OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez kkmadepresje 16 lut 2014, 22:01
Witam,

jestem tutaj świeżakiem. Dostałem Olpinat 5 mg na wieczór do porannej dawki Citabaxu 2x20 mg. Czy 5mg to dawka normalna, czy mała ?
Mam straszne poranki po prostu nie mogę wstać, ale potem już jakoś idzie od około 12. Czy z Waszej praktyki wynika, że zwiększenie do10 mg - olpinatu coś pomoże na moje depresyjne poranki ?

pozdrowienia
KK
citabax / cital : 20 mg

przez amelia83 16 lut 2014, 22:11
kkmadepresje, hej
brałam 5mg prawie 2 lata na poczatku tez długo spałam i rano ciężko miałam ze wstawaniem ale z czasem było z sennościa lepiej tzn zmniejszyła sie
pozdrawiam
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Chaotic 17 lut 2014, 20:39
Mi bardzo wzrósł apetyt, praktycznie cały czas chodziłam głodna
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 18 lut 2014, 21:19
nie biore olanzapiny półtorej miesiąca i nie chudnę :bezradny:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez ernest00 27 lut 2014, 18:49
Lek tragedia. Za pierwszym razem bylo ok wystepowala sennosc i wilczy apetyt. W pozniejszej fazie brania (po okolo 2 tygodniach, podobno mialem psychoze po dopalaczach) dostawalem mrowienia i sztywnosci miesni, dochodzilo nawet do epizodow drgawek. Ratowalem sie akinetonem. Zaczalem sie jakac po wzieciu dawki 10mg, pewnego dnia zupelnie zesztywnialy mi nogi, paraliz totalny od pasa w dol, nie polecam tego leku jego skutki uboczne sa przeogromne. Zauwazylem znaczne obnizenie zainteresowaniem seksualnym, wrecz nie moge sie podniecic. Mam 21 lat, zmniejszylem dawki do 5mg rano i 5mg na wieczor, wczesniej bralem po 10mg. Olanzapina Mylan-ODRADZAM
Dodam jeszcze ze biore ja razem z benzo Cloranxen + leki na depresje i leki- anafranil i spamilan + finlespin na wyrownanie nastroju cos typu amizepin
Propranolol - doraźnie 40mg
Depakine 300- 2x dziennie
Zolpic-20mg na sen

przez Stifler19 06 mar 2014, 02:47
czy olanzapina łagodzi natrętne myśli?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez kkmadepresje 13 mar 2014, 01:44
Stifler19 napisał(a):czy olanzapina łagodzi natrętne myśli?

TAK ZDECYDOWANIE ŁAGODZI. ALE MNOGOŚĆ I WIELORAKOŚĆ SKUTKÓW UBOCZNYCH JEST PRZEOGROMNA. NIE WIEM WIĘC CZY SKÓRKA WARTA WYPRAWKI
citabax / cital : 20 mg

przez Tranx88 16 mar 2014, 13:28
Mi pomogła praktycznie od pierwszego zażycia. Jednak ogromnym minusem jest niesamowity apetyt....i to taki który ciężko opanować.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez Maggda92 15 kwi 2014, 10:19
Mam zacząć brać, najpierw odstawiam pernazinum. Mam dawkę 10mg na noc. Co do głodu, po pernazinum mam już wilczy apetyt i pewnie nie zmieni się to po tym leku,
Maggda92

przez Olanza 15 kwi 2014, 18:21
Olanzapina reguluje poziom receptorów Dopaminogennych, serotoninowych i noradrenalinowych. Stosowana jest w leczeniu przewlekłym (np dłużej niż tydzień) schizofrenii i psychoz.
Dodatkowo działa też jako odtrutka na wszelkiego typu dopalacze typu: stymulanty (dopamina) empatogeny i euforyki (serotonina) oraz psychodeliki (na 6-apb Benzo Fury). Stosuje sie 1 tabletkę 10mg i po 10 minutach schodzi całkowcie faza (np była za mocna i trzeba było odtruć a nie wiadomo co to za narkotyk), i pozwala usnąć (po stymulantach usnąć nie można, po 10 mg olanza śpimy jak suseł, trzeba póniej pamiętać że przez 4-5 dni (okres półtrwania leku) nic nas nie weźmie, nawet 15g amfetaminy ;]
Odkryłem to po wyjścu ze szpitala na psychozę po dopalaczach. Przy stosowniu tego leku nawet jeden z najmocniejszych dop [6-APB Benzo Fury: 6-APB ( 6-(2-aminopropylo)benzofuran ) jest psychoaktywną fenyleoetyloaminą. Zalicza się do grupy zarówno empatogenów, stymulantów jak i psychodelików. Jego działanie przypomina MDA, do którego jest strukturalnie zbliżony] nawet mnie nie smyrnęło, po odstawieniu leku po 5 dniach po takiej samej dawce miałem 13 h jazdy, następnym razem po 4h wziąłem olanzapine i faza po 10 minutach zeszła.

Efekty uboczne przy długim stosowaniu to (miałem je przy braniu olanza na psychoze): wzmożony apetyt (w miesiąc przytyłem 15 kg) nadwrażliwość na światło (nie mogłem prowadzić bo czułem jakby mi szpilki w oko wkładali i otworzyc oczu nie mogłem, Senność (przy mojej bezsenności po prostu w końcu normalnie zasypiałem, inni mówią ze nie mogą wstać rano, ja tam byłem z rana rześki)

Jeśli wciągałeś coś i nie wiesz co to jest to weż 10 mg olanzapiny, na 90% zejdzie ci faza (kannaboidy działają na inne receptory niż wciaganie)

Pozdrawiam

przez Maggda92 16 kwi 2014, 08:37
Olanza, Po pernaiznum też mam wilczy apetyt i przytyłam, jak to po takich tabletkach, na światło też źle reaguje, na słońce, razi mnie. Ciekawe czy po tym leku tez tak będzie, dziś ostatnia dawka pernazinum jutro biorę to i zobaczymy jak będzie
Maggda92

przez chiha 01 maja 2014, 03:52
witam :)
dziś psychiatra ,prawdę mówiąc, totalnie nie wiem w jakim celu, przepisał mi olanzapinę, a w zasadzie zmienił mi na nią kwetiapinę. na 20-kilka stron tego tematu nie było chyba ani jednej bez posta nt tycia, otępienia, nad-senności.
Ekstra. :mrgreen:
mam zaburzenia odżywiania, borderline i lekkie objawy chad, tzn. przykładowo tydzień jestem nadaktywna, śpię po 3-4 h/dobę, robię tysiąc rzeczy (taka klasyczna hipomania), a potem nadchodzi kolejny, podczas którego nie jestem w stanie zrobić dosłownie nic. I niby olanzapina ma mi na to pomóc? Bo w efekt stabilizujący nastrój nie wierzę, kwetiapinę brałam jakby to był cukierek - zmniejszenie impulsywności - zerowe, stabilizacja (jakakolwiek) - bez zmian... Jedyne co oceniam na plus, to łatwe zasypianie po tym leku, ale z biegiem czasu przestał mi być do tego potrzebny. jak mam tydzień "manii" to i tak mnie nie usypiał:D
biorę 150 mg wenlafaksyny, :mrgreen: doraźnie jakieś benzo i nie wiem po co mi inny neuroleptyk - czym on się niby różni w działaniu od ketrelu? (docelowym)
chciałam lamotryginę, jako że wydaje mi się być najmniej inwazyjnym stabilizatorem nastroju (kiedys brałam przez miesiąc i poprawy chyba nie zauwazylam, natomast skutkow ubocznych na szczescie też nie), choć "chciałam" to złe słowo - "muszę, to muszę". psychiatra jednak uznał, że olanzapina to jedyna rozwiązanie które obecnie widzi - LOL - no i kazał brać 5mg w niewiadomym celu.
gość jest fajny i nie chcę psuć dobrego obrazu jego osoby, który mam od dawna, ale jestem prawie pewna, że olanzapinę dostałam po to, żeby przytyć (ostatnio schudłam do bmi niecałe 15) - bardzo etyczne :/

no nie wiem....może ktoś z Was widzi tę sytuację inaczej?

przez depresyjny 08 maja 2014, 16:02
Straszne leki te nuroleptyki. Przestrzegam przed ich braniem. To co one robią z mózgiem tego się opisac nie da. Jeżeli ktoś bierze 3 dni maks i czuje jakby był odłączony od mózgu zdecydowanie odstawic. Można sobie niezłego kłopotu narobic.
depresyjny

przez elfrid 08 maja 2014, 17:33
depresyjny, a w jakiej dawce i przez jaki okres brałeś?
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg