OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez amelia83 17 paź 2014, 09:40
sailorka, 2 mies temu ładnie schudłam a teraz przytyłam lekko, nie mam teraz czasu n a sport a był rower joga spacery, od przyszlego tygodnia zaczynam chodzic na basen
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez everlong 25 paź 2014, 01:15
Specyficzny lek, wzmógł mój wstręt do jedzenia, wszystko jest papierowe nadal. Poza tym podoba mi się nowy feature który sprawia że gdziekolwiek się nie położę od razu zasypiam. :lol:
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

przez Tranx88 25 paź 2014, 20:43
Ja na początku brania olanzapiny zasypiałem na stojąco, teraz już nie ma tego efektu
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sulpiryd34 24 lis 2014, 21:41
olanzapina = +15 kg w 6 miesięcy
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez Vizir 26 lis 2014, 01:17
Kurffa XD To ile Wy wszyscy ważycie XD ? Jak czytam to jeden: "+20kg","+15kg","+30kg","+35kg", leczą Was ludzie kupujący dyplomy na hali czy jak ?

przez Bipo 26 lis 2014, 01:27
Też przytyłem sporo na Oli a w połączeniu z kwasem walproinowym(Depakine chrono) to przez kilka miesięcy 28kg do przodu do dzisiaj tego nie zbiłem.Na szczęście i nie szczęcie to odstawiłem sam na szczęście bo przestałem tyć a na nieszczęście że mania wróciła a co za tym idzie potem stan miesznay i na końcu deprecha.Niestety wkrótce znów będę musiał to brać a i tak mam sporą nadwagę.Bo w Chad nie ma dużego wyboru a objawy w stanie mieszanym jest kilka z górki i z depresji a te z góry trzeba jakoś spacyfikować.

przez Vizir 26 lis 2014, 01:59
Bipo napisał(a):Bo w Chad nie ma dużego wyboru a objawy w stanie mieszanym jest kilka z górki i z depresji a te z góry trzeba jakoś spacyfikować.

Jak to ? Właśnie ChAD jest jednym ze schorzeń gdzie masz największe pole manewru jeżeli chodzi o próbowanie leków o różnych płaszczyznach działania. Kiedyś sam brałem walproinian sodu, dawno to było na napady drgawkowe kiedy dorastałem, miałem z 12/13lat i jakoś specjalnie nie przytyłem. Wprawdzie walproiniany to jedne z najskuteczniejszych leków PP i stabilizacyjnych, ale można przecież spróbować masy innych normotyków niż związki walproinianów czy lit. Próbowałeś lamotryginy, topirmatu , gabapentyny ? W fazie manii jako pacyfikator też nie trzeba używać olanzapiny, jest wiele innych leków które zniosą nadmierny napęd i cię przymulą. Warto o tym pomyśleć, nie cierpisz na cieżką padaczkę , żebyś nie mógł sobie pozwolić na zmianę działającego leku, a lekarza za bardzo nie obchodzi komfort twojego życia, ma swoje :) Pozdrawiam.

przez Popiol 26 lis 2014, 05:08
Nie brak lekarzy, którzy na pierwszy rzut walą walproiniany, no ale jak przyswajanie nowej wiedzy zakończył wraz z ukończeniem szkoły, to co mu zrobisz ?
Popiol

przez sailorka 28 lis 2014, 19:40
U mnie ogółem +10 kg na olanzapinie, ale ponieważ startowałam z zaniżonej wagi, to tak naprawdę jestem 5 kg powyżej mojej normy, a BMI mam wciąż normalne.
Cześć, jestem czubkiem

przez Vizir 28 lis 2014, 19:55
sailorka napisał(a):U mnie ogółem +10 kg na olanzapinie, ale ponieważ startowałam z zaniżonej wagi, to tak naprawdę jestem 5 kg powyżej mojej normy, a BMI mam wciąż normalne.

BMI to tam wiesz... ta sama kategoria co internetowe testy na IQ i badania lekarskie na prawo jazdy.

przez Popiol 28 lis 2014, 22:05
Hłehłe...
Popiol

przez Tranx88 29 lis 2014, 04:10
Ja prawie 20 na samej olanzapinie 15.......
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez sailorka 01 gru 2014, 10:26
Dobra, więc jest tak. Jeśli tylko jem normalnie, nie objadam się i unikam słodyczy w dużych ilościach, waga codziennie pokazuje 0,5-1 kg mniej. Po prostu ma tendencje do powrotu do normalnej wartości, czyli ok. 60 kg (teraz ważę 67). Będę relacjonować, co dalej.
Cześć, jestem czubkiem

przez AtroposIsDead 10 gru 2014, 14:22
Przepisano mi dziś olanzapinę w dawce 5mg na noc, przed braniem mam odstawiać rysperydon przez kilka dni. Powiedziałem lekarzowi o swoim problemie sennym - jestem zbyt senny, mógłbym przesypiać pół dnia, ogólnie koszmar. Czy olanzapina nie podziała wzmacniająco na tę dolegliwość?
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

Sortuj wg