OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez sailorka 11 lip 2016, 18:31
fobik123, co to są lekkie psychozy?
Cześć, jestem czubkiem

przez fobik123 11 lip 2016, 18:41
sailorka, Z lekkim objawami wytwórczymi,bo olanzapina to na silne schizofrenie raczej lek.A amisan czy tam solian blokuje 2 receptory dopaminowe tylko a ola az 5 więc jak widzisz róznica jest.Amisan dodatkowo nie podbija histaminy i nie blokuje rec.serotoninowych,dziala czysto na D2 i D3 tylko.Stąd też praktycznie się nie tyje.
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Carica Milica 11 lip 2016, 20:10
fobik123, nie mam psychoz. Mam chad, a nie schizo. :P
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fobik123 12 lip 2016, 13:54
Carica Milica, No właśnie lekarzyny często na chad walą z grubej rury olanzapinę gdzie tyje się jak świnia.Jest najlepsza ale to tycie trza sie mocno pilnować jakaś dieta dużo sportu itp
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

przez Carica Milica 12 lip 2016, 14:39
fobik123, codziennie ćwiczę. Nie mam skłonności do tycia, całe życie z niedowagą, ale diety teraz pilnuję.
F31 Vatro hodaj sa mnom.
III Miss Forum

przez renata01 13 lip 2016, 14:38
Chciałbym wystąpić z apelem, aby wycofać olanzapinę z leczenia !!!!!! Powoduje silne wyhamowanie metabolizmu, które się nie cofa po odstawienia leku. Pacjenci tacy potem żyją znacznie krócej, średnio o 20 lat! Jak to możliwe, że taki lek, który tak bardzo szkodzi wciąż jest tak powszechnie stosowany ? Pacjenci z otyłością po olanzapinie, z wyhamowanym metabolizmem nie są w stanie przywrócić potem wyjściowej masy ciała. Mają więc potem nadciśnienie, cukrzycę, podwyższony cholesterol i olbrzymią narastającą otyłość, której nie da się nijak leczyć. Często są na wyniszczającej diecie nawet 500 kcal !!! NIE CHCEMY TAKIEGO LECZENIA I TAKIEGO LEKU ! Profesorowie psychiatrii są albo przekupieni przez koncerny farmaceutyczne, albo po prostu są bezduszni.
Panowie Redaktorzy, niech ktoś stanie w obronie pacjentów leczonych tym lekiem i zainteresuje się tym tematem, losem pacjentów, którym niszczy się niepotrzebnie dodatkowo zdrowie. Bardzo prosimy o pomoc dla krzywdzonych niepotrzebnie pacjentów .

-- 13 lip 2016, 14:45 --

Chciałbym wystąpić z apelem, aby wycofać olanzapinę z leczenia !!!!!! Powoduje silne wyhamowanie metabolizmu, które się nie cofa po odstawienia leku. Pacjenci tacy potem żyją znacznie krócej, średnio o 20 lat! Jak to możliwe, że taki lek, który tak bardzo szkodzi wciąż jest tak powszechnie stosowany ? Pacjenci z otyłością po olanzapinie, z wyhamowanym metabolizmem nie są w stanie przywrócić potem wyjściowej masy ciała. Mają więc potem nadciśnienie, cukrzycę, podwyższony cholesterol i olbrzymią narastającą otyłość, której nie da się nijak leczyć. Często są na wyniszczającej diecie nawet 500 kcal !!! NIE CHCEMY TAKIEGO LECZENIA I TAKIEGO LEKU ! Profesorowie psychiatrii są albo przekupieni przez koncerny farmaceutyczne, albo po prostu są bezduszni.
Panowie Redaktorzy, niech ktoś stanie w obronie pacjentów leczonych tym lekiem i zainteresuje się tym tematem, losem pacjentów, którym niszczy się niepotrzebnie dodatkowo zdrowie. Bardzo prosimy o pomoc dla krzywdzonych niepotrzebnie pacjentów .

przez Monster6 13 lip 2016, 15:24
renata01 napisał(a):Chciałbym wystąpić z apelem, aby wycofać olanzapinę z leczenia !!!!!! Powoduje silne wyhamowanie metabolizmu, które się nie cofa po odstawienia leku. Pacjenci tacy potem żyją znacznie krócej, średnio o 20 lat! Jak to możliwe, że taki lek, który tak bardzo szkodzi wciąż jest tak powszechnie stosowany ? Pacjenci z otyłością po olanzapinie, z wyhamowanym metabolizmem nie są w stanie przywrócić potem wyjściowej masy ciała. Mają więc potem nadciśnienie, cukrzycę, podwyższony cholesterol i olbrzymią narastającą otyłość, której nie da się nijak leczyć. Często są na wyniszczającej diecie nawet 500 kcal !!! NIE CHCEMY TAKIEGO LECZENIA I TAKIEGO LEKU ! Profesorowie psychiatrii są albo przekupieni przez koncerny farmaceutyczne, albo po prostu są bezduszni.

-- 13 lip 2016, 14:45 --

xD
Większość leków leczących choroby psychiczne ma skutki uboczne i szkodzi zdrowiu ogólnemu.Tym bardziej leki neuroleptyczne.
Niszczą nie potrzebnie zdrowie??? Nikt nie bierze tych leków bo ma taki kaprys tylko leczy nim chorobę.
Renatko kochana (albo kim tam jesteś bo masz nick renata a piszesz chciałbym) jak jesteś taka mądra to zostań naukowcem i wynajdz leki na schizofrenię,na chad, które nie szkodzą zdrowiu ogólnemu,dostaniesz za to nawet nagrodę Nobla i się obłowisz hajsem do końca życia.
Gorzej jak ktoś serio by przestał się tym leczyć a potem gonił cię z siekierą żeby cię zabić bo tak głosy podpowiadają i urojenia.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez sailorka 13 lip 2016, 15:44
Wolę być na diecie i mieć nadwagę niż objawy schizofrenii.
Cześć, jestem czubkiem

przez Kalebx3 13 lip 2016, 19:58
renata01,
Chciałbym wystąpić z apelem, aby wycofać olanzapinę z leczenia !!!!!!

ja bardzo chętnie poprę Twój apel i mogę nawet zebrać około 20 podpisów( z peselami ) pod tą petycją .
Tylko kto to będzie respektował ( że się tak wyrażę ) . W dupie to mają decydenci .
Nie mam schoizofreni , raz tylko wziąłem olzapinę ( jak się pojawiła w Polsce , chyba w 2003 roku ) . Dwa dni po tym gównie chodziłem jakby kto mi przy-pierdolił gumowym młotkiem z całych sił prosto w czoło . Dzięki .
Jak komus ten lek pomaga ,,, to spoko , najwyżej sie nie podpisze pod APELEM . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Vengence 13 lip 2016, 20:17
renata01, Nikt nikomu nie każe brać Olanzapiny, są inne neuroleptyki po których się aż tak nie puchnie, swoją drogą współczuje ludziom, którzy muszą brać neuroleptyki, przecież te leki to jest istna maskara, sam kiedyś brałem i wiem jak się czułem i wyglądałem, ktoś tu napisał, że woli być grubym niż mieć schize, zgodzę się z tym, ale co to za życie jak będziesz wyglądać jak prosiak, bebechy ci siądą, serce dostanie po dupie, w końcu pojawi się cukrzyca, nadciśnienie i masz po życiu, wtedy trzeba żreć kolejne leki na choroby somatyczne, XXI to jest naprawdę aż śmieszne! :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez sailorka 13 lip 2016, 20:33
Vengence, to nie do końca tak. Jeśli tylko pilnuje się diety i uprawia sport, naprawdę można nie przytyć, a nawet schudnąć. Tylko dieta musi być bardzo surowa.
Cześć, jestem czubkiem

przez Carica Milica 17 lip 2016, 12:01
sailorka ma rację. Trzeba o siebie dbać, zmusić się do sportu, jedzeniowych wyrzeczeń.
F31 Vatro hodaj sa mnom.
III Miss Forum

przez Monster6 17 lip 2016, 21:39
Jak mi podali w klinice olanzapine 15mg to mnie ścieło po parunastu minutach że nie mogła mnie matka co akurat była w odwiedzinach i pielęgniarka dobudzić na obiad,pielęgniarka stwierdziła że udaję i próbowała mnie gilgotać.Jak stwierdziła że nie udaję to zostawiła mnie w spokoju.Wstałem dopiero na drugi dzień.Po paru dniach dostałem kurewskiej akatyzji że zapierdalałem po całym korytarzu nie móc usiedzieć nawet przez moment z akatyzji.Paskudztwo.Dali mi olę bo kwas walproinowy, i lamotrygina dużych dawkach nie stabilizowało mnie wystarczająco.Przez tą olanzapinową siekę i akatyzję kłóciłem się pare dni że nie chcę tego brać ale nie dali się przekonać więc dostawałem ją na siłę w zastrzykach.Trochę przytyłem.Potem w domu sam ją odstawiłem stabilizacja się skończyła i wpadłem w manie.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez sailorka 18 lip 2016, 11:32
Monster6, być może w ChAD ola wywołuje takei efekty, ale przy schizo jest idealna.
Cześć, jestem czubkiem

Sortuj wg