SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

Re: Sulpiryd

przez Wera 29 paź 2008, 00:06
ja biorę dawkę 200 mg a piersi mi urosły i takie cały czas zostają i jeszcze mam mlekotok cały czas, pozdrawaim

przez polinka 12 lis 2008, 14:45
Po jakim czasie zaczął działać na was ?
Ja biorę tydzień, od 4 dni 2X50mg.
I poprawa dosyć mała, nie to, że nie ma jej wcale, ale lekarz powiedział, że zaczyna działanie w przeciągu tygodnia.
Nie licząc na cud, że rano obudzę się bez nerwicy, mogłoby chociaż uśmierzyć kłopoty z oddychaniem .

przez wspomnienie 15 gru 2008, 19:01
mam fobię społeczną. ze stresu rozwalił mi się żołądek. biorę od 6 miesięcy lanzul ale nie pomaga. ostatnio dostałam od psychiatry sulpiryd. powiedział że to na nadżerki. nie wiem co mam robić... Brać? czy ktoś miał podobny problem? prosze o pomoc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mefiboszet 15 gru 2008, 21:12
Sulpiryd stymuluje wydzielanie prolaktyny. Lek poprawia przepływ krwi i wydzielanie śluzu w błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy.
Leczenie wspomagające w chorobie wrzodowej: zwykle 10-50 mg 3x/dobę.

http://www.zdrowastrona.pl/index.php?ma ... turnid=204
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez Artek_waz 24 gru 2008, 15:26
witam!
biore sulpiryd od 2 tyg i nie widze zadnej poprawy, psychiatra zapisal mi go na depresyjno-lekowe zaburzenia, 50 mg dziennie. Czy przy takiej malej dawce dluzej trzeba czekac na efekty? szczerze powiem, ze nic sie nie poprawilo, a wrecz przeciwnie, odnosze wrazenie ze jest ciut gorzej jeszcze :/
pozdrawiam, czekam na odp i zycze wesolych swiat wszystkim :)

przez Bellot 26 gru 2008, 22:39
Witam również.
Sulpiryd jest jednym z najbezpieczniejszych neuroleptyków z małą ilością efektów ubocznych.Ja brałem 50mg przez 11 dni w dawce 1-0-0 razem z 25mg Zolft.
Znakomicie usuwa nudności które byłe dla mnie bardzo uciążliwe przez co często miałem zamiar odstawienia leków.Sulpiryd brany razem z Zoloftem to znakomita kombinacja przeciwwymiotna,uspokajająca. ;)

Sulpiryd

przez zajka 06 lut 2009, 12:14
słyszał ktoś albo bierze ? przepisał mi to psychiatra i nie mam pojęcia co to jest, jeśli nikt nie zna, to gdy kupie przepisze tutaj informacje z ulotki. dzięki z góry
Znam Takich Ludzi Którzy Za Zycia Umierają....

Re: Sulpiryl

przez scrat 06 lut 2009, 12:42
Google zeznaje że to to samo co Sulpiryd: sulpiryd-t293-130.html
Przyjaciel forum

przez Alienated 07 lut 2009, 13:09
Trudno mi tu cokolwiek sensownego napisać, ponieważ nic nie wiadomo z jakiego powodu lek ten został ci przepisany. Generalnie zażywanie wszelkiego rodzaju psychotropów to kwestia wypośrodkowania pomiędzy ich działaniem terapeutycznym, a potencjalnymi efektami ubocznymi, które z różnym nasileniem, ale na ogół występują. Moje początkowe doświadczenia , jeśli chodzi o Sulpiryd, do pozytywnych raczej nie należą. Jednak zaznaczam od razu, że zażywałem wówczas dość wysokie dawki (do 600 mg), przy których różnego rodzaju skutki negatywne były już wyraźnie odczuwalne. Po latach miałem okazję ponownie zetknąć się z tym środkiem i przyznaję, że sięgnąłem po niego nie bez uzasadnionych obaw. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie ponieważ w tym wypadku (zaburzenia somatyzacyjne) sprawdza się on całkiem nieźle. Oczywiście nie znaczy to wcale, że tak musi być w każdym przypadku, ale spróbować chyba nie zaszkodzi... Odnośnie Sulpirydu jest jeszcze jedna fajna sprawa. -Kiedy rzecz dotyczy chorób przewlekłych jest to lek w stu procentach refundowany:)
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez miko84 07 lut 2009, 23:40
Alienated,czy pisząc "zaburzenia somatyzacyjne" masz na myśli "somatyczne"? Jakie miałeś i na co pomógł?
miko84

przez Alienated 08 lut 2009, 01:54
Dokładnie! Wybacz, że się nie odezwałem od razu, ale często robię kilka rzeczy na raz na komputerze i nie wszystko jestem w stanie monitorować. Moje problemy polegały głównie na zaburzeniach krążenia plus szereg objawów pobocznych... Udało mi się z tym uporać do pewnego stopnia. -Jest nieporównywalnie lepiej niż w chwilach największego kryzysu, ale też do całkowitego wyleczenia daleko... Stosowałem Sulpiryd skojarzony z Afobamem. Efekty były bardzo obiecujące, ale niepotrzebnie obawiałem się ryzyka uzależnienia. -Przedwcześnie odstawiłem Afobam i sytuacja nieco się pogorszyła. Później zmieniono mi leki na inne, co nie przynosiło absolutnie żadnych rezultatów. Aktualnie znów wróciłem do kombinacji Sulpiryd+Afobam i do tego jeszcze Chlorprotixen (wszystko w niewielkich dawkach), jest jakby lepiej, ale myślę, że warto by to wspomóc jakąś psychoterapią, na co w chwili obecnej nie bardzo mogę sobie pozwolić...

przez miko84 08 lut 2009, 12:47
Dzięki za odpowiedź. Ja mam problemy krążeniowe i zastanawiam się czy Sulpiryd mógłby mi pomóc. Zapytam lekarza co o tym sądzi. Aktualnie jestem na Asentrze+Mianseryna. Nie wiem czy do tych leków można dołączyć małe dawki Sulpirydu...
miko84

przez Alienated 09 lut 2009, 20:09
Generalnie jednym z zastosowań Sulpirydu jest właśnie leczenie zaburzeń psychosomatycznych. Odnośnie kombinacji z lekami, które zażywasz, najlepiej żeby wypowiedział się lekarz...

przez zajka 10 lut 2009, 12:19
zażywam rexetin afobam maniasec(nie wiem czy dobrą nazwe podałem) i teraz do tego sulpiryd , z tym ze afobam biorę doraźnie, lekarz przepisał mi sulpiryd na bóle (nie wiem czym wywołane) afobam wogóle na mnie nie działa, nie odczuwam nic oprócz ziewania a działanie lekko uspokajające trwa nie więcej niż 30minut i tylko czasem występuje, zobaczymy jak sulpiryd mam nadzieje ze trochę chociaż pomoże, po rozmowach z osoba która zna się na lekkach bo juz nie jedno przeszła i leczy się już od 20 lat dowiedziałem sie ze sulpiryd przepisuje się ludzią którzy wpadają w szał a ja raczej cierpię w środku, póki co moje rozpoznanie to zaburzenie osobowości z reakcją depresyjną. Dziękuje w każdym razie za opinie i pomoc ;)
Znam Takich Ludzi Którzy Za Zycia Umierają....

Sortuj wg