OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez amelia83 25 mar 2013, 21:10
mi utyło się ponad 10 kg :?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez norma_baker 25 mar 2013, 21:12
ja, będąc na olanzapinie, w ogóle nie przybrałam na wadze.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez depas 12 kwi 2013, 14:21
Chyba polubię się z olanzapiną, wziąłem dziś pierwszą dawkę (na razie spróbowałem 2,5mg) i jest dobrze, uspokojenie, nie ma śladu po lęku. Jestem senny i w gruncie rzeczy chętnie położyłbym się spać, ale mocna kawa powinna pomóc. Jest to jednak raczej błoga senność, nie taka rozwalająca jak zdarzało mi się np. na kwetiapinie. Znając życie taki stan nie utrzyma się zbyt długo, trzeba się nim cieszyć póki trwa. Do auta jednak bym teraz nie wsiadł. Wydaje mi się że olanzapina będzie się ładnie komponować z SSRI - w Stanach pod nazwą Symbyax sprzedają ją w combo z fluoksetyną, chyba rozumiem dlaczego. Póki co, olanzapina nie jest zła. Teraz tylko trzeba czekać i patrzyć ile i jak szybko przytyję, bo od tego zdaje się nie ma ucieczki.

-- 12 kwi 2013, 15:01 --

Mała poprawka - błoga senność ustąpiła miejsca tej zyczajnej, ciężkiej, nieprzyjemnej, typowej dla wszystkich neuroleptyków. Innymi słowy, wszystko wróciło do normy :)

-- 15 kwi 2013, 19:04 --

Ciekawie na mnie działa olanzapina póki co - kiedy wezmę wieczorem ścina z nóg i muszę iść do wyra, z kolei następnego dnia jestem pobudzony, nawet za bardzo, coś jak po wypiciu za dużo kawy. O wiele za dużo.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez małpka bubu 26 maja 2013, 09:17
mi olanzapina (5mg na noc) odcięła uczucie bycia przezroczystą - tj. że wszyscy widzą moje syfy z przeszłości i z tego się cieszę najbardziej. Idę sobie błogo przez miasto i nie ma tego! :yeah: :yeah: :yeah: Biorę tydzień i dwa dni. Po pierwszej dawce rzuciłam się na głęboką wodę, z partią pojechaliśmy w teren, gdzieś były przedterminowe wybory samorządowe - i zaczepiałam ludzi z ulotkami wyborczymi zupełnie czysta, ci ludzie nie widzieli mojego gnoju z przeszłości! Odcina też inne objawy psychotyczne...

A co do senności - szatanek kawowy pomaga :D

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez hooain 28 maja 2013, 14:50
olanzapine łykałam na nadmierną podejrzliwość. pomogła również przy stanach lękowych, produkcji niszczących nieprawidłowych myśli, skutecznie odcinając kminy, jednak zbyt gwałtownie. po zażyciu było mocne wypalenie intelektu, na próbne matury poszłam zupełnie przyćpana, powolne myślenie, dobijająca senność, uczucie odrealnienia. Skoczyła waga + 6kg. coś za coś, plus za efekty przy ściszaniu kombinowania umysłu, minus za dość uciążliwe u mnie przygaszenie.
ତ୍କୃ

przez Dziwne 28 maja 2013, 19:51
Mniej więcej po jakim czasie brania olanzapiny, widać efekt terapeutyczny ?

przez Kalebx3 28 maja 2013, 20:11
Mniej więcej po jakim czasie brania olanzapiny, widać efekt terapeutyczny ?

Efekt terapeutyczny w wydaniu Olzapiny jest jeden i brzmi ( bez przesady ) ZOMBI_ ZOMBEZII !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Siding Spring 28 maja 2013, 20:24
dead walking po olanzapinie:D

przez nowakowski84 11 cze 2013, 16:05
Witam! mam pytanie odnośnie Zolafrenu i jego efektów ubocznych? Czuję się po nim strasznie zmulony, brak chęci do działania. Biorę go ponieważ choruję na Chad typu drugiego.
Czy może się ktoś podzielić opinią jak u niego wygląda sytuacja? pozdrawiam nowakowski84

przez depas 11 cze 2013, 17:07
Senność i zmęczenie mija z czasem, ja dostałem olanzapinę na lęk i bezsenność. Początkowo brałem ją na noc, ale po kilku tygodniach zupełnie przestała mnie usypiać, i teraz biorę ją rano.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez amelia83 15 lip 2013, 13:43
biorę na noc 7,5 mg zolafrenu dużo śpię, ok 12 godzin, teraz akurat nie pracuje i moge sobie na ten sen pozwolić, ale jestem otumaniona, niekumata, jakby mi mózg nie pracował, wcześniej brałam 5mg i spałam po 6,7 godz pracowałam uczyłam się a teraz mam ciężką depresje i doktor podwyższyła dawkę, tez tyle spicie po olnzapinie? macie problemy z koncentracją? z pamęcią?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Elyse 15 lip 2013, 13:54
byłam na 10mg i nie potrafiłam się skupić, myśli gdzieś odpływały. Bałam się, że w stakim stanie nie zaliczę przedmiotów.
Elyse

przez buszujacywtrawie 17 lip 2013, 10:17
Przytyło mi się na nim 10 kilo. Coś za coś

przez Ovija 22 sie 2013, 17:55
Po konsultacji z panią doktor postanowiona została zamiana nic mi nie dającego chlorprothixenu na Olanzapinę. Mam brać pół tabletki czyli 2,5 mg wieczorem. Ciekawe jaki będzie efekt i czy natręctwa myślowe zaczną ustępować lub czy przynajmniej osiągnę sedację żeby mie wspomagać się Lorafenem bo ile można na benzodiazepinie zapieprzać. Ciekawi mnie tylko fakt, że można ją łączyć z Moklarem (inhibitor i-monoaminooksydazy) no nic, trzeba spróbować...

Sortuj wg