OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez AlexCCC2 02 kwi 2015, 19:43
spokojnie po tej 5 olazapiny przytyjesz więcej albo mniej ale przytyjesz ja po 5 dużo przytyłem

przez jose821011 08 kwi 2015, 19:09
kochani pomocy! zażywalem olanzapine od czerwca do wrzesnia , łącznie 2 opakowania , odstawilem nagle , od odstawienia tj juz 6 miesięcy mam niesamowite problemy ze spaniem, budze sie o 2 w nocy i tak dzien w dzien , do rana juz nie usne , przed braniem tego gówna nigdy nie mialem problemów z bezsennoscią

przez AlexCCC2 08 kwi 2015, 19:30
ja miałem to samo po tym leku i zmieniłem na perazin stary lek ale należy do średnio silnego neuroleptyka a olanzapina to silny lek.Mogła u Ciebie wystąpić bezsenność z tzw.''odbicia''nie wiem co Ci poradzić,rozmawiałeś z lekarzem o tym?Ja jak kiedyś odstawiłem neuroleptyki to też spoczątku nie stałem pierwszej nocy to w ogóle tak to już jest z tymi lekami pogadaj z lekarzem sen powinien się unormować ale może będzie potrzebny jakiś wspomagacz do tego czyli coś na bezsenność a jest tego dużo pozdro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jose821011 08 kwi 2015, 20:27
kolego nei rozmawialem z lekarzem bo jzu nigdy tam nie pójde ,nie mam zadnych depresji itp tylko ta bezsennosc po olanzapinie , 6 miesięcy ja sie jzu tak męcze, czy to mozliwe ze tyle trwa zespol odstawienny? czy to przejdzie samo ? bo juz zmiany mam na twarzy z przemęczenia i cisnienie w góre ostro skoczylo bo jak kuzwa mozna tyle nei spac, dodam ze odstawilem alkohol zupelnie , nie pije nawet 1 piwa bo wtedy budze sie po godzinie, wyszedl ktos z tego zeby zadnych prochów nie brac? ile to trwalo jak cos?

przez AlexCCC2 08 kwi 2015, 20:57
jak brałeś tak krótko tą olanzapine i odstawiłes to nie powinno sie nic dziać a zespół odstawienny to nie trwa tak długo raczej, brałeś ja od czerwca do września to bardzo krótko wiec to może coś innego.Może to przez alkochol jeśli nadużywałeś a może za krótko brałeś leki i dodatkowo odstawiłeś od razu a nie stopniowo powodów może być dużo.

przez jose821011 09 kwi 2015, 17:55
100% przez te prochy , nie naduzywalem alkoholu

przez AlexCCC2 09 kwi 2015, 20:09
bezsenność może minąć sama ale może trzeba będzie się wspomóc farmakologicznie jeśli już tak długo się męczysz trzeba pamiętać o higienie snu i być aktywnym w dzień, kawę pić tak do 15.30,nie palić wieczorem papierosów o higienie snu możesz poczytać w internecie może trochę pomóc jeżeli dość dobrze jej nie stosujesz pozdro

przez Wudezet 22 kwi 2015, 17:50
już wiem po czym w szpitalu przytyłem 10 kilo.. a teraz nic zbić z wagi nie można, nawet starając się regularnie biegając:) Olanzapine odstawiłem po wyjściu. Nie polecam tego leku, nie zauważyłem żeby mi w czymś pomagał. No cóż..
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

przez AlexCCC2 26 kwi 2015, 19:37
Jak u Was było z libido po olanzapinie?Bo u mnie niemal zerowe a na pernazynie dużo lepiej

przez norma_baker 27 kwi 2015, 14:17
jeśli chodzi o libido nie zauważyłam zmian po włączeniu olanzapiny.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez zimny_gosc 19 maja 2015, 16:06
Dziwne dostałem olanzapinę piątkę w połączeniu z propranololem na lęki. Z tego co czytałem, to raczej nie jest stosowana przy nerwicach. Czy ktoś dostał ten lek na objawy lekowe i jest w stanie podzielić się doświadczeniem ?

przez joaszka 20 maja 2015, 14:28
Lekarz przepisał mi 5mg Olanzapiny żeby potwierdzić/wykluczyć ChAD, którą u mnie podejrzewa. Ktoś przechodził coś podobnego?
joaszka

przez schizonerw 14 cze 2015, 22:35
Proszę o radę. Od 1,5 roku przyjmuję 5mg Ranofrenu. Czy zwiększenie dawki będzie bardziej pomocne przy os. schizotypowej?

przez aga85 24 cze 2015, 08:45
Dostałam receptę na Ranofren. To chyba nowy generyk, bo substancja czynna się zgadza, ale nie ma nazwy w tytule wątku. Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi jestem przerażona. O ulotce już nie wspomnę. Lekarka mi zabroniła ją czytać, ale nie mogłam się powstrzymać. Mam brać pól tabletki na noc. Jak nie będę po nim spała to mam brać całą tabletkę. Boję się uzależnienia, bo już lekkiego się nabawiłam od Xanaxu. Z jednego bagna mam wpaść w drugie?
Zeświruję bardziej od tych wszystkich lekarzy i ich leków :hide:

Sortuj wg