ESTAZOLAM (Estazolam,Estazolam TZF)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez mirunia 02 sty 2014, 18:53
Kochani, powiedzcie mi proszę jak mogą wyglądać skutki odstawienne po estazolamie? Brałam go w niedużej dawce- pół tabletki przed snem w okresie od września do grudnia. W grudniu już starałam się nie brać codziennie, bo dostałam tisercin na sen i jeżeli nie mogłam po nim usnąć to ok. 1-2 w nocy brałam połówkę estazolamu.
Staram się go teraz brać coraz rzadziej, bo zaczął działać tisercin i zaczęłam chyba mieć objawy odstawienne. Mam po południu ataki lęku, paniki, wzrost ciśnienia w czasie lęku, zawroty głowy i ogólną wielką słabość i niemoc. Zaczynam się tym bardzo martwić i denerwować.
Czy tak mogą wyglądać objawy po odstawieniu estazolamu...? Jak można sobie w tym czasie pomóc i jak długo trwa taki okres odstawienia z przykrymi objawami? Czy w takim krótkim okresie i przy małej dawce mogłam się już uzależnić?

-- 02 sty 2014, 19:23 --

Czy bóle mięśniowe (szczególnie ramion i łokci) mogą być też objawami odstawiennymi?

przez Marian_Paździoch 03 sty 2014, 12:55
Czy estazolam działa na sen łagodniej niż zolpidem?
Marian_Paździoch

przez swistak2112 03 sty 2014, 16:20
blebleble napisał(a):Czy estazolam działa na sen łagodniej niż zolpidem?

Na moim przykładzie- działa inaczej. Estazolam ma dłuższy okres półtrwania w organiźmie. Z tego wynikają różnice w działaniu i zastosowaniu.
Zolpidem- jest świetny w samych trudnościach w zasypianiu. Ponadto działa szybko (i krótko) więc można go zażyć gdy jesteśmy w łóżku, a sen nie nadchodzi. Natomiast nie chroni przed wczesnymi wybudzeniami- nad ranem jego działanie zanika.
Estazlolam działa wolniej i dłużej. Bierze się go godzinę (a ja nawet jeszcze wiecej) przed snem, zapewnia sen przez całą noc, chroniąc przed wczesnymi wybudzeniami. Ponieważ działa dłużej więc ma większy potencjał uzależniajacy niż zolpidem.
Różnice są nie w sile działania, co w mechaniźmie działania i wskazaniach oraz formie terapii.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mirunia 03 sty 2014, 16:40
swistak2112, a możesz się wypowiedzieć odnośnie mojego postu powyżej i ważnych dla mnie pytań dot. estazolamu? Dzięki, jeżeli możesz to napisz, bo muszę coś z tym zrobić :bezradny:

przez Marian_Paździoch 03 sty 2014, 19:55
swistak2112, dzięki za długi opis. Więc zolpidem bardziej mi odpowiada. Faktycznie rano już nie czuć jego działania i nie mam rano senności. A problemy z zasypianiem to moja największa zmora właśnie.
Marian_Paździoch

przez elfrid 04 sty 2014, 07:53
swistak2112 napisał(a): Ponieważ działa dłużej więc ma większy potencjał uzależniajacy niż zolpidem.
Różnice są nie w sile działania, co w mechaniźmie działania i wskazaniach oraz formie terapii.

Im dłuższy okres półtrwania tym mniejszy potencjał uzależniający!!!
pregabalina, wenlafaksyna

przez Josie_86 04 sty 2014, 13:17
swistak2112 a u mnie zolpidem i esta działają zupełnie inaczej, po estazolamie zawsze zasypiałam po 15min i sen kamienny całą noc (ostatnio to się zmieniło, ale o tym już pisałam), natomiast zolpidem prawie wcale nie dawał efektu, a zasypianie trwało po nim dłuuuugo. Może masz rację z tym półtrwaniem etc, ale u mnie to się nie zgadza..
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

przez swistak2112 06 sty 2014, 12:25
elfrid napisał(a):Im dłuższy okres półtrwania tym mniejszy potencjał uzależniający!!!

Zerknąłem w necie. Okazuje sie, że nie ma jasnych reguł
Ze strony http://czasopisma.viamedica.pl/psy/arti ... 9245/24000 podane są sunstancje i preparaty z okresem półtrwania i potencjałem uzależniającym. Dormicum (midazolam) ma krótki okres i duzy potencjał, alprazplam, estazolam, lorazepam mają długi okres półtrwania i też duży potencjał uzależniajacy. Wkleiłem dane z tabelki.
Alprazolam Afobam, Alprazomerck,
Alprox, Neurol, Xanax, Zomiren 12 +++
Bromazepam Lexotan, Sedam 15 +++
Chlordiazepoksyd Elenium 100 +
Diazepam Relanium, Relsed 100 +
Estazolam Estazolam 17 +++
Flunitrazepam Rochypnol 30 ++
Klonazepam Clonazepamum, Rivotril 34 +
Klorazepat Cloranxen, Tranxene 100 +
Lorazepam Lorafen 15 +++
Lormetazepam Noctofer 12 +++
Midazolam Dormicum, Fulsed, Midanium, Sopodorm 2,5 +++
Medazepam Medazepam, Rudotel, Rusedal 2 +++
Nitrazepam Nitrazepam 30 +
Oksazepam Oksazepam 8 +
Temazepam Signopam 10 ++
Tetrazepam Myolastan, Tetraratio 15 +
Zolpidem2 Stilnox, Sanval, Hypnogen 3 +
Zopiklon2 Imovane, Zopiratio 6 +

Ja nie mam objawów odstawiennych po estazolamie, ale mam po odstawieniu clonazepamu (zawroty głowy) Jednak wystarczy 0,5 mg, aby objawy odstawienia ustąpiły.
Świstak
F33

przez mirunia 06 sty 2014, 15:34
swistak2112, a co oznaczają te cyferki i plusiki przy nazwach leków? Zapewne jakąś ich moc uzależnienia itp. .... ale nie chcę zgadywać w ciemno, więc wytłumacz to jasno ciemnej babie, bo ni w ząb...

przez swistak2112 07 sty 2014, 22:15
mirunia napisał(a):swistak2112, a co oznaczają te cyferki i plusiki przy nazwach leków? Zapewne jakąś ich moc uzależnienia itp. .... ale nie chcę zgadywać w ciemno, więc wytłumacz to jasno ciemnej babie, bo ni w ząb...

Cyfry- to liczba godzin do połowicznego zaniku leku we krwi. Niska liczba- krótki okres półtrwania- lek szybko metabolizowany. Długa- odwrotnie.
Ilość plusów to potencjał uzależniajacy. + mały potencjał. +++ silny potencjał uzależniajacy.
Świstak
F33

przez Josie_86 09 sty 2014, 00:34
Hah, to ciekawe, bo mnie zolpidem uzależnił, a esta i alprazolam jak do tej pory nie. Chociaż z estazolamem to jeszcze w sumie nie wiem, własnie mam stopniowo z niego schodzić, ale w jakiś dziwny jak dla mnie sposób.. Co drugi dzień zamiast esty mam brać kwetiapinę...(?). Nasennie.
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

przez Tranx88 25 wrz 2014, 20:32
Ja zbagatelizowałem siłę działania Estazolamu i zażyłem 6 mg.....śćieło mnie z dosłownie z nóg,. Estazolam okazał się mocniejszy od Stilnoxu.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez Arasha 25 wrz 2014, 20:36
Tranx88 Toś poleciał chłopie :mrgreen: Na mnie zolpi w ogóle nie działa, więc potwierdzam, że est może być mocniejszy od Stilnoxu. Ale to zależy od osoby. Na jednych to działa, na innych tamto. W każdym razie mimo zapewnień co do zolpi - jedno i drugie uzależnia :bezradny: A to była Twoja pierwsza przygoda z esti, czy może pierwsza tak duża dawka na raz ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Tranx88 25 wrz 2014, 22:06
Mam już spore doświadczenie z innymi benzo ale z estazolamem toi był pierwszy raz :D

-- 25 wrz 2014, 22:07 --

A mój psychiatra twierdził ze przecież estazolam taki łagodny....... :D
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

Sortuj wg