SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Guzik 26 mar 2011, 00:14
Obyś czuł się coraz normalniej.
*Ja nie szukam fazy po lekach!

-- 28 mar 2011, 18:21 --

Jestem chyba roztrzęsiona po tym leku. Ręce się mi trzęsą i stoję na drgających nogach. Czy to ma być skutek uboczny? Czy może zmniejszyć dawkę powinnam?
A może to jakiś atak? Bywałam taka roztrzęsiona ale wtedy jeszcze dochodził tuzin czuć wewnętrznych. Czy to możliwe aby leki jakoś zlikwidowały te czucia ale to roztrzęsienie zostało?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Ukasz 21 kwi 2011, 19:36
Bralem 100mg, teraz 50 to w porzadku sie czuje

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Adamo 21 kwi 2011, 20:02
Ukasz, bierzesz sam sulpiryd? Ja właśnie odstawiłem.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Guzik 21 kwi 2011, 23:28
Adamo? Teraz bierzesz tylko 150mg wenli? czemu nie 300? i czemu bez żadnych dodatków? Dobrze się czujesz?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Adamo 22 kwi 2011, 10:10
Ciężko mi powiedzieć, czuje się jakoś dziwnie. Biorę tylko 150 mg, nie wiem czemu nie biorę 300 mg. Nie wiem co się dzieje zbytnio ze mną.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Michuj 12 maja 2011, 19:26
Marek77, W takim razie ty nie potrzebujesz psychotropów tylko konkretnego życiowego kopa w dupę ;)
Michuj

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Adamo 12 maja 2011, 22:04
Marek77 napisał(a):paroksetyna i inne SSRI poprostu mnie jeszcze bardziej dołują niz mój stan wyjściowy (przynajmniej wiem czego mam unikać)...

bo za krótko bierzesz
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Adamo 12 maja 2011, 23:34
Czyli brałeś teraz paroksetynę 2 miesiące i tak Cię zmusiło powiadasz? ;) Często mulenie przechodzi, indywidualna sprawa.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Guzik 16 maja 2011, 14:08
u mnie dość szybko, dokładnie nie pamiętam, ale długo czekać nie musiałam.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Adamo 16 maja 2011, 18:04
U mnie trochę podziałał (a może to tylko wenla wtedy działała?), potem zero efektu.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Guzik 16 maja 2011, 18:05
Nie wiem, chyba tydzień, ale on na mnie jakoś dziwnie działał, tzn po tym czasie odczułam że jest inaczej, wypchał moją wewnętrzną próżnię watą i to tak sztucznie, i odzyskałam też jedność z działaniem. nie wiem nawet do czego to się zalicza, ale w niskich dawkach po jakimś tygodniu tak się stało.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez err 16 maja 2011, 20:39
A tak właściwie w czym on może pomóc w dawce 50-100mg dziennie?
err

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Guzik 17 maja 2011, 00:09
Marek77 napisał(a):Guzik brałaś ją na jakie zaburzenie i w jakiej dawce-pisze ze w małych dawkach odblokowuje dopamine ale nie dzieje sie to od razu... rozumiem ze w takich dawkach uwrażliwia autoreceptory dopaminowe co musi potrwac kilka tygodni.

Nie wiem na jakie zaburzenie ale w dawce 50mg czyli w małej. Mówię tylko co czułam, nie wiem czy mi uwolniło dopamine po tym tygodniu, może to jakieś inne działanie, albo zbieg okoliczności. Nie będę się przy niczym upierać. Miałam zwiększyć do 100mg czyli wciąż mała dawka, ale lekarz zmienił mi na fluanxol.

kto bierze SULPIRYD?

przez kasztan86 19 cze 2011, 19:20
chetnie poznam ludzi którzy biorą sulpiryd. Ja musze powiedzieć, że dzieki temu lekowi wreszcie stałem sie normalny i jestem
bardzo szczęśliwy. Nie chodzi wcale o to, że dostałem jakiejś euforii... nie, chodzi mi po prostu o to, że w koncu nie ulegam emocjom, jestem opanowany, pewny siebie - a co najważniejsze - bardzo , bardzo logicznie myśle, jestem uporządkowany i tak dalej. jestem bardzo zadowolony z tego leku, bo tak jakby "naprostował" mi myślenie, sprawił, że inaczej korzystam z intrumentu jakim jest mój umysł. Możliwe że lek ten wpłynął na to jak mój mózg pracuje. Jestem z tego bardzo zadowolony. Nawet nie spodziewałem się takiej zmiany... naprawde...

Chciałem poznać opinie innych i dowiedzieć się jak inni ludzie reagują na ten lek i czy też spostrzegli poprawę w swoim myśleniu?
Ja stałem się znacznie inteligentniejszy dzieki temu lekowi. Wcześniej na przykład gdy prowadziłem rozmowę na przykład z moją matką często gubiłem się w swoim myśleniu. Nie potrafiłem używać skutecznych argumentów w dyskusji, dlatego większość
dyskusji przegrywałem, choć w głębi siebie czułem, że osoba - moja matka - która ostatecznie tę dyskusję "wygrywa" wcale nie
ma racji. Po wzięciu tego leku dostrzegłem jakby nowe sposoby na argumentacje. Tak jak w grach RPG kiedy rozmawia się z jakąś
postacią ma się "linie dialogowe" i im inteligentniejsza postać tym więcej tych linii dialogowych się wyświetla (w sensie ma się więcej opcji prowadzenie rozmowy) - i tak się stało po sulpirydzie. Nagle zacząłem rozsądnie argumentować i naprawde ciężko mnie pokonać w racjonalnej rozmowie. Po prostu ten lek mi bardzo pomógł w logicznym myśleniu i z łatwością umiem wykazać swoją rację, gdyż dzięki temu lekowi moje myślenie zrobiło się po prostu PRAWIDŁOWE. Nie wiem jak to wytłumaczyć.

Oficjalnie poszedłem do lekarza z nerwicą post-traumatyczną czy cośw tym rodzaju i myślałem, że ten lek pomoże mi po prostu na nerwy. I to wszystko. Nie oczekiwałem innego rezultatu. A rezultat działania tego leku mnie naprawde zaskoczył. Stałem się zupełnie innym człowiekiem, czasami gdy na przykład pracuję nad jakimś zadaniem na studia mam świetne pomysły, których wcześniej nie miałem.... to naprawde jest świetne i jestem bardzo, bardzo zadowolony z działania tego leku.... Esencjonalnie pozostaje nadal sobą.... albo może powiem to inaczej - w końcu jestem sobą.... normalnym człowiekiem. Moje myślenie przestało być problematyczne.... czuje się dobrze i spokojnie.... ktoś kiedyś powiedział, że po tym leku czuł się jakby założył "różowe okulary". Ja się wcale tak nie czuje i nie za bardzo odczuwam coś co można porównać do "różowych okularów". Czuję raczej
całkowitą normalność... to mi się bardzo podoba... bo przecież te leki nie mają z nas z robić jakich super ludzi- maja nas uczynić NORMALNYMI.... prawda? Nie mają za zadanie sprawienia żebyśmy mieli ciągle banana na twarzy i nigdy nie płakali... prawda? Liczy się to żebyśmy byli normalni.... zwykli... bez problemów... tak mi się wydaje.

Trochę sie rozpisałem, ale po prostu jestem rozentuzjazmowany tym lekiem. Biore go już ponad rok, ale dopiero teraz opisuje swoje doświadczenia związane z tym lekiem. Chętnie bym poznał jakieś osoby, na których sulpiryd zadziałał podobnie. Chętnie poznam także takich ludzi, na których nie podziałał w ogóle, albo którzy po nim się źle czuli itd...
Ostatnio edytowano 19 cze 2011, 20:46 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniosłam do zbiorczego wątku.
sulpiryd 200mg sertralina 50mg

Sortuj wg