OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez Asmo 17 paź 2013, 15:14
2 Tygodnie biorę zero skutków ubocznych nawet wzmożony apetyt od kilku dni znikł. Metabolizm chyba faktycznie zwalnia, pomagam mu kawą. Od jutra zacznę wagę kontrolować. Wsumie mogłem się wcześniej za to zabrać.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez CórkaNocy 17 paź 2013, 15:16
ja to mam głęboko gdzieś czy się tyje po nim czy nie, mogę nawet tyc, byleby mi na lęki pomógł i nie mulił w dzień bardzo
CórkaNocy

przez amelia83 01 lis 2013, 23:45
wczoraj na wizycie moja doktor widzac jak przytyłam zaleciła diete i mam mniejsza dawke olanzapiny z 5 mg na 2,5mg
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 02 lis 2013, 00:32
CórkaNocy napisał(a):ja to mam głęboko gdzieś czy się tyje po nim czy nie, mogę nawet tyc, byleby mi na lęki pomógł i nie mulił w dzień bardzo

CórkaNocy bierzesz ten lek w mixie z tymi co masz w opisie? Nie boisz się skutków ubocznych? W końcu to neuroleptyk....

przez CórkaNocy 02 lis 2013, 11:41
MalaMi1001, biorę te leki nadal co w podpisię, receptę na olanzapinę mam niewykupioną, bo się jej boję brać, jak każdy nowy lek
a jakie miałyby być uboki przy minimalnej dawce 5 mg? lekarz mi mówił, że mogę go brać nawet razem z chlorprothixenem, bo biorę minimalne dawki, a ludzie zjadają po kilka tabletek tego
CórkaNocy

przez Siding Spring 02 lis 2013, 11:49
Ciekawy avatar Corkanocy;). I kojarze te osobke z innego avka ale pech chcial ze zapomnialem jakiej uzytkowniczki byl to avek...

oo juz wiem..sleepwalker:>

przez cardiac 02 lis 2013, 15:19
Dostałem w szpitalu 10 mg olanzapiny do tańca z fluoksetyną. To ciężki drag stosowany masowo na oddziale do wyprowadzania pacjentów z psychoz. W moim przypadku działał trochę jak łupi jaś. Obcinał wszystko: lęk, emocje, napęd. Było mi wszystko jedno gdzie jestem i co sie ze mną dzieje. Zero koncentrcji na czymkolwiek- obejrzenie filmu łubu-dubu do końca wymagało nie lada samozaparcia...nie mówiąc już o czytaniu. Podczas chodzenia wrażenie, że trace równowagę. Do tego żarłem jak świnia głównie słodkie, pomimo ograniczającego obżarstwo działania fluo.. (3 tygodnie 8 kilo).

pozdrawiam
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez CórkaNocy 02 lis 2013, 15:53
lubudubu, hehe, dzięki ;) akurat podoba mi się ten motyw, więc sobie wstawiłam, ale samo zdjęcie jest w necie dosyć popularne, więc stąd więcej osób ma, a tamtej użytkowniczki nie kojarzę, aktywna dalej jest?

Ty też masz fajny avatar, wcześniej nie miałeś żadnego. To Ty? :D
CórkaNocy

przez Siding Spring 02 lis 2013, 17:23
No jest aktywna...tylko ze ona ma troche inne ujecie tej dziewczyny..jak nie pali:P. I wlasnie sam nie wiem czy to ta sama osoba;). Ale te rozmazane oczy na to wlasnie wskazywalyby:P

:yeah:

przez MalaMi1001 02 lis 2013, 17:48
CórkaNocy napisał(a):MalaMi1001, biorę te leki nadal co w podpisię, receptę na olanzapinę mam niewykupioną, bo się jej boję brać, jak każdy nowy lek
a jakie miałyby być uboki przy minimalnej dawce 5 mg? lekarz mi mówił, że mogę go brać nawet razem z chlorprothixenem, bo biorę minimalne dawki, a ludzie zjadają po kilka tabletek tego

Nie wiem, ja się naczytałam i naoglądałam na temat zespołu Parkinsonowskiego i późnych dyskinezach po neuroleptykach, dlatego ten chlorpentiksol noszę ze sobą w razie gdybym wpadła w jakąś furię... Zmuli mnie i do widzenia. Natomiast boję się trochę mojej nowej pani doktor, bo powiedziała, ze nie wie co ma ze mną zrobić i ten zestaw, który teraz biorę oceni za miesiąc. Obawiam się czy nie dorzuci mi jakiegoś neurolepa i nie dość, że jestem głupia to jeszcze będę "powykręcana"...

przez CórkaNocy 02 lis 2013, 20:51
lubudubu, aha, bo to jest bodajże Effy ze skinsów czy jak jej tam było
mi się bardzo podoba to zdjęcie, bo nie dość, że pali to jeszcze ma oczy rozmazane od płaczu, normalnie jakbym wstawiła swoje zdjecie tylko tego tutaj nie zrobię ze względu na anonimowość

ponawiam pytanie, a ten facet w avku to Ty? :D

MalaMi1001, przy takich malutkich dawkach to niczego się nie odczuje typu parkinsonizm
a poza tym pierwsze dni też mnie muliły, potem przeszło i teraz mnie muli dużo mniej niż mirtagen, który to niby antydepresant a mulił bardziej od neurolepa, więc czasem warto się przełamać, ty akurat za krótko brałaś, trzeba cierpliwości na lekach, żeby w końcu jakiś się rozkręcił

-- 02 lis 2013, 20:54 --

lubudubu faktycznie popatrzyłam na jej avek i to ta sama bohaterka, ale każdy ma prawo wstawiać avka jakiego chce :]
CórkaNocy

przez Siding Spring 02 lis 2013, 21:10
no ma prawo. Bylem tylko ciekawe czy to ta sama osoba. Nie zarzucam Tobie powielania czyisc avkow;P

przez MalaMi1001 02 lis 2013, 22:11
CórkaNocy a co właściwie daje Ci chlorprotiksen? Ja go dostałam na sen, ale średnio na to działał w nocy, za to w dzień jak najbardziej.

przez swistak2112 12 lis 2013, 11:44
Mam pytanie do tych z Was, którzy mają porównanie dwóch atypowych neuroleptyków: kwetiapiny i olanzapiny. Który lek cenicie wyżej jeśłi chodzi o kwestie wyrównania nastroju, poprawy snu - uwaga- bez zbytniego zamulenia z rana i braku "żarłoczności" czy przybywania na wadze. Chciałbym zamienic chlorprothixen na któryś z nowszych leków (kwetiapina, zypradon, olanzapina). Stricte działanie przeciwpsychotyczne nie jest mi potrzebne, nie mam objawów wytwórczych.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Sortuj wg