SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dark Knight 09 mar 2014, 17:03
który z tych leków jest lepszy na lęki i fobie społeczna Sulpiryd czy Amisulpryd i który z nich wywołuje mniej skutków ubocznych ??

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Marian_Paździoch 09 mar 2014, 17:21
Ja w przypadku ami nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych, ale na lęk nie miał najmniejszego wpływu.
Marian_Paździoch

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Po prostu maciek 09 mar 2014, 17:22
Biore to swinstwo ostatnio lekarz mi zapisał. Brałem z poczatku 100 mg ale było za mocne, zbyt zmulało. Przeskoczyłem na 50tke i jest mi wiele lepiej. Lek walczy jakos z moimi lekami i nerwica, ale szału nie ma.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dark Knight 09 mar 2014, 23:16
Marian_Paździoch, a sulpirydu próbowałeś czy tylko ami ?? czy oba leki tak samo zwiększają poziom prolaktyny ?? czy któryś może pod tym względem jest lepszy ??

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Marian_Paździoch 10 mar 2014, 13:46
Dark Knight, tylko ami i wzrost poziomu prolaktyny odczułem bardzo szybko i bardzo nieprzyjemnie ;) Kastracja, chroniczne zmęczenie... I cała reszta. Zero wpływu na lęki. Ten lek jest dla mnie ostatnią deską ratunku, gdy natrętne myśli są nasilone. Pod tym względem ami używam jak benzo na lęki.
Marian_Paździoch

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dark Knight 10 mar 2014, 16:55
ja po proszę lekarza o sulpiryd żeby zobaczyć jak na mnie działa i czy moje problemy nie wynikają z braku dopaminy

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Marian_Paździoch 10 mar 2014, 17:56
Jeśli z braku dopaminy to amisulpryd w małych dawkach (25-50mg). Odbierz PW ode mnie.
Marian_Paździoch

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez sylvek 10 mar 2014, 18:08
coś kojarze ze ten gigantyczny wzrost prolaktyny przy amisulprydzie jest zwiazany z jego słabą penetracją bariery krew-mózg. Skutkiem tego jest osiąganie zabójczych stęzen na obwodzie i znacznie mniejszych w OUN-ie. Bariera krew-mózg jest najsłabsza w rejonie przysadki, czyli gruczołu produkującego prolaktyne i tam stęzenie amisulprydu jest najbardziej zblizone do tego we krwi. I to ostatecznie tłumaczy dlaczego ten słaby neuroleptyk tak jedzie po prl.

teraz nalezaloby ogarnąc który z agonistów dopaminy także cienko przechodzi przez BBB i mielibyśmy mix który zwiększałby wyrzut dopaminy w mózgu równoczescie w ogóle nie ruszajac poziomu prolaktyny.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dark Knight 11 mar 2014, 11:01
Jesli zalezy mi tylko i wylaczanie na uwolnieniu dopaminy to ktory z tych lekow lepiej sie spisze sulpiryd czy ami ?? Bo nakrecilem sie na sulpiryd pisza ze barziej motywuje i wywoluje mniej skutkow ubocznych ale koze sie myle prosze o opinie

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Marian_Paździoch 11 mar 2014, 13:20
U mnie amisulpryd nie miał żadnych skutków ubocznych.
Marian_Paździoch

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dark Knight 11 mar 2014, 16:51
jednak jakoś bardziej jestem przekonany do sulpirydu

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Marian_Paździoch 11 mar 2014, 20:08
Dark Knight, przekonany to tak naprawdę będziesz dopiero wtedy, gdy spróbujesz :) Generalnie, z doświadczenia, nie polecam robić sobie nadziei, że akurat lek który się upatrzy, będzie lekiem trafionym - nie mówię tego złośliwie, wymieniam się tylko takim doświadczeniem ;)
Marian_Paździoch

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dark Knight 12 mar 2014, 00:18
jak to jest ze sertralina jako jedyna z wszytskich ssri nie zwiększa poziomu prolaktyny poprzez działanie na dopaminę a sulpiryd przez to właśnie że na nią działa zwiększa poziom prolaktyny brutalnie

-- 15 mar 2014, 02:26 --

???????????????

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Dziwne 02 kwi 2014, 13:52
Po 2 latach testów lekowych wróciłem do sulpirydu, który był moim pierwszym lekiem jaki zażyłem. Działał ale przestał.
Teraz biorę znowu nawet mi pomaga na moją roztrzaskaną głowe po psychozie na wenli.
Biorę 100 mg i coś tam czuje...
Chciałbym spróbować 200 mg- czy to duża dawka? Mam doświadczenia, że sulp działa od razu i już tak trzyma, ale jednak czy może przynosić on jakieś lepsze efekty po dłuższym czacie zażywania, czy macie jakieś doświadczenia ?

Sortuj wg