg