Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie trafiłam na to forum. Ja brałam przez 2,5 roku Zolafren (też olanzapina). W październiku zaczęłam z lekarzem odstawianie i po 8 dniach brania 7.5 mg (wcześniej brałam 10) zaczęła się nerwica lękowa. A czym się objawiało Twoje złe samopoczucie przy odstawianiu?

 

P.S Teraz biorę Zalastę (od piątku, 10mg) i wróciły stany lękowe :/[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalaste biore od paru miesięcy kazde odstawienie tego leku konczy sie powrotem do niego, lęki wracają. choć nie mam omamów słuchowych ani innych. nie wiem czy powinnam brac ten lek? może ktos mi pomoże, a może zmienic lekarza? robiłam sobie badamia psychologiczne po 2 miesięcznym odstawieniu leku kiedy choroba mysli wróciła, badania wykazały że nie mam objawów psychotycznych. nie wiem co robic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przytłam po Zolafrenie (to samo co Zalasta) 25 kg przez dwa lata. Zwiększyłam dawkę sama, ale lekarz mi na to pozwolił (tzn. powiedział, że jak się będę gorzej czuła mogę sama zwiększać dawkę, bez konsultacji z nim. Leczę się już 3 lata. Oczywiście zmniejszę do 10mg po konsultacji z nim, nie wcześniej niż w wakacje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zalasta jest lekiem uzalezniającym? już dwa razy próbowałam ją odstawić i po tygodniu poczułam się bardzo źle, pozdr

 

 

mam podobne objawy po odstawieniu czuje sie poczatkowo bardzo dobrze po jakims tygodniu zaczynaja mi wszystko w srodku drżeć. i choroba wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was odstwił Zalastę i nie miał skutków odstawiennych? Ja próbowałam 2 razy i za każdym razem po tygodniu poczułam się gorzej. Chciałabym odstwić ten lek ze względu na przyrost wagi ale boję się skutków odstawiennych, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moja nerwice zalasta kompletnie nie działała, nie miałam żadnych skutków odstawiennych , przytyłam dużo,stanął mi okres, miałam przera żliwy trądzik na twarzy, wiesz co może uzgodnij z lekarzem wprowadzenie nowego leku przeciwlękowego np z gatunku antydepresyjnych i , który ci zastąpi tą zalaste, no wiem że te objawy są straszne,ale może warto się przemęczyć , bo na mnie lek effectin i anafranil zadziałał genialnie o wiele lepiej niż neuroleptyki, i już go w dużej części odstawiłam i na razie nic się nie pogarsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

z doświadczenia wiem,ze ten lek zaczyna dzialac dopiero po kilku dniach i efekty sa widoczne wlasnie wtedy,natomiast jesli odstawisz lek po kilku dniach czy tygodniach zazywania twoj organizm powraca do stanu w jakim byl przed rozpoczeciem dawkowania leku,dlatego czujesz sie źle,ale nie wynika z tego,że Zalasta uzależnia lecz dlatego,że po prostu przestaje dzialac i spelniac swoje funkcje.

 

pozdrawiam,

 

Aneta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałem zapytać czy wie ktoś o jakimś zamienniku na ten lek(zolafren), ponieważ lekarz polecił mi go zażywam już jakiś czas, jednak

ma on dużo skutków ubocznych.Teraz chciałbym rozpocząc współżycie z moją dziewczyną jednak boję się bo nie mam takiej erekcji jak bez leków czy po alkoholu.Ogólnie moej libido jest jakieś inne.

Może ktoś coś poradzić.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego dnia po zażyciu Zolafrenu - od razu zasnąłem. Przyjmowałem lek przez około dwa lata. Z czasem zaczęły pojawiać się skutki uboczne, króte całkowicie wypaczyły sens używania go przeze mnie. Zolafren zmiejszał libido, dlatego w sytuacji wskazującej - robiłem sobię pewną przerwę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie odstawiłem zalaste która praktycznie nic mi nie dawała oprócz tego że pozwalała mi zasnąć bez problemów i troszeczkę łagodziła depresję... skutek uboczny to - mimo trzymania diety - przybycie na wadze (urósł mi brzuch), ogólnie uważam ten lek za kiepski, mimo zapewnień mojego lekarza że jest cudowny, lepsze są SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuck ja nie wiem co robic dostalam Zolaxe to chyba to samo> i po przeczytaniu ulotki wystraszylam sie:

http://www.zdrowastrona.pl/index.php?mact=Leki,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=4648346&cntnt01returnid=204

 

zwlaszcza to:Dyskinezy późne:

 

i jak ja mam spac i jednczesnie nie nabawic sie gorszego gowna np lekow? :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zolafren, zalasta itd w ogóle neuroleptyki atypowe mają koszmarne skutki uboczne. Ja brałam zolafren przez 3 lata na natręctwa jako wspomaganie SSRI. Te leki działają na ośrodki głodu i sytości w mózgu powodując apetyt, którego nie da się "uśpić", poza tym zatrzymuje wodę w organizmie powodując obrzęki, znacznie spowalnia metabolizm, no i zaburza gospodarkę hormonalną (szybko rośnie prolaktyna, która to szczególnie u kobiet powoduje niezły chaos zaburzając funkcjonowanie jajników, poziom androgenów i estrogenów, powodując przyrost wagi). Ja po tym leku nabawiłam się poważnej choroby somatycznej właśnie związaną z hormonami, ale dłuższe stosowanie grozi też cukrzycą :/ hmmmm fajnie by było jakby wymyślili wreszcie jakieś dobre neuroleptyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko tez biore teraz ten zolafren 10mg na noc, mam pytanko jak bezpiecznie odstawic ten lek mianowicie jak najlepiej zmniejszyc dawke??? lekarz twierdzi zeby od razy zeskoczyc na 5mg i brac przez 10 dni i odstawic calkowicie ale mi sie wcioz nie udaje:( i mam z tym problem jesli macie jakies inne proozycje to prosze o pomoc.....pozdrawiam ps. jesli ktos to odstawial to prosze o napisanie jak z dawkowaniem co ile zmniejszac itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×