SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

kto bierze SULPIRYD?

przez err 19 cze 2011, 20:40
Brałem w dawce 100mg dziennie - żadnego efektu. 300mg - żadnego efektu (oprócz pobudzenia).
err

kto bierze SULPIRYD?

przez Tlen 19 cze 2011, 20:42
Temat Sulpirydu jest gdzieś w indeksie leków, więc najlepiej by było jakbyś tam szukał opinii.

Ja osobiście brałem Sulpiryd przez jakieś 2 miesiące i nie działał na mnie najlepiej. Obniżał mi strasznie ciśnienie, dlatego musiałem brać małe dawki - zaledwie 150mg. Lekarz mi go zmienił, bo było pogorszenie mojego stanu i dał mi coś mocniejszego. Jak go brałem to nie miałem takiej poprawy jak widzisz u siebie.
Tłum, świat, a czasem nawet i śmierć ustępują przed człowiekiem, który wie dokąd zmierza, ale spychają z drogi dryfującego bez celu.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Kalebx3 22 lip 2011, 00:16
Marek ,Ty jako największy chyba entuzjasta i znawca sulpirydu na całym forum ,powiedz mi ,jeśli możesz i wiesz ,czy powyższa sprawa z amisulpirydem ma sie tak samo jak z sulpirydem,bo takowy tylko posiadam?I jeszcze jedno pytanko jeśli można ,jak od strony biochemi według Ciebie ma się MIX sulpirydu(tylko w małych ilościach 50-100mg)z medikinetem.Wiesz coś na ten temat,lub ktos inny ,kto stosowal takie połączenia ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Kalebx3 22 lip 2011, 15:29
Dzięki Marek.Trochę ,żeś mnie nie pocieszył,gdyż miałem cichą nadzieję,że sulpiryd będzie wyciszał moje sporadyczne ataki złości -nerwowości po metylo.Bierzesz już medikinet? ,bo umnie już minął miesiąc odkąd zacząłem .I ogólnie rzecz ujmując WYCISZA ,ZERO EUFORII,TONUJE ,wart swej ceny,tylko czasem to nerwowośc ,ale to musi byc we mnie ,a medikinet tylko dotyka tego słabego wemnie punktu..Jeszcze :metylo nie powoduje u mnie nawet cienia depresji,o czym niektórzy donosili-dobre to bardzo ,bo musiałbym wtedy ...Pozdro.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez rober6666 27 lip 2011, 16:59
Biore 3 tygodnie ponad.
Zadziałał bardzo dobrze. Jak żaden z dotychczasowych leków ( chyba juz wszystkich niestety )
Po pewnym czasie działanie osłabło, a pojawił się bardzo uciązliwy skutek uboczny-ból głowy.Bardzo silny i uporczywy, nasilający sie przy najmniejszym nawet wysiłku. mam już dosyć tego.
Rozważam zamianę na amisulpiryd ( solian )lub może flupentiksol ( fluanxol )
Macie jakieś zdanie?
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Kalebx3 27 lip 2011, 19:40
Rober,miałem tak samo z baclofenem na samym początku brania,niesamowity ból głowy.Odstawiłem na około miesiąca,potem wróciłem z najmniejsza dawką (tabletkę dzieliłem nawet na 4 części).Zadziałało,przy powtórnym delikatnym podejściu,nie uświadczyłem już tego objawu.Dawki stopniowo zwiększałem.I choć baclofen to nie sulpiryd możesz skorzystać z moich doświadczeń i spróbować,może i u Ciebie wypali.Skoro jest to (sulpiryd)dobry lek i pomógł Ci ,coś w nim musi być,więc nie warto go sobie odpuścić,szkoda by było.Ja przynajmniej z baclo jestem bardzo zadowolony,a przy tamtejszych bólach głowy miałem szczerą chęć walnąć to w najgłebszy kąt domowej apteczki.
Apropo sulpirydu,wiem o nim b.niewiele,tyle tylko,że działa na receptory dopaninowe.Mam ADHD i NN ,w zaburzeniach tych też niby coś jest spierdolone w tych neuroprzekażnikach.Rober ,powiedz mi jeśli wiesz(lub ktokolwiek inny,a obeznany) NA CO WŁAŚCIWIE JEST TEN SULPIRYD???i z czym można go mieszać a z czym nie można?Pozdrawiam ,wytrwaj ,bo czasami warto.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez rober6666 29 lip 2011, 21:41
Odstawiłem lek 2 dni temu....ból glowy minął....ale samopoczucie fatalne...
Ku.rwa mać. Tak źle a tak nie dobrze...
Macie jakieś pomysły co dalej? Chcę go dalej brac...ale z czym, żeby glowa nie bolała?
NON SERVIAM

obserwowany

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Zenonek 30 lip 2011, 08:44
Moze jakbys dodal mikrodawke Amitryptyliny , ktora ma tez dzialanie przeciwmigrenowe/bolowe ?

Ewentualnie Gabapentyna, ktora jest stabilizatorem o lekkim dzialaniu przeciwlękowym oraz ponoc niezlym przeciwbolowym?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez rober6666 30 lip 2011, 08:59
Dzięki !!
Nie wiedzialem że ami ma takie działanie.
Kiedyś ją brałem i nawet dobrze działała ,ale tylko tydzień, do momentu kiedy to serotonina zaczęła się wychwytywać i
zaczęła się masakra
Lecz mikrodawka w połączeniu z sulpirydem, ktory działa na dopaminę dając szansę , że wzrostu serotoniny nie odczuję?
Zwłaszcza , że w szpitalu ostatnio dawali mi -idąc tropem serotniny-neuroleptyk, ktory też jej poziom podnosi-risperidol.
Mulił mnie jednak strasznie...
Sulpiryd i amitryptylina brzmi mądrze...
NON SERVIAM

obserwowany

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Zenonek 30 lip 2011, 09:05
Ami w malych dawkach np 5-50 mg nie ma bardzo mocnego dzialania na serotonine, wiec jest szansa, ze moze byc ok.

Oczywiscie musisz probowac i bacznie obserwowac swoja reakcje na ten lek, gdyz jest to bardzo silny w sumie antydepresant (w dawkach 200-300 mg obok Anafranilu najskuteczniejszy) o dodatkowym dzialaniu uspokajajacym.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Kalebx3 31 lip 2011, 00:41
Rober ,a ja jak bym był na Twoim miejscu,a bardzo bym nie chciał odpuścić sobie sulpirydu ,najnormalniej w świecie poszedłbym do psychiatry ,wyłożył szczerze kawę na ławę i poprosił o jakiś bardzo dobry lek na ból głowy.I nie wyszedłbym od Niego ,aż by czegoś nie dał.Jest tyle dobrych leków przeciwmigrenowych na ból głowy(wiem ,bo szwagierka cierpi na migrenę),że na pewno trafisz na coś co zadziała.Więc ruszaj Tam już w poniedziałek,razem z lekarzem(jeśli oczywiście Twój lekarz nie jest wałkowiem)coś znajdziecie co Ci pomoże.Takie jest moje zdanie ,ale zrobisz zapewne jak zechcesz.Pozdro.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Guzik 01 sie 2011, 22:01
rober6666 napisał(a):Rozważam zamianę na amisulpiryd ( solian )lub może flupentiksol ( fluanxol )
Macie jakieś zdanie?

Zamieniłam sulpiryd na fluanxol i jestem bardzo zadowolona. Sulpiryd mi pomógł w jakimś tam stopniu już przy małej dawce, może na większej było by lepiej ale miałam problemy z hormonami. Fluanxol działa na mnie lepiej niż sulpiryd, odczułam znaczną poprawę. Czuję się na nim bardzo dobrze!

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Katixx 01 sie 2011, 22:24
ja tez zmienilam sulpiryd na fluanxol i zmiana ta wypada na plus (flu stlumilo mi leki a sulpiryd dzialal jak placebo)

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez eewwaa 15 sie 2011, 20:42
Witam.Tak czytam sobie to co wszyscy piszecie i aż włosy mi się jeżą na głowie po co wy bierzecie te lekarstwo????????????????jeżeli odstraszacie np.mnie do brania go.Mi go przepisano ponieważ mam zaburzenia jelitowe boje sie wyjść z domu ponieważ obawiam sie że za przeproszeniem zrobię w majty ,a zaczęło mi sie to od kąt zaczęłam chorować na serce i zadziałał mi kardiowerter.Najbardziej obawiam sie tego że przytyje ,gdyż i tak przez chorobę juz przytyłam 20kg.Moze macie cos na pocieszenie a nie tylko piszecie o tych skutkach ubocznych złych.

-- 15 sie 2011, 20:58 --

:bezradny:

-- 15 sie 2011, 20:58 --

:bezradny:

Sortuj wg