OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez CórkaNocy 12 lis 2013, 12:39
MalaMi1001, chlorp. daje mi to że jako tako zasnę i mniej mulę rano niż po mirtagenie a przez to że on nie działa tak silnie na noradrenalinę to nie zwiększa mi lęków

ale nawet przeszłabym na tą olanzapinę, bo po niej się ponoć żreć chce, tylko boję się zamułki rano
CórkaNocy

przez swistak2112 12 lis 2013, 13:23
CórkaNocy napisał(a):MalaMi1001, chlorp. daje mi to że jako tako zasnę i mniej mulę rano niż po mirtagenie a przez to że on nie działa tak silnie na noradrenalinę to nie zwiększa mi lęków

ale nawet przeszłabym na tą olanzapinę, bo po niej się ponoć żreć chce, tylko boję się zamułki rano

7,5 mg chlorprothixenu to dawka podprogowa. Znam przypadek dziecka 13 lat, które jest w okresie ksobności i bierze (przy wadze 28 kg) 7,5-15-30 czyli dziennie 52,5 mg. Dawka 50 mg dla dorosłego może zamulić na początku i gdy brana jest na dzień. Ja wczoraj wziąlem 100 mg i dziś od 5.40 nie mogąc spać zrobiłem pranie.. :mrgreen: Przy systematycznym braniu 50 mg na noc- nie sądzę, aby zamulenie rano było (poza krótkim okresem wdrażania). Niestety jeść się po nim chce.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Asmo 12 lis 2013, 13:35
CórkaNocy napisał(a):MalaMi1001, chlorp. daje mi to że jako tako zasnę i mniej mulę rano niż po mirtagenie a przez to że on nie działa tak silnie na noradrenalinę to nie zwiększa mi lęków

U mnie po 10mg nie bylo mowy o zamulce rano. Wstawalem normalnie, moze lekka byla ale nim dojechalem do pracy nie bylo juz o czym mowic. I zero sennosci w ciagu dnia. Ja akurat z innego powodu musialem odstawic ale fakt ze źryć sie chce 2x niz normalnie. Zmuszalem sie by nie jesc wiecej niz normalnie a i tak w miesiac 4kg. Jedyne co bylo dobre to po wzieciu 1,5-2h i bylem ululany. W wolny dzien na 10h nie przerwanego snu a ze spaniem mam problemy.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 12 lis 2013, 15:08
swistak2112, ale ja nie mam żadnych objawów schizo czy coś, biorę go tylko po to, by zasnąć, ale bez ''zgonu'' wieczorem, tylko żeby delikatnie zmuliło i po zażyciu dało się jeszcze coś zrobić a nie tylko myśleć jak trafić do łóżka,
większa dawka mi na razie niepotrzebna
a po chlorp. nie mam apetytu zwiększonego, w ogóle

Asmo, a to ja mam brać chyba 5 mg. a przez pierwsze dni jest zamułka w dzień? ile to trwa? i są problemy z myśleniem?
CórkaNocy

przez swistak2112 12 lis 2013, 16:21
CórkaNocy napisał(a): ale ja nie mam żadnych objawów schizo ?

Ja też nie mam. I do tej pory nie miałem. Z tego względu mnie np. olanzapina, kwetiapina itp neuroleptyki II generacji nie przysługują na zniżkę- więć ich nie wykupuję. Załatwiam je sobie ew. od innych, którzy zniżkę mają (np. ChAD czy schizo). Chciałbym się uwolnić od estazolamu i zolpidemu. A jeśłi pomaga 7,5 mg chlorprothixenu to EXTRA, tylko się cieszyć.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Asmo 13 lis 2013, 16:55
Pierwsze 3dni to moglbym spac i caly dzien i cala noc. I tez zaczynalem od 5. Ale na 4ty dzien zero zamuly za dnia. Nie martw sie:)
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Chaotic 04 gru 2013, 18:21
Na początku czułam się bardzo dobrze, później niestety bezsenność. I strasznie przytyłam- 9kg w 2 miesiące. byłam cały czas głodna, koszmar jakiś. Teraz po odstawieniu już czuję, że zmniejsza się apetyt.
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

przez amelia83 04 gru 2013, 18:48
ja za 2 tyg pozegnam sie z zolafrenem
tez mam nadzieję schudnąć :yeah:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez CórkaNocy 04 sty 2014, 20:32
próbuję dziś 5 mg olanzapiny
bo po kwetiapinie mam tak, ze nie dość że nie zasnę na czas (zasypianie między 3 a 5 nie uważam za normalne) to rano przez to mam poważnego kaca i zwlec się z łóżka nie mogę przez 2 godziny
poza tym mam nadzieję, że ta mała dawka zwiększy mi apetyt
i jakby trochę zmniejszyła lęki po moklarze to byłby w ogóle cud
CórkaNocy

przez amelia83 05 sty 2014, 01:27
CórkaNocy, powodzenia, ja jednak jeszcze 3 tygodnie z olanzapiną i potem odstawiam
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez CórkaNocy 05 sty 2014, 22:09
amelia83, za duży masz apetyt czy z jakiego powodu odstawiasz?
CórkaNocy

przez amelia83 05 sty 2014, 22:14
CórkaNocy, tak, z powodu, że mega przytyłam a wcale dużo nie jem i ćwicze i słodycze ograniczam
M. Luther King

przez CórkaNocy 06 sty 2014, 15:30
amelia83, a jaką brałaś maksymalną dawkę?

mnie póki co leciutko się zwiekszył apetyt, chciałabym mieć taki jak po mirtazapinie albo i jeszcze większy, bo chciałabym odzyskać moje dawne kształty, a nadwagi to pewnie nigdy nie będę miała

póki co mam kaca rano, przez 2,3 godziny nie mogę wstać, ale zobaczę jak to wyjdzie w praniu, bo już święta się kończą :/ i od jutra znowu wstawanie rano
biore ok. 22 na razie 2,5 mg i zasypiam kolo 2 w nocy :/ ja nie mogę, tak marzę, żeby się normalnie wyspać
nie wiem czy taka mała dawka też zwiększy mi znacznie apetyt czy raczej nie

-- 06 sty 2014, 15:33 --

w sumie po mirtagenie przytyłam 14 kg w dość krótkim czasie, wagę miałam jak najbardziej prawidlową, nawet 5 kg więcej by mi krzywdy nie zrobilo
ale niestety musialam odstawic mirtagen, bo nakręcał mi lęki i od tej pory to co przytylam w szybkim tępie poszło w dół
i znowu wszystko na mnie wisi
CórkaNocy

przez amelia83 08 sty 2014, 20:24
CórkaNocy, max 10mg a teraz biore 2, 5
M. Luther King

Sortuj wg