OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez miko84 10 gru 2014, 14:44
Musisz sprawdzić na sobie, wg. mnie olanzapina jest lepszym lekiem od risperidonu.
miko84

przez Tranx88 10 gru 2014, 23:09
Ja biorę olanzapinę od dłuższego czasu ( dawka 15mg) i nagle zaczęła na mnie działać niesamowicie nasennie i podczas dnia staje sie takim zombie. Bardzo dziwne skoro ten lek biorę już z 2 miesiące.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez kalikali1 24 gru 2014, 14:33
Mnie dzisiaj nieźle skosiła dawka 5mg na noc,okropnie przymulony się czuję no ale może pomorze na lęki,pożyjemy zobaczymy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 24 gru 2014, 19:42
Zawsze tak jest przy lekach z silną blokadą H1, ale tolerancja na to rośnie w miarę szybko.
miko84

przez slow_down 24 gru 2014, 22:50
miko84, a jak jest z mirtazapiną? Przy każdym leku czułem rosnącą tolerancję na H1, ale przy mircie już nie.
slow_down

przez Popiol 25 gru 2014, 08:09
Mi zmuła po mircie w ciągu dnia mija z czasem, ale mirta to najlepszy usypiacz dla mnie, po niczym innym mi się tak słodko nie zasypia. Inne leki z silnym blokiem H1 jak np. trójpierścieniowce u mnie szybko tracą właściwości nasenne, kiedyś kwetiapine brałem przez krótki okres czasu i też jej działanie nasenne szybko się skończyło.
W mircie jest coś, co sprawia, że zawsze mi się po niej dobrze śpi.
Popiol

przez miko84 25 gru 2014, 10:30
slow_down a to dziwne, bo powinno być tak samo jak przy innych, u mnie zawsze tolerka na H1 rośnie w przypadku mirty. Poprawa snu będzie zawsze, bo jest to też z blokady 5-HT2a i c, a na to działanie tolerancja chyba nie rośnie, jak już to poprawa powinna być większa bo te receptory się downregulują. Chociaż jeśli zdownregulują 5-HT2c to będzie zwiększone uwalnianie dopaminy a to może przeciwdziałać senności. Jak wyżej, po mircie śpi mi się super, ale jest jeden lek który działa na to lepiej - olanzapina - to dopiero usypiacz :)
miko84

przez ernest00 25 gru 2014, 12:15
Olanzapina jest srednim usypiaczem i do tego powoduje ogromne tiki, trzeba brac zabezpieczenia. Ja po stymulantach dostalwalem to rano 10mg i 20mg na wieczor i rzeczyiwscie spalem ale nie bylem po tym spiacy nawet w ciagu dnia.
I ogolnie znow bylem mocno zdziwiony bo lepiej usypial Zolafren niz Mylanowska. No i piekny jest po niej apetyt, czaem chetnie bym do nie wlasnie dlatego wrocil zeby tak dobrze jesc i tyc. W 2 tyg na niej wskoczylo 10-15kg co bylo dla mnie sukcesem najwiekszym w zyciu z dziedzinie tycia ;)
Propranolol - doraźnie 40mg
Depakine 300- 2x dziennie
Zolpic-20mg na sen

przez AlexCCC 25 gru 2014, 17:37
mam pytanie co polecacie mam niby psychoze po używkach ale nie mam typowych objawów co lepsze pernazyna czy olanzapina z góry dzieki za odpowiedz

-- 25 gru 2014, 17:06 --

jeszcze jedna sprawa co to jest,że jak odstawiam prawidłowo leki biorę perazin 100mg to nie moge spać w nocy w dzień prawie się zataczam myśle może przemęczyć się bez tego spania pare dni to i w końcu będę spać normalnie

przez slow_down 25 gru 2014, 18:21
Perazyna jest mało toksyczna, nie powoduje tycia. Mój lekarz często w psychotycznych zaburzeniach ją stosuje, z dużym powodzeniem. Ponoć olanzapina jest bardzo dobra na psychozy, usypia, ale tyje się na niej jak świnia.
slow_down

przez AlexCCC 28 gru 2014, 15:00
Mam pytanie co do neuroleptyków lekarz ma mi odstawić leki na wiosnę boje się,żebym nie nabawił się przez nie bezsenności jakiejś bo kiedyś jak sam sobie odstawiałem to nie mogłem spać dobrze ze 2 dni i wracałem do leków proszę o jakąś poradę

przez patka321 06 sty 2015, 17:15
Witam,
Ja swoją przygodę z lekami zaczęłam niedawno. Na schizofrenie choruje odkąd pamietam ale nie miałam odwagi się komuś przyznać. Omamy słuchowe głosowe ucieczka do innego swiata to codzienność. Z olanzapina zaczęłam dopiero 2 tygodnie temu. Biorę 5mg na noc wynik +3kg. Oprócz tego nie mogę poradzić sobie z wystawianiem rano. Do tego 225mg effectinu. Wcześniej brałam rispolept 2mg po którym nie było żadnej różnicy. Mój doktor nie wie co robić powiedział że jeżeli to nie pomoże to już tylko zamknięcie. Doradzcie coś plz

przez kalikali1 06 sty 2015, 18:23
patka321 napisał(a):Witam,
Ja swoją przygodę z lekami zaczęłam niedawno. Na schizofrenie choruje odkąd pamietam ale nie miałam odwagi się komuś przyznać. Omamy słuchowe głosowe ucieczka do innego swiata to codzienność. Z olanzapina zaczęłam dopiero 2 tygodnie temu. Biorę 5mg na noc wynik +3kg. Oprócz tego nie mogę poradzić sobie z wystawianiem rano. Do tego 225mg effectinu. Wcześniej brałam rispolept 2mg po którym nie było żadnej różnicy. Mój doktor nie wie co robić powiedział że jeżeli to nie pomoże to już tylko zamknięcie. Doradzcie coś plz

Na twoim miejscu jeśli nie miałaś akatyzji itp po rispolepcie to wskoczyl bym na niego ale w dawce 6mg,to juz konkretna dawka na schizo i bardzo skuteczna.Jesli jestes na olanzapinie to proponowalbym dawkę 20mg w całości powinna ci zlikwidowac omamy i inne tego typu rzeczy,tylko po niej sporo sie tyje a po rispolecpie prawie nic.Dawka 2mg rispoleptu czy 5mg olanzapiny jest za mala na schizo.pozdro i mysle ze pomogłem

przez ts2015 14 sty 2015, 03:45
Nigdy więcej. Po Zalaście byłam praktycznie martwa, nie potrafiłam wstać z łóżka, a gdy już wstałam, czułam się jak totalnie naćpana, wszystko wirowało, światło raziło, oczu nie mogłam w pełni otworzyć, do tego potworny ból głowy.
Borderline, Bulimia / Fluoksetyna 40mg + Amisulpryd 200mg + Topiramat 200mg

Sortuj wg