SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tiktalk 10 cze 2013, 21:14
Atarii, paroksetyna jest najmocniejszym lekiem na lęki ale jednocześnie jednym z najgorszych jeśli chodzi o libido ;/ z własnego doświadczenia na paroksetynie miałem totalną kastracje na wenlafaksynie było ciut lepiej a na sertralinie jest bardzo dobrze przy czym z uwagą na to że łącze ją z mirtazapiną która jest stosowana jako antidotum na po lekowe zaburzenia seksualne - ale mirtazapine brałem też z paro i wenlą i było jak wyżej

pogadaj z lekarzem o sertralinie jako lek główny na dzień i mirtazapinie/mianserynie na noc (pomoże również na sen) sertralina ma jako jedyny SSRI dodatkowo wychwyt dopaminy nie jakiś wielki ale przynajmniej nie podnosi prolaktyny hormonu który jest m.in. odpowiedzialny za niski poziom napięcia seksualnego - dlatego obserwuje się dużo prolaktyny jeszcze długo po orgazmie
generalnie dużo dopaminy = mało prolaktyny i na odwrót
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Atarii 12 cze 2013, 13:52
dzieki tiktalk :) .. ale ja boje się czy będę po stosowaniu tych leków trwałe skutki uboczne chodzi mi tu o trwaly spadek libido, wie ktoś coś na ten temat ? :)

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tiktalk 12 cze 2013, 20:58
jest to możliwe u niektórych osób występują trwałe problemy ale to raczej margines tu masz wątek na temat PSSD zespo-pssd-gro-ne-skutki-przyjmowania-lekow-psychotropowy-t38047.html
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez ewa3700 15 cze 2013, 15:20
Witam. Czy jest może ktoś, kto brał- bierze Trittico z sulpirydem? Chodzi o interakcję . Jezeli ktoś tak brał, to prosiłabym o komentarz w tym temacie.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez pink_hope 16 cze 2013, 13:04
ewa3700, od jakiego czasu bierzesz sulpiryd? pomaga? ja już 4 tydzień i jak cukierki...jestem na 150 mg, Trittico brałam do Doxepinu ale to b.słaby lek.
Raz tylko w zyciu człowiek może być szczęśliwym.....

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez ewa3700 24 cze 2013, 16:36
Witaj. Biorę Trittico CR 150mg i mam dopiero włączyć Sulpiryd 100mg. Samo trittico jest za słabe- brak energii do działania.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Berga 30 cze 2013, 09:41
Czesc. Powiedzcie mi moi drodzy, czy po naglym odstawieniu Sulpirydu moga wystapic skutki uboczne, takie jak: mdlosci, biegunka, zawroty glowy, zle samopoczucie? :why: Moj lekarz pomylil sie i zamiast wypisac lek na 3m-ce, to dostalam recepte na 2. Sulpiryd skonczyl mi sie 3 dni temu i czuje sie fatalnie. Dostalam ten lek, bo ciagle bolal mnie zoladek ( podejrzewamy wrzody ze stresu) i ten lek bardzo mi pomogl. Czulam sie fantastycznie przez ostatnie 2 m-ce, a teraz wszystko wrocilo :why: Wczoraj tak mnie bolal zoladek, ze czekalam az eksploduje. Bieganie po toaletach w miejscach publicznych myslalam, ze mam juz za soba, a wczoraj... ech, szkoda slow :why:

Obecnie z mezem staramy sie o dzidziusia i pojawia sie drugi problem, bo lek ten nie powinien byc stosowany w ciazy i cotu w takim wypadku robic, jak ja nie potrafie bez niego funkcjonowac? :zonk: Czy znacie jakies zamienniki, ktore mozna bez problemu stosowac w ciazu i nie beda szkodliwe dla plodu? Pomozcie :bezradny:

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez ewa3700 30 cze 2013, 11:45
U mnie, po odstawieniu Sulpirydu- pogorszyło się też samopoczucie. W sumie ciąża, to wyjątkowy stan i zażywanie leków psychotropowym, ma zły wpływ na dziecko. Raczej nie ma zamiennika. Z drugiej strony mam koleżankę- jest w ciąży i leczy schizofrenię neuroleptykami- lekarze chyba wiedzą co robią. Może tylko trzeba zmniejszyć dawkę. Jeśli chodzi o depresję, to Sulpiryd jest skuteczny nawet w dawce 100mg. jest to naprawdę mała dawka, więc i może bezpieczna dla ciąży. Jednak lepiej skonsultuj to z lekarzem. Pozdrawiam.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Berga 30 cze 2013, 13:22
Kochana ja lecze sie na nerwice lekowa. Ataki paniki, leki, biegunki itp. Mialam Sulpiryd w dawce 50mg rano + zazywam Miravil 50mg rowniez rano. Od wczoraj nieprzerwanie boli mnie zoladek, a bylo juz tak pieknie :why: Do lekarza jestem umowiona dopiero na 12 lipca.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez pink_hope 30 cze 2013, 14:16
ja dalej szukam antidotum na depresję,nn,agorafobię i silne stany lekowe.Zeszłam do sulpirydu na 50 mg i 2 tydzień kwetiapina 75 i dalej jestem zawieszona w próżni...nie czuje zadnej poprawy...każdy dzień to męka..nie jestem w stanie wyjść,motam sie w domu...masakra
EWA3700 brałaś kwetiapinę?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Berga 01 lip 2013, 21:52
pink_hope a probowalas Asertin? MI ten lek uratowal zycie. Co prawda poczatki z nim byly bardzo trudne, ale od dwoch miesiecy normalnie funkcjonuje, wychodze do ludzi, do sklepu, do zatloczonych marketow i ostatni napad paniki mialam... hm, z 2,5m-ca temu ( moze po prostu gorszy dzien?), a tak to ani razu od tamtej pory. Warto bylo pocierpiec i przejsc przez te skutki uboczne. A pomyslec, ze mordowalam sie tak 2 lata! :hide: Wszystko przez to, ze wstydzilam sie isc do psychiatry. Teraz wydaje mi sie to glupie, ale sama poczekalnia przyprawiala mnie o zawroty glowy, ale naprawde warto isc. Na pewno sa takie osoby jak ja. Że sie wstydza isc, bo panuje myslenie, ze do psychiatry chodza tylko swiry i bron Boze, zeby ktos nas wtedy nie zobaczyl, bo bedzie wstyd jak cholera. ;) Sama jeszcze niedawno tak myslalam, ze teraz nie mam z tym najmniejszego problemu :)

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez pink_hope 02 lip 2013, 09:59
Berga, tak 2 i pól m-ca i zero poprawy :( przerobiłam wszystkie leki SSRI, kiedys pomogła mi paroksetyna, tym razem nie zaskoczyła,więc zaczęliśmy kombinowac z neuroleptykami...i dalej koszmar który nie ma końca.....super że zaskoczyłas juz na 1 leku...zdrówka

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Berga 05 lip 2013, 20:33
pink_hope ja po 3 miesiacach dopiero zauwazylam poprawe i to znaczna biorac Asertin. Moze jednak nie dalas szans temu lekowi? U jednych poprawe widac po miesiacu, u innych po 3. Sama mialam odstawic Asertin, bo jak spadly na mnie wszystkie skutki uboczne to stan jeszcze bardziej mi sie pogorszyl, ale jak widac trzeba czasu :)
Jestem juz tydzien bez Sulpirydu... zoladek juz nie fiksuje, natomiast gorzej sie czuje gdzies wychodzac. Ale nie poddaje sie i nie rezygnuje z przyjemnosci :)

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez pink_hope 06 lip 2013, 17:22
Berga, w jakiej dawce brałas Asertin? ze mna jest tak podle że mysle o szpitalu.oprócz silnego leku trwającego cały dzień,dochodzi jeszcze nieszczęsna depresja i poryte myśli....nie żyje...ja wegetuję...

Sortuj wg