SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Kubarock 20 lut 2012, 23:08
Biorę sulpiryd o jakiegoś czasu, jakoś 2 miesiące. Najpierw 100mg na dobę, potem 150mg obecnie 200mg. Pomógł mi tylko trochę, ale jest na plus. Tzn. objawy nadal mam. Pozytywny wpływ na przewód pokarmowy (mam refluks), zwiększenie apetytu, chociaż trochę mnie odblokował psychicznie. Ze skutków ubocznych na początku była senność. Ogólnie lek bezpieczny, polecam na początek leczenia. W moim przypadku chyba konieczne będzie dołączenie anafranilu, myślałem, że sam sulpiryd w 100% zlikwiduje moje problemy, niestety się przeliczyłem. Ogólnie to lek działa, wnioskuję po tym, że wczoraj nie zażyłem, bo mi się skończył (wziąłem jedynie 100mg) i było gorzej.

Mam pytanie do ludzi zażywających ten lek: bierzecie go godzinę przed lub dwie godziny po posiłku, czy niezależnie od posiłku? W ulotce jest napisane, że należy brać godzinę przed lub dwie godziny po posiłku, ponieważ pokarm zaburza wchłanianie leku. Pytałem się psychiatry, mówiła, że posiłek nie ma znaczenia. Jak wy bierzecie? Ja osobiście staram się na pusty żołądek, żeby się dobrze wchłonął, choć czasem zdarza się zażyć po posiłku,

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Michuj 22 lut 2012, 21:14
niestety Sulpiryd bardzo szybko traci na mocy. Efekt ''pierwszych tabletek'' jest bardzo fajny. Ale później już nie wiele wnosi.
Loża szyderców

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez skalamax 12 mar 2012, 23:51
U mnie też efekt zmalał, ale nie odstawiam. Biorę od ponad roku z małymi przerwami. Na początku było super. Niesamowite wsparcie. I schudłam, bo mi się jeść nie chciało :D
Teraz jest różnie, ale ogólnie zmalał mi poziom agresji i cały czas w miarę normalnie funkcjonuję, tzn pracuję, dbam o dziecko, męża, czasem spotykam się z przyjaciółmi, jestem aktywna twórczo.
Bez Sulpirydu było o wiele gorzej.
Teraz biorę 20 rano. Był okres, że brałam 30 a potem 40. Ale teraz 20 chyba mi wystarcza.
Szału nie ma, ale pozwala mi w miarę funkcjonować i czasem się z czegoś cieszyć. No i nie mam też takich napadów lęku. Ogólnie bardzo dobrze go oceniam.

-- 13 mar 2012, 00:00 --

Eeheheh ,jednak chyba mi szkodzi..

Nie biorę przecież Sulpirydu (kiedyś brałam i przytyłam, ale na początku też było bardzo ok, potem źle go znosiłam), tylko Seronil :D:D:D
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez depresyjny 14 mar 2012, 20:49
Ja biorę seteczkę sulpirydu do escitalopramu i bardzo dużo wnosi. Nie wiem czy tylko potencjalizuje escitalopram czy wnosi coś od siebie..
depresyjny

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez tahela 14 mar 2012, 21:37
ja od paru dni biorę tez setkę a aktywizująco paroksetyny i miansegenu i popiwrwszej tabletce nic nie czułam po paru dniach czuję jak po mocnej kawie, rozdygotanie, ale działa tak myślę w sam raz.
Tylko jeden minus tak po godzinie po zażyciu głowa zaczyna mnie boleć, ma ktoś podobnie lub miał?
Pozatym spoko trochę pobudza ,ale nie tak ,że się lata jak jakiś bąk po łące.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Lord Kapucyn 15 mar 2012, 19:30
Przytyliście na sulpirydzie? Jeśli tak, ile kg w jakim okresie czasu? Dostał ktoś hiperprolaktynemii?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez intel 15 mar 2012, 20:28
Tylko jeden minus tak po godzinie po zażyciu głowa zaczyna mnie boleć, ma ktoś podobnie lub miał?

Ja niestety tak miałem
Piszę niestety, ponieważ sulpiryd już po kilku dniach wyrwal mnie z depresji ,a dodatkowo nie dawał żadnych skutków ubocznych.
Poza jednym
Ból głowy, która nasilał się z każdą kolejną tabletka ,aż do momentu kiedy musiałem z niego zrezygnowac.
intel

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez klaudi 16 mar 2012, 10:42
Witam , czy można brać Sulpiryd 1 raz na dobę 100 mg rano , czy trzeba brać 2x dziennie , okres półtrwania wynosi ok. 8 godzin , więc nie wiem czy raz na dobe wystarcza aby działał cały dzień?
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Lord Kapucyn 16 mar 2012, 10:51
Ja mam zalecone 50mg rano i 50mg po południu.

Moderator/ R2 - D2

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez depresyjny 19 mar 2012, 16:42
klaudi napisał(a):Witam , czy można brać Sulpiryd 1 raz na dobę 100 mg rano , czy trzeba brać 2x dziennie , okres półtrwania wynosi ok. 8 godzin , więc nie wiem czy raz na dobe wystarcza aby działał cały dzień?

Ja myśle że to nie ma jakiejś wielkiej różnicy ja biorę raz na dobę setę i tyle. Po to jest seta żeby brać setę..p
Też pewnie od koncepcjii lekarza zależy.
PS Ale mnie ostatnio skopało tydzień po przejściu z 50 na 100. Połknęło i wysrało..
depresyjny

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez faeton 19 mar 2012, 20:12
Witam, mam takie pytanie, czy bierzecie sulpiryd tak jak jest napisane w ulotce godzinę przed posiłkiem, lub dwie po? Ja dzisiaj wziąłem w trakcie posiłku i nabawiłem się bólu i zawrotów głowy, nie wiem czy to od tego. Sylpiryd biorę już trzeci dzień, nie wiem czy objawy niepożądane mogą pojawić się z opóźnieniem?
Ostatnio edytowano 19 mar 2012, 21:11 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ort

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 21:11
Sulpiryd bierze się godzinę przed posiłkiem albo dwie godziny po posiłku, dlatego że obecność pokarmu, w szczególności pokarm bogaty w węglowodany, obniża wchłanianie sulpirydu z przewodu pokarmowego i tym samym wpływa na parametry farmakokinetyczne leku.

Moderator/ R2 - D2

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez faeton 20 mar 2012, 17:14
Ból i zawroty głowy nadal występują, okazało się że mam niskie ciśnienie. To raczej po Sulpirydzie, nie wiem czy takie objawy ustępują po czasie?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez el_testosterone 20 mar 2012, 23:38
faeton napisał(a):Ból i zawroty głowy nadal występują, okazało się że mam niskie ciśnienie. To raczej po Sulpirydzie, nie wiem czy takie objawy ustępują po czasie?

Nie wiadomo, ale tak - powodem jest Sulpiryd. W małych dawkach działa paradoksalnie dopaminergicznie i przez to obniża ciśnienie, powoduje senność.

Sortuj wg