SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Maciej farmaceuta 29 sie 2012, 23:33
DziwneSkoro pramolan na Ciebie tak działa to się tylko cieszyć że go znalazłeś:D,może potrzebowałeś również serotoniny albo działania uspokajającego.Nie jest to typowy lek jak SSRI,pomimo tego,że uważany za słaby pomaga często nawet w ciężkich przypadkach.Leczenie problemów psychicznych czekoladą to jak leczenie kiły pudrem,a pramolan działa,więc porównanie "trochę"niestosowne.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez norma_baker 30 sie 2012, 06:02
Maciej farmaceuta napisał(a):Nie jest to typowy lek jak SSRI.

poniewaz jest on trójpierścieniowym lekiem przeciwdepresyjnym
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez uzytkownik 30 sie 2012, 09:14
Heh dobry jesteś..... w torii. Pisać każdy może :mrgreen: Jak byś był psychiatrą z doświadczeniem wieloletnim to mógłbyś wiedzieć z doświadczenia czy ta teoria ma jakieś poparcie. Ja jestem dowodem, że się mylisz no ale brnij dalej w swoje teorie...

Mam dziwne wrażenie, że po prostu bredzisz. Nie wierzę, że psychiatra mając przed sobą ZDIAGNOZOWANĄ psychozę dał Pramolan.
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tictac 30 sie 2012, 10:20
Tu jest opis profesjonalny : http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=633
Ja zawsze korzystam z tej strony jest tam czasem więcej info niż na ulotce i innych stronach.
Na objawy somatyczne też jest . Ciekawe czy lepszy od Sulpirydu ? Co czujesz po 1 dniu stosowania ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez siódmy 30 sie 2012, 12:31
Śmiało spróbuj sulpiryd,ja jestem zadowolony że lekarka przypisała mi go jako pierwszy lek.Poczułem po nim ulgę i sprawy żołądkowe się poprawiły.Po pół roku brania odstawiłem w sumie bez żadnych efektów ubocznych,ale jak to sprawy nerwiczne lubią nawracać i dlatego biore go do dzisiaj z przerwami.Ważne żeby brać godzine przed jedzeniem albo dwie godziny po.Tylko trzeba pamiętać że każdy organizm inaczej reaguje na różne leki.Zobaczysz jak będzie i tyle.Pzdr

I dlatego nie ma co się kłócić o to jak dany lek działa na każdego z nas.Jednemu pomoże innemu nie.A lekarze tak naprawdę trochę eksperymentują na nas.
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Maciej farmaceuta 30 sie 2012, 14:29
zielonawitolda napisał(a):
Maciej farmaceuta napisał(a):Nie jest to typowy lek jak SSRI.

poniewaz jest on trójpierścieniowym lekiem przeciwdepresyjnym

Wiem o tym.Chodzi o to,że ma mało działań niepożądanych,działa szybko przeciwlękowo,ułatwia zasypianie.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tictac 30 sie 2012, 14:38
Pójdę do rodzinnego powiem co i jak niech mi da ten Sulpiryd + bromka doraźnie bo dobrze na mnie działa.
Ale nie wiem czy można przyjmować to i to.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez ladywind 30 sie 2012, 14:38
tylko słabiutko pomaga na depresje i nerwice:( stosowałam i mi nie pomógł
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tictac 30 sie 2012, 14:44
Bromazepam czy Sulpiryd ? Bo u mnie ten 1 w dawce 4,5 mg zniósł ból brzucha napięcie i delikatnie uspokoił.
Nie czułem się senny ani zamulony . Przy dawce 6 mg/dobę myślę, że mógł bym dobrze funkcjonować.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Maciej farmaceuta 30 sie 2012, 15:08
Można łączyć

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tictac 31 sie 2012, 11:06
Należy unikać równoległego podawania z innymi neuroleptykami. Nie zaleca się równoległego stosowania leków mogących wywołać torsade de pointes: β-adrenolityki, leki blokujące kanały wapniowe, klonidyna, glikozydy naparstnicy, leki moczopędne mogące wywołać hipokaliemię, leki przeczyszczające, amfoterycyna B, glikokortykosteroidy, tetrakozaktyd, leki przeciwarytmiczne klasy Ia (chinidyna, disopiramid) i III (amiodaron, sotalol), pimozyd, haloperydol, metadon, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, sole litu, cisapryd, tiorydazyna, erytromycyna (i.v.), pentamidyna, halofantryna. Alkohol nasila działanie uspokajające neuroleptyków; nie zaleca się jego spożywania podczas leczenia. Lek działa synergistycznie z lekami hipotensyjnymi (zachować ostrożność w przypadku równoległego stosowania). Nasila (zwłaszcza w większych dawkach) działanie leków wpływających depresyjnie na OUN (leki przeciwhistaminowe, opioidy, barbiturany, pochodne benzodiazepiny, klonidyna).

Czy na pewno ?

Nasilenie działania w przypadku stosowania z neuroleptykami, lekami uspokajającymi, przeciwlękowymi, przeciwdepresyjnymi (fluwoksamina, fluoksetyna), nasennymi, przeciwbólowymi, opioidowymi lekami przeciwbólowymi, przeciwdrgawkowymi, przeciwhistaminowymi o działaniu uspokajającym, znieczulającymi, disulfiramem oraz spożywania alkoholu w okresie leczenia. Należy zachować ostrożność podczas stosowania pochodnych benzodiazepiny u chorych przyjmujących lewodopę, ponieważ mogą one zmniejszać jej skuteczność. Równoległe podawanie pochodnych benzodiazepiny z digoksyną (zwłaszcza u chorych w podeszłym wieku) może powodować zwiększenie jej stężenia w osoczu. Karbamazepina może zmniejszać siłę działania pochodnych benzodiazepiny. Metoprolol zwiększa AUC bromazepamu, natomiast bromazepam nasila działanie hipotensyjne metoprololu. Palenie papierosów może osłabiać działanie sedatywne pochodnych benzodiazepiny.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Amon_Rah 31 sie 2012, 14:04
To, co na ulotkach, nie zawsze ma zastosowanie w zyciu. Moja psychiatra przepisuje mi Sulpiryd razem z lekiem z tej grupy od zawsze i chyba doskonale wie o tym co w ulotkach pisza, bo w koncu jest psychiatra a nie jakas call-girl, i wie co robi. Takze nie ma powodu do wszczynania paniki. Wiec tak, mozna laczyc. Moi poprzedni lekarze, do innych neuroleptykow tez zawsze przepisywali mi benzo.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tictac 31 sie 2012, 14:39
Amon_Rah,
Jak działa na Ciebie Sulpiryd ? Takie połączenie doraźnego bromazepamu i ciągłego brania Sulpirydu mogło by w końcu zminimalizować
moje bóle nerwicowe i paniczny strach w różnych sytuacjach .

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Amon_Rah 31 sie 2012, 14:51
Ja go biore na natlok mysli i mysli ksobne, oprocz tego dziala energetyzujaco, a jednoczesnie uspokajajaco, no trudno mi to dokladniej wyjasnic. W kazdym razie lepiej mi sie zyje, odkad zaczalem go brac. Z tym, ze ja biore dawke 500 mg, a zaden lekarz z miejsca Ci takiej w zyciu nie przepisze. Co do bromazepamu- wysokie dawki tego bierzesz- nie bedzie lepiej przeskoczyc na jakis inny srodek, np. alprazolam? Taniej wyjdzie niz bromazepam, a nie bedziesz musial brac po kilka tabletek. Poza tym, pamietaj, ze wszystkie benzo uzalezniaja, wiec raczej nie opieraj sie na nich, tylko bardziej na Sulpirydzie wlasnie. On ma dodatkowe dzialanie antydepresyjne i poprawiajace nastroj, o czym osobiscie sie przekonalem juz 2 razy (poprzednio go bralem w 2008).
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

Sortuj wg