SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Kalebx3 21 lut 2013, 18:22
to i metamfetamina nie pomoże.

Marek , nie przesadzajmy proszę ;)
To ścierwo i umrzyka z grobu postawi na baczność , a i jeszcze ten umrzyk zatańczy kankana na swoim własnym pogrzebie.
Pozdro
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Magda96 16 mar 2013, 15:20
Od tygodnia przyjmowałam Sulpiryd. Osobiście nie widziałam żadnych efektów. Miałam gorsze samopoczucie (nawet gorsze niż przed przyjmowaniem leku), problemy z koncentracją, taka straszna pustka w głowie (a ja uwielbiam myśleć, nie o złym, tylko wyobraźnia godna pisarza), no i przytyłam w ciągu tygodnia 3 kg, więc z racji, że nie mogę sobie na to pozwolić (noszę gorset, a on dodatkowych kg nie wybacza, w końcu 500zł nie można porzucić), więc postanowiłam odstawić. Zwłaszcza że też źle wpływa na mój żołądek (nawrót zapalenia bł. śluz. żołądka i refluksu), oraz ciągle mnie bolała głowa. Biorę lek zwykle na objawy somatyczne, czyli: napady gorąca, duszności. Gdy odstawiłam lek zaczęło mnie strasznie serce boleć zwłaszcza przy wysiłku, a kiedyś nigdy coś takiego mi się nie zdarzało. Nie wiem czy to normalne, ktoś tak miał? Wcześniej byłam w szpitalu, na ekg wysiłkowym wyszło że mam problemy z sercem, ale uważali że to ze względu na dojrzewanie. Nie wiem co o tym myśleć, bo z każdym dniem boli mnie mocniej, więc nie wiem jak to traktować.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez vioolator 16 mar 2013, 21:07
Cześć,

Proszę Was o sugestię.

Odstawiłem sulpiryd 200, który przyjmowałem koło roku. W mojej dolegliwości tj. kompletnym wyjałowieniu emocjonalnym pomógł mi w niewielkim stopniu. Lekarz powiedział, żebym odstawił tak jak i Lenuxin. Obydwa leki zaktywizowały mnie emocjonalnie w niewielkim stopniu, a zaczęły się pojawiać coraz częstsze epizody depresyjne, których wcześniej nie miałem. Miałem zacząć brać inny lek. Odstawianie Lenuxinu to były trwające blisko tydzień męki piekielne. Potem jakby lepiej. Po około dwóch tygodniach odstawiłem sulpiryd. Odstawiłem go gwałtownie tj. z dnia na dzień. Szczerze mówiąc chciałem po prostu w ogóle zrezygnować z leków i spróbować poprawić stan swojej "duszy" niefarmakologicznie. Już od blisko dwóch tygodni przeżywam męki związane z odstawieniem sulpirydu. Najgorsze objawy psychiczne jakby minęły, ale mordują mnie mdłości, zawroty głowy i kłopoty z koncetracją, myśleniem i pamięcią. Ile to jeszcze może trwać? Czy z tego w ogóle da się wyjść i choćby wrócić do punktu 0? Wytrzymać jeszcze trochę czy wrócić do sulpirydu, a następnie odstawiać go bardziej stopniowo? Czy w ogóle da się to zrobić bezboleśnie? Jestem zrozpaczony, właśnie zacząłem nową pracę, mam studia podyplomowe, a jestem wrakiem człowieka...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez ewa3700 18 mar 2013, 20:31
Pierwszy raz spotykam się, że ktoś ma takie objawy odstawienne- ciężkie. Jeżeli to faktycznie Sulpiryd, to radzę brać 150mg przez 1 tydz. Dalej 100mg przez 1 tydz. Dalej-5o mg przez tydz. No i 50mg przez 1 tydz. No i już- 0mg.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez In_Chains_Of_DD 20 mar 2013, 22:38
ja wbiłem się na 400mg (stopniowo 50, 100, 200, 300mg po tydzień) - po pewnym czasie brania prawie 0 efektów... ogólnie otępienie na każdym etapie brania, obecnie odstawiam. Wiązałem duże nadzieje z tym lekiem, że mnie wyciągnie z derealizacji/depersonalizacji, ukoi depresję, zaktywizuje mnie i uwolni mój spętany kajdanami umysł - bleh.. niestety nic z tego :hide:

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez ewa3700 14 kwi 2013, 17:38
A może spróbowałbyś Solian- amisulpryd. Na wielu pozytywnie podziałał nawet w dawce tylko 100mg.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez vioolator 19 kwi 2013, 20:30
Witam,

Prosiłbym o informację czy można Sulpiryd stosować jednocześnie z Venlafaksyną?

Będę wdzięczny za informację.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez coma 19 kwi 2013, 20:34
vioolator, można, ja w szpitalu dostałam włóaśnie taki zestaw
coma

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez In_Chains_Of_DD 20 kwi 2013, 16:26
vioolator, najlepsza płyta wszechczasów 8)

i żeby nie było offtopa - tak, można stosować razem

ewa3700, słyszałem, że sulpiryd lepiej aktywizuje niż amisulpiryd - tymczasem u mnie nie było żadnej aktywizacji. Może nie powinienem skreślać amisulpirydu, gdyż go nie brałem, ale jakoś tak nie mam zbytniej nadziei, że on pomoże, no chyba, że ma on zupełnie inny profil działania a z sulpirydem ma wspólną tylko nazwę. A Ty Ewo testowałaś oba? Co możesz powiedzieć? Obecnie mixuje wenlafaksynę z fluanxolem.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez norma_baker 20 kwi 2013, 16:58
In_Chains_Of_DD, ja testowałam zarówno Sulpiryd jak i Amisulpryd i muszę powiedzieć, że zdecydowanie lepiej aktywizował mnie ten drugi lek i aktywizacja była odczuwalna niemal od razu.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tictac 28 kwi 2013, 18:45
Czy może mi ktoś napisać czy można brać Sulpiryd oraz Sedam (bromazepam). Mam nerwice somatyczna szczególnie w mieście, trasie i miejscach gdzie nie ma dostępu do WC. Od lekarza rodzinnego dostałem Sedam doraźnie i pomaga mi trochę, bo uspokaja nerwy a co za tym idzie również żołądek. Ale mam również Sulpiryd 10 tabletek po 100 mg i myślę jakoś sensownie połączyć te leki.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez coma 29 kwi 2013, 10:11
mam dość sulpirydu, znowu zatrzymał mi miesiączkę, nienawidzę tego...
coma

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez fozzie 30 kwi 2013, 12:40
tictac, mam podobne objawy. Sulpiryd biorę od roku i nawet myślę, że mi trochę pomagał. Od trzech miesięcy biorę dodatkowo citaxin. Odczułem bardzo dużą poprawę jeżeli chodzi o biegunki. Praktycznie nie mam już objawów. Jeżeli masz 10 tabletek to niczego nie zaczynaj. Zacznij się leczyć u psychiatry oraz pójdź na terapię. Naprawdę warto.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez coma 30 kwi 2013, 15:10
po jakich dawkach sulpirydu zanika miesiączka? czy to może być 100 mg?
coma

Sortuj wg