OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

przez Stokrotka15 04 paź 2012, 19:41
Ja przy następnej wizycie u lekarza mam zamiar zmienić zolafren na ketrel. Utyłam bardzo po zolafrenie :hide: , już nie raz pisałam o tym na forach. Od listopada 2011 odchudzam się i udało mi się pozbyć 13kg :mrgreen: - wysiłkiem fizycznym i dietą. Łatwo było utyć, ale trudno to wszystko zrzucić, oj bardzo trudno...

przez Maras 05 paź 2012, 17:42
Witam.
Wczoraj wieczorem wziąłem pierwszą tabletkę Olanzapine 2,5 mg.
Powinienem przyjmować ten lek 2 razy dziennie, lecz po zażyciu jednej tabletki mój umysł dosłownie się wyłączył, więc na wszelki wypadek nie wziąłem kolejnej tabletki...Nie wiem, czy to dobrze, ale muszę jakoś normalnie funkcjonować, a mój stan nie jest aż tak zły, żebym musiał przyjmować tak silny lek(czyt. nie mam schizofrenii).
Doradźcie, czy powinienem kontynuować, czy też przestać?
Pozdrawiam, Maras.

przez amelia83 05 paź 2012, 19:03
od dziś na noc zmiana olanzapiny z 5 na 10 mg, ten lek ma działanie przeciwdepresyjne i to ma mnie ponoć wzmocnić...zobaczymy :smile:

-- 05 paź 2012, 18:04 --

Maras, nie brałam olanzapiny w dzień więc nie wiem, dobrze się śpi po niej
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Maras 06 paź 2012, 11:13
Tak, wiem że się po niej dobrze śpi, ale senność jest też odczuwalna w dzień, a ja nie mogę sobie na to pozwolić bo siedzę w domu z dwójką dzieci.
Chyba poproszę lekarza o zmianę leku, bo z tego co czytałem na temat olanzapiny, to głównym jej celem jest schizofrenia, a ja jej(raczej) nie mam.

przez amelia83 06 paź 2012, 13:59
Maras, nie tylko leczy się nią schizofrenię, depresje też ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez pannaAlicja 06 paź 2012, 14:32
Maras, olanzapina jest też dobra na chorobę afektywną dwubiegunową. Bardzo skutecznie tłumi manię.
Ale powinno się ją brać na wieczór, bo działa usypiająco. Po pewnym czasie efekt się zmniejsza. Generalnie to dobry lek, ale na cięższe przypadki. W depresji dobre są antydepresanty, nie neuroleptyki...
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez amelia83 06 paź 2012, 14:41
nie wiem moze jestem cięższy przypadek..... :roll:
M. Luther King

przez Maras 06 paź 2012, 15:29
pannaAlicja napisał(a):Maras, olanzapina jest też dobra na chorobę afektywną dwubiegunową. Bardzo skutecznie tłumi manię.
Ale powinno się ją brać na wieczór, bo działa usypiająco. Po pewnym czasie efekt się zmniejsza. Generalnie to dobry lek, ale na cięższe przypadki. W depresji dobre są antydepresanty, nie neuroleptyki...

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło :brawo:
Jednak ja cierpię również na NN, czy to dobry lek?

przez JBrown 24 paź 2012, 18:26
Witam wszystkich :) na imię mam Joanna, zdiagnozowana z CHAD typu C 10 lat temu, teraz doszła psychoza maniakalno - depresyjna. Brałam przez lata po kolei różne antydepresanty, xanax, zomiren, ponad 3 lata na Depakinie plus fluoxentyna, do tego Stelazine. W tej chwili odstawione mam wszystkie leki i przepisano mi tylko Olanzepine w dawce 5 mg raz dziennie wieczorem przed snem. Po przeczytaniu ulotki bardzo się wystraszyłam tego leku a zwłaszcza skutków ubocznych, albo reakcji alergicznej ( dziś mam wziąść pierwszą tabletkę ). Nigdy nie miałam kłopotówz Odstawianiem leku, albo reakcji alergicznych. Czy ktoś z was wie czy można przy Olanzepinie doraźnie brać xanax ? W razie konieczności, nie regularnie. Pozdrawiam ciepło, Asia.
Skupiona, staram się uciec choćby na chwilę przed smagającymi przeszłością biczami z piasku.Chowam się pod puchową niepamięć , zaciągam zasłony własnej świadomości. Nie udaje się wymknąć żmijowatym zygzakiem chociaż na chwile, jad z mrocznej podświadomości sączy się na ciepłą od łez poduszkę.

przez amelia83 24 paź 2012, 18:34
JBrown, ja biorę xanax doraznie przy olanzapinie, też mam olanzapinę na noc
M. Luther King

przez JBrown 24 paź 2012, 18:45
amelia83 napisał(a):JBrown, ja biorę xanax doraznie przy olanzapinie, też mam olanzapinę na noc

Hej Amelio :) jak działa na ciebie Olanzepina, przyznam że pierwszy raz mam stracha przed lekami. Jutro mam mieć zabieg chirurgiczny ( wycięcie szkła z mieśnia na ręce) i pomyślałam żeby wziąść. Xanax rano przed zabiegiem bo aż mnie trzęsie na widok szpitala
Skupiona, staram się uciec choćby na chwilę przed smagającymi przeszłością biczami z piasku.Chowam się pod puchową niepamięć , zaciągam zasłony własnej świadomości. Nie udaje się wymknąć żmijowatym zygzakiem chociaż na chwile, jad z mrocznej podświadomości sączy się na ciepłą od łez poduszkę.

przez amelia83 24 paź 2012, 19:04
JBrown, śpię po niej 10 godzin a poza tym dobrze ją toleruję
M. Luther King

przez JBrown 24 paź 2012, 19:17
No to moze w końcu się wyśpię :)) normalne dla mnie że budzę sie średnio 7 razy w nocy albo nie śpię kilka dni z rzędu, jestem ciekawa jak zareaguję, do tej pory miałam tylko straszne jazdy po fluoxentynie, musiałam szybko odstawić, to nie jest lek dla mnie, zobaczymy jak ten zadziała, pozdrawiam :)

-- 24 paź 2012, 20:00 --

Kurczę, poczytałam wszystko, wystraszyłam się i wywaliłam z szafki całą czekoladę, nutellę kazałam córce zabrać do pokoju, podeszłam do sklepiku na rogu i wróciłam z kilogramem marchwi, zestawem na chłodnik tak ze dwa litry na jutro, kilogramem kiwi i kilogramem winogron bo mnie nastraszyliście tym apetytem, mężowi zakomunikowałam że ma mi jutro naprawić rower :)) ciekawe jak ze mną będzie :roll:

przez norma_baker 25 paź 2012, 11:04
od dzisiaj odstawiłam sertralinę i jeśli biegunka [która, wydaje mi się, wywołana była właśnie przez nią, bo brałam 3 różne sertraliny] ustąpi, to możliwe, że wskoczę na fluoksetynę. jednak ja już nie daję sobie rady z psychotycznymi rzeczami z mojej głowy i zastanawiam się nad olanzapiną w wersji SWIFT - 5 lub 10mg, w zależności, na jakiej dawce nie będzie głosów i nie będzie "uboków". w ameryce jest takie połączenie w jednej kapsułce, nazywa się SYMBYAX. a ja bym chciała się dowiedzieć czy ktoś stosuje tutaj taki miks? i jeszcze do ludzi biorących wersje ulegające rozp. w j. ustnej - czy to prawda, że skutki uboczne są zdecydowanie mniejsze niż po zwykłej tabletce?

swoją drogą wiem, że mając bulimię i lek, który głównie powoduje wzrost apetytu... ale gdyby to się pojawiło, od razu chcę odstawić lek, ew. spróbować przecierpieć przez kilka dni - a nuż przejdzie. nie mam neuroleptyków na R a to ostatni atypowy, który kosztuje mniej niż 100zł...
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

Sortuj wg