OLANZAPINA (Olasyn,Olanzin,Olzapin,Sanza,Zalasta,Zolafren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
34
54%

Nie
9
14%

Zaszkodziła
20
32%

Liczba głosów : 63

ZOLAFREN (Olanzapina-Olzapin,Zalasta,Zyprexa)

przez Imre 23 wrz 2011, 19:33
Czy w trakcie stosowania leku można się spodziewać, że początkowe efekty uboczne ustąpią w miarę upływu czasu?
Imre

przez malwina77 24 wrz 2011, 19:24
To znaczy jakie?
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Imre 05 paź 2011, 19:44
Miałem na myśli globalną zamułę i senność. Ale to przeszło. Teraz przejmuję się tylko tyciem ;p Co prawda nadwaga póki co mi nie grozi, ale wolałbym nie przybierać na wadzę dopóki nie zacznę ćwiczyć :>
Imre

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ZALASTA (Olanzapina-Sanza,Zolafren,Zyprexa)

przez new_york 19 paź 2011, 08:38
Witam. Bralem Olanzapine jakiś czas i mi pomagała na jazdy w bani. Odstawiłem jednak z dwóch powodów: straszne tycie no i spałem całymi dniami. Czy jako osoby z być może dłuższym stażem w chorobie i większą ilością wizyt u lekarza znacie jakieś zamienniki Olanzapiny po których człowiek może jednak normalnie funkcjonować i wyglądać? Wybieram się na wizytę i chciałbym może jednak coś zasugerować lekarzowi bo on mi chyba daje jakieś leki starej generacji.

przez ewa3700 15 lis 2011, 14:33
Mam pytanie. Czy Zolafren działa, jak ktoś ma silne stany lękowe i w jakiej dawce?

przez malwina77 15 lis 2011, 14:35
Moim zdaniem dziala w dawce 5-10 mg. Na stany lekowe dobra jest tez pregabalina (Lyrica)
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez ewa3700 15 lis 2011, 17:36
Dzięki za informację.

-- 27 lis 2011, 19:19 --

Mam pytanie. Czy ZOLAFREN tabl 5mg jest przepaławialna na pół. Mam brać, a jeszcze tych tabletek na oczy nie widziałam. Za informację- dziękuję.

przez stoma90 15 mar 2012, 17:15
Witam, chcialem zapytac, czy Olanzapina w malej dawce - 5mg moze miec jakies trwale skutki uboczne ?
Mianowicie moj psychiatra po pierwszej wizycie "stwierdzil wstepnie" u mnie chorobe dwubiegunowa afektywna oraz jakies zaburzenia lękowe.
Dokladnie glownie chodzi mi o skutki uboczne zwiazane z samoswiadomoscia (z zanizeniem jjej poziomu), bo jak wiem w ten sposob zwykle maja dzialac neuroleptyki w praktyce ?
Ostatnio edytowano 15 mar 2012, 17:18 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem zbiorczym

przez kris23 12 kwi 2012, 14:04
Witam. Pytanie jak w temacie, jak odstawić Olanzapinę, jeżeli biorę 15 mg/dzień wieczorem? Chodzi mi o to, jak zrobić to bezpiecznie, czyli stopniowe zmniejszanie dawki.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2012, 14:38 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez mamak 12 kwi 2012, 14:10
Z lekarzem. Ja odstawiłam od razu i weszłam na małą dawkę Lamitrinu, kt. stopniowo zwiększałam.

przez kris23 12 kwi 2012, 14:42
No tak, tylko że właśnie lekarz nie podziela mojego zdania co do odstawienia, a ja wolę uwolnić się od skutków ubocznych tego leku.

-- 13 kwi 2012, 17:52 --

To nikt już się nie wypowie jak odstawić Olanzapinę? :(

przez miś wesołek 15 kwi 2012, 08:58
stoma90 napisał(a):Dokladnie glownie chodzi mi o skutki uboczne zwiazane z samoswiadomoscia (z zanizeniem jjej poziomu), bo jak wiem w ten sposob zwykle maja dzialac neuroleptyki w praktyce ?

Samoświadomością? :shock: Wątpliwe. Neuroleptyk powoduje spadek poziomu dopaminy a więc wygasza emocje. Jak masz powalone emocje albo schizę po neuroleptyku będziesz czuł się lepiej, ale też są niby problemy z odczuwaniem takich silnych i potrzebnych emocji. Osobiście nie zauważam, ale biorę niskie dawki. (kwetiapina>olanzapina, nawiasem, ale co kto lubi).

stoma90 napisał(a):Witam, chcialem zapytac, czy Olanzapina w malej dawce - 5mg moze miec jakies trwale skutki uboczne ?

Raczej nie.

kris23 napisał(a):Witam. Pytanie jak w temacie, jak odstawić Olanzapinę, jeżeli biorę 15 mg/dzień wieczorem? Chodzi mi o to, jak zrobić to bezpiecznie, czyli stopniowe zmniejszanie dawki.

co tydzień: 15/12,5/10/7,5/5/2,5/0!heh np.

jaką masz diagnozę?
jak zaczną się problemy ze spaniem zwiększ. u mnie zaczął się stan psychotyczny po odsatawieniu. teraz biorę ketrel i jest lepszy od olanzapiny.
miś wesołek

przez amelia83 15 kwi 2012, 15:46
ja brałam ketrel 4 lata; przestał działać dobrze i olanzapina teraz; a wcześniej olanzapina też 4 lata ; w remisjach nie brałam nic z tych
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez kris23 16 kwi 2012, 16:53
miś wesołek napisał(a):jaką masz diagnozę?
jak zaczną się problemy ze spaniem zwiększ. u mnie zaczął się stan psychotyczny po odsatawieniu. teraz biorę ketrel i jest lepszy od olanzapiny.

Schizofrenia prosta, wcześniej była to nerwica natręctw, ale w nowym szpitalu(do którego trafiłem po półrocznym izolowaniu się od ludzi) lekarz stwierdził, że wszystkie moje dawne problemy i to siedzenie to tak naprawdę właśnie schizofrenia, w co ja mu nie wierzę. Planuję także zmienić lekarza na taką jedną profesor, podejrzewam, że postawi mi inną diagnozę i nie będę musiał brać Olanzapiny. Nie uważam, żeby moje izolowanie się poprzednio było psychotyczne, także raczej sam i tak odstawię ten lek, niezależnie od diagnoz. Do tego faktem jest, że po niedawnym pobycie w szpitalu doszły mi ataki paniki, natrętne myśli o charakterze auto-destrukcyjnym itp. Także ja po szpitalu tylko się rozchorowałem jeszcze bardziej.

Sortuj wg