SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez DCPMM 04 sie 2014, 17:40
nirage napisał(a):ja biorę dopiero 2 tygodnie. Już po 3 dniach była różnica na plus. Biorę rano 50mg i w południe 50mg. Jest w miarę ok. Jeżeli jest gorzej to przygryzam Lorafenem. Mam nadzieję, że moja dawka zostanie zmodyfikowana na plus aby pozbyć się zupełnie lęków (wtedy będzie czas na całkowite pozbycie się benzo z organizmu). Jeżeli mówisz, że działa zaledwie 10-12 tygodni to muszę się brać za siebie ostro.

Jak postępy?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez katekatee 06 paź 2014, 17:21
cześć wam.
lekarz przepisała mi dzisiaj sulpiryd, ale trochę boję się, że jak zacznę brać, to będę miała problem z odstawieniem.
Czy ktoś doświadczony mógłby mi powiedzieć, jak to wygląda?
Kate.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Pablo5HT1 07 paź 2014, 20:53
nirage,
Skoro dochodzisz do dawki 5 mg alprazolamu to nie dziw się, ze masz takie objawy jakie masz. Miałem to samo, brałem do tego inne leki, zawsze sie tak samo kończyło- silne lęki, kóre z czasem się przerodziły w napady i ogólny rozstrój układu nerwowego. Tylko brak benzo Ci pomoze czyli detoksykacja. wiem co mówię, bo jestem dwa lata bez benzodiazepiny. No tylko, ze prawdziwa jazda się zacznie jak będziesz na zero benzodiazepiny. A potem to trzeba wytrwać. Pierwsze 3 miesiaće najgorsze. A potem zasmucę Cię i tak przewaznie trzeba się leczyć. Ja juz dwa alta nie biorę. Niemiej plusy są ewidentne niebrania alprazolamu, klonazepamu itp. Fobie i takie ogólne lęki potrafią zostać natomiast napadów nie będziesz miał. I chocby dla tego jednego objawu warto rzucić benzodiazepiny.

-- 07 paź 2014, 20:02 --

A z benzodiazpin to przeżuc się na 15 mg clorazepatu i redukuj o 5 mg co tydziń, może dwa a potem co drugi dzień 5 mg , odstaw wszystko w ciagu nie dłuższym niż 6-10 tygodni a potem bierz zamulacze takie jak: Pramolan, doxepina, hydroxyzyzna. Sulpirydem tez się mozesz wspomagac to ponoc dobry lek.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez nirage 09 paź 2014, 09:49
Pablo5HT1 napisał(a):nirage,
Skoro dochodzisz do dawki 5 mg alprazolamu to nie dziw się, ze masz takie objawy jakie masz. Miałem to samo, brałem do tego inne leki, zawsze sie tak samo kończyło- silne lęki, kóre z czasem się przerodziły w napady i ogólny rozstrój układu nerwowego. Tylko brak benzo Ci pomoze czyli detoksykacja. wiem co mówię, bo jestem dwa lata bez benzodiazepiny. No tylko, ze prawdziwa jazda się zacznie jak będziesz na zero benzodiazepiny. A potem to trzeba wytrwać. Pierwsze 3 miesiaće najgorsze. A potem zasmucę Cię i tak przewaznie trzeba się leczyć. Ja juz dwa alta nie biorę. Niemiej plusy są ewidentne niebrania alprazolamu, klonazepamu itp. Fobie i takie ogólne lęki potrafią zostać natomiast napadów nie będziesz miał. I chocby dla tego jednego objawu warto rzucić benzodiazepiny.

-- 07 paź 2014, 20:02 --

A z benzodiazpin to przeżuc się na 15 mg clorazepatu i redukuj o 5 mg co tydziń, może dwa a potem co drugi dzień 5 mg , odstaw wszystko w ciagu nie dłuższym niż 6-10 tygodni a potem bierz zamulacze takie jak: Pramolan, doxepina, hydroxyzyzna. Sulpirydem tez się mozesz wspomagac to ponoc dobry lek.

Si si... Nikt rozsądny nie powie, że bezno leczy. Jedynie pozwala przetrwać złe chwile. Zastanawiam się nad detoxem w szpitalu. Tak czy owak skutek taki na dzień dzisiejszy, że Citabax odłożony już od około miesiąca. I zaczęły się jazzzdy bez trzymanki. Ogólny zestaw:
sulpiryd 100 1-1-0
seroxat 20 0-1-0
propranolol 40 1/2-0-0

clon na sytuacje tragiczne które od 2 tygodni są na porządku dziennym. Codziennie zjadam 2mg bo nie daje rady. Przechodzę ze stanów bardzo nerwicowych do stanów wręcz mega depresyjnych. Wizytę u lekarza miałem mieć w przyszłym tygodniu, ale nie dociągnę, dlatego przekładam na dzisiaj.
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko.

Albert Einstein

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Pablo5HT1 09 paź 2014, 20:07
nirage,
Gdybym ja ci ustawiał leczeni na detoks, po co ci szpital, detoska tam to tragedia, wiem bo byłem, szkoda czasu i szkoda bo moze ci się zrobic duzy stres.
Sulpiryd, no nie wiem jesli już to tylko 100.
Seroxat na benzo -odstawki to bzdura , zszedłbym do 10 mg na razie
Propranolol a po co sie dołowac, bierz tylko 10 mg w razie potrzeby, ewentualnie 2 razy po 10 max. Sztuczne zbijanie ciśnienia tylko robisz, bierz to w razie potrzeby.
A leki, które by ci detoks ułatwiły to Pramolan ( 200 mg dziennie) plus doxepina 25-50 mg lub mirtazapina 30 mg
Przykłądowy zestaw jaki powienienies miec to :
Pramolan ( 1-1-2) lub Seroxat
Doxepina ( 0-0-1) lub mirtazapina 30 mg
Tegretol SR ( 0-0-1)
Propranolol doraźnie po 10 mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez 2004borys 13 paź 2014, 19:45
Sulpiryd to bardzo dobry lek. Jego problemem jest natomiast to, że po pewnym czasie przestaje działać.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez disgraziato 30 paź 2014, 15:00
Po sulpirydzie się tyje samoistnie czy po prostu się wiecej je i dlatego ?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez 2004borys 02 lis 2014, 21:10
disgraziato napisał(a):Po sulpirydzie się tyje samoistnie czy po prostu się wiecej je i dlatego ?

Ja po sulpirydzie nie utyłem ani kilograma, a zajadam go od 3 lat.
sulpiryd 200 mg
fluoksetyna 40 mg
wenlafaksyna 112,5 mg
olanzapina 7,5 mg
klorazepan 20 mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez radek111 03 lis 2014, 15:02
Czy można zrobić taki trik z sulpirydem ze jezeli po jakimś czasie przestajemy czuć jego pozytywne działanie robimy przerwę kilku dniową i znów wracamy do dawki jaka była dla nas skuteczna.Czy ktoś ma takie doświadczenie????

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez sulpiryd34 14 lis 2014, 23:29
radek111 napisał(a):Czy można zrobić taki trik z sulpirydem ze jezeli po jakimś czasie przestajemy czuć jego pozytywne działanie robimy przerwę kilku dniową i znów wracamy do dawki jaka była dla nas skuteczna.Czy ktoś ma takie doświadczenie????

Na mnie przestał działać. Odstawiłem go na 5 miesięcy. Po 5 miesiącach zażyłem w końcu wymarzoną kapsułkę a tu nic. Nie zadziałała. Na mnie trik z odstawieniem sulpirydu nie zadziałał, ale muszę mu przyznać 10/10 pkt. Kiedyś wyprowadził mnie ze strasznej psychozy.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez encyklopedia1 23 gru 2014, 13:46
Sulpiryd biorę dwa tygodnie razem z paroksetyną. Sulpiryd jedna rano i jedna po południu. Miałam wielki nawrót nerwicy lękowej po tym jak stopniowo odłozyłam leki fluoksetynę. 3 miesiące było dobrze i mnie wzięło. Drgawki, odruchy wymiotne, bol żołądka, wielki lęk, ataki paniki. Nie wiem czy działa Sulpiryd czy Paro, ale nie mam już odruchów wymiotnych i zaczęłam wychodzić do ludzi. Jednakże nie chciałabym długo go brać bo boje się skutków ubocznych - prolaktyny i zaburzenia miesiączkowania, z tego co tu wyczytałam. Może Paroksetyna wystarczy. Mój stan był cieżki. Jest trochę lepiej, ale nie idealnie. Jestem bardzo pobudzona, nie pdooba mi się to. Po tygodniu wystąpiły problemy z snem, i ogólnie ciagle ruszam nogą albo jakaś taka jestem ruchliwa. :roll:
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez AlexCCC 28 gru 2014, 20:15
Mam pytanie co do neuroleptyków lekarz ma mi odstawić leki na wiosnę boje się,żebym nie nabawił się przez nie bezsenności jakiejś bo kiedyś jak sam sobie odstawiałem to nie mogłem spać dobrze ze 2 dni i wracałem do leków proszę o jakąś poradę

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez hashim 03 sty 2015, 14:51

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez encyklopedia1 05 sty 2015, 12:51
Czu u was neuroleptyki a dokladniej Sulpiryd spwoodowaly wzmożoną aktywnosć ruchową, nadpobudliwosć?
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

Sortuj wg