SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez nickyfour13 20 cze 2012, 21:47
tak, miałem to zapisane na zespół jelita drażliwego. Trochę pomógł,ale lepiej zadziałała mirtazapina

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Stifler19 21 cze 2012, 02:31
biore sulpiryd od 3 dni 1x 50 mg rano, w pierwszych dwóch dniach aktywizował mnie, poprawiał nastrój a dzisiaj już czuje sie zamulony i senny:( po ilu dniach pojawiła sie u was poprawa? ile dać temu lekowi na rozkręcenie sie? czy w przypadku tego leku efekt pojawia sie po kilkunastu dniach tak jak w przypadku SSRI? ktoś z was odczuł po dłuższym czasie stosowania(kilku tygodni) nagłą poprawę?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Amon_Rah 21 cze 2012, 03:24
Ja dostalem po nim 3-tygodniowej hipomanii :D Potem przeszla, teraz juz przestal aktywizowac, w dodatku lekarka podniosla mi dawke na 400 mg, wiec juz dzial tylko uspokajajco, zero jakiejkolwiek aktywizacji.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Stifler19 21 cze 2012, 09:30
ja też tak chce! :D a po ilu dniach stosowania ta hipomania wystąpiła? :)
Clonazepam 0.5 mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Lord Kapucyn 21 cze 2012, 11:45
Sulpiryd w przeciwienstwie do SSRI zaczyna dzialac juz w pierwszym tygodniu, w ciagu paru dni. Tak bylo u mnie. Na dolegliwosci zoladkowe, gastryczne tez sie sprawdza.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Stifler19 21 cze 2012, 15:16
4 dzień brania leku...dołożyłem jeszcze 50mg w południe i spoko sie czuje, delikatne przyjemne uspokojenie, fajnie spowalnia myślenie, wyluzowany sie bardziej czuje, bez stresu

ale w pierwszych 2 dniach też sie tak czułem, a trzeciego zawsze jakby przestawał działać

ciekawe czy teraz też tak będzie

przecież to niemożliwe żeby tak szybko zwiększała sie tolerancja organizmu na lek

pozatym zauważyłem że nie czuje sie zmęczony prawie wogle, a przed braniem sulpirydu to na codzien nie miałem siły na nic

a i przygnębienie, emocjonalny dołek, przejmowanie sie ciągle jakimis drobnostkami minęły prawie całkowicie :)

no a z minusów to: przeciętny nastrój, senność, obniżenie libido, większa potliwość...ale w ulotce czytałem że poprawe nastroju obserwuje sie po kilkunastu dniach
Clonazepam 0.5 mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez modra 25 cze 2012, 22:36
Witam.
Mam pytanko odnośnie Suplirydu. Mam nerwicę z silnymi objawami somatycznymi (głównie sprawy żołądkowo-jelitowe). Wcześniej brałam inne leki na które bardzo dziwnie reagowałam ….a tym samym nie pomogły mi. W końcu psychiatra przepisała mi Sulpiryd 50 mg w dawce początkowej 1-0-0. I już po trzech dniach poczułam znaczną poprawę - byłam wyciszona, opanowana, spokojna oraz poczułam wyraźną ulgę w żołądku (nawet w silnej sytuacji stresowej było wszystko ok!) Z tym, że na 4 dzień dostałam ostrej biegunki, wzięłam go jeszcze następnego dnia z myślą że to może przez co innego, ale niestety było to samo:( Na razie go odstawiłam.

I mam pytanie czy to normalne na początku brania tego leku? Czy to przejdzie po kilku dniach? Bo tak jak pisałam już po 3 dnia była znaczna poprawa i nie chcę od razu go skreślać, bo to jedyny lek jaki mi pomógł w tych sprawach.
Psychiatra powiedział mi, że bardzo dziwnie reaguję, dlatego że Supliryd ma właśnie zapobiegać takim sprawom.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Amon_Rah 25 cze 2012, 23:57
Stifler19 napisał(a):ja też tak chce! :D a po ilu dniach stosowania ta hipomania wystąpiła? :)

Po tygodniu ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez patryk_22 28 cze 2012, 21:58
wczoraj po dwóch miesiącach stosowania zakończyłem branie duspatalin retard na moje dolegliwości żołądkowo - jelitowe , niestety nie pomógł , od jutra zaczynam Sulpiryd 1-0-0 co dwa dni , oprócz tego Tianesal cały czas , powiedziałem mojemu lekarzowi ze boje sie jeść tyle tabletek na raz dlatego zasugerował mi Sulpiryd co dwa dni , zobaczymy , oby pomógł .
patryk_22

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Ukasz 28 cze 2012, 22:34
schudlem po dawce 200mg na dzien

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tictac 18 lip 2012, 15:45
Ja mam kilka pytań ( może durynych ) ale jestem ciekawy ? :)
Słuchajcie dręczą mnie problemy związane z IBS & nerwicą lekową czasem też natrętne myśli ale z tym sobie sam poradziłem.
Najgorszym problemem dla mnie są wyjazdy nawet na krótką metę lub przebywanie w miejscu gdzie nie ma dostępu do WC.
Dostaje wtedy "mini ataku" przyspieszone tętno, pocą się ręce i zaczyna boleć brzuch co oczywiście jeszcze bardziej wszystko nakręca i kończy się wizytą w WC. Jak np. 2 tygodnie siedzę w domu i nie muszę nigdzie jeździć to jest ok. Ale jak wypadnie mi wyjazd to zaraz zaczyna boleć mnie brzuch i na szybkiego łykam 2xstoperan. Nigdy nie brałem żadnych leków psychotropowych ale czytałem dużo pozytywnych opinii o tym leku tym bardziej, że ma też działanie na układ pokarmowy i często lekarze przepisują go na IBS + nerwica - czy odwrotnie.

Czy po ten lek trzeba udać się koniecznie do psychiatry czy lekarz rodzinny może go wypisać ? Ewentualnie gastrolog ?
Czy ten "power" na początku to jest bardziej taka chęć do działania niż pobudzenie ? Wiecie nie mam porównania ale np. czy to jak power po 2 piwach czy jak power po kawie/tigerze ? Bo to 2 niestety strasznie źle na mnie wpływa czuje się pobudzony ale równocześnie niespokojny.
Po prostu ciekawi mnie w jakich odcieniach jest to pobudzenie do działania ?
Generalnie mogę znieść bóle głowy czy spadek libido czy +kg . Po prostu muszę czegoś spróbować bo coraz częściej nie wychodzę z domu
bo boję się o brzuch że mnie gdzieś złapie na mieście czy na spotkaniu. Nawet jak jadę do miasta do dziewczyny to wcześniej muszę wziąć
2 kapsułki stoperanu i całą drogę do niej i do połowy spotkania czuję silny dyskomfort i strach. Potem się przyzwyczajam a pod koniec spotkania czuje się już dobrze i w miarę pewnie , niestety przed kolejnym spotkaniem jest to samo.
Dziękuję za opinie.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Michuj 25 lip 2012, 15:27
Rano wstałem strasznie niewyspany i półprzytomny. A był ciężki dzień. Wziąłem 50 sulpirydu i zmęczenie zamulenie od razu przeszło i wszystko poszło gładko. Fajnie mieć ten lek jako doraźny stymulant.
Loża szyderców

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Psychotropka`89 30 lip 2012, 22:09
Ja zaczęłam od dziś brać sulpiryd 50. Rano jeden, po południu jeden, około 18tej jeden. Leki nasenne mi się skończyły <Polsen> i mam pytanie. Czy mogę koło 22giej, 23 zażyć aviomarin nasennie <usypia mnie w razie gdy braknie proszków>. W ulotkach nie ma nic o tym żeby tych dwóch leków nie mieszać dlatego pytam Was.
Co myślicie?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Guzik 02 sie 2012, 08:15
Mam pytanie do osób które stosują sulpiryd doraźnie. W jaki sposób on działa? Czy uspokaja? Czy działa na lęki?

Sortuj wg