SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez omakk 15 gru 2015, 01:58
Odkąd odstawiłem ten lek jakiś czas temu to nie mogę spać nocami. Zasynam dopiero kiedy świt nastaje. Nie przypominam sobie abym przed rozpoczęciem zażywania tego leku miał jakieś problemy ze snem... nic z tych rzeczy. Dodatkowo kilka dni miałem spokoju, myślałem, że już wszystko będzie ok ale niedawno znowu zaczął dokuczać mi ból psychiczny. Czasami jest tak silny, że nie wiadomo co ze sobą zrobić. Również przed rozpoczęciem zażywania tego leku nie miałem żadnych takich bólów psychicznych, nie przypominam sobie. Więc oba te objawy zostały wywołane przez roczne zażywanie Sulpirydu. Co tu jeszcze napisać... a no racja, dzisiaj w czasie spaceru dostałem silnego lęku wraz z objawami somatycznymi, dawnooo tego nie miałem, już zapomniałem jak to jest, hehe. Zobaczymy co będzie dalej, jest ciekawie.
omakk

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Alien81 20 gru 2015, 21:07
Mnie bardziej zaszkodził niż pomógł. Miał mnie zaktywizować, a zamulał strasznie. Potrafiłem spać całymi dniami. 10 dni temu go odstawiłem i poczułem się zdecydowanie lepiej.
Pan Naczelnik już idzie do domu, bo ten zbój zaraz tu będzie...

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez boogyman 21 gru 2015, 19:29
Co myślicie o połącznieu paro 20mg + sulpiryd 100mg. Obecnie biorę sulpiryd od 10 dni. Ktoś kiedyś brał podobno taki mix na zniwelowanie skutków ubocznych paro.
Ogólnie boję się paro. Kiedyś baaaardo mi pomogło, ale teraz się boję tych skutków ubocznych. Jak pamiętam to spuchłem po tym leku, mega się pociłem (co i tak jest moim problemem) i dodatkowo problemy seksualne.
Na dzień dzisiejszy biorę lek silny - Izotek na trądzik (łojotok). Czuję że moja wątroba jest obciążona- ciągle jestem wzdęty i taki ciężki. Dodatkowo biorę sulpiryd od 10 dni, ale ciężko powiedzieć o efekcie + jak dołożę paro to boję się że mnie jebnie ostro i moj ogranizm już nie da rady. Teraz ledwo co łażę do pracy. I wracam do domu i do łóżka i tak caly czas praktycznie.
Czy dawka paro 10mg może byś skuteczna? Od połówki tabletki chciałbym zacząć.
Napiszcie co myślicie o mix supliryd+ paro? W jaki sposób on ma niwelować skutki uboczne

-- 23 gru 2015, 20:07 --

Kiedy on zaczyna działać? Czy dawka 100 mg na depresję nie jest za mała?
Obecnie nic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez buszujacywtrawie 25 gru 2015, 10:21
Po próbie samobójczej przepisano mi Sulpiryd w dawce bodajże 50 mg dwa razy dziennie. Napędzał mnie, np. szybciej chodziłem, ale nie uspokoił i paranoiczne natręctwa pozostały. Brałem jakieś 2 tygodnie.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez pompea 17 sty 2016, 13:10
Witam!
Czy Sulpiryd brany w minimalnej dawce 50 mg rano można łączyć z innymi neuroleptykami-np. Ketrel albo tisercin wieczorem?
Czy ktoś stosował takie połączenia?
Będępytać lekarza, ale jestem ciekawa waszej opinii.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez fifikse 18 sty 2016, 20:06
pompea, ja przyjmowałam zestaw o który pytasz tyle, że odwrotnie - mniejsza dawka kwetiapiny (wprawdzie nie Ketrel a Kwetaplex 50mg) a większa sulpirydu (400mg), więc nie wiem czy ta informacja Ci w czymś pomoże... lepiej zapytaj psychiatry.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Ashton 27 sty 2016, 16:50
Byłem u lekarza i przepisał mi Sulpiryd 2×100mg zamiast Fluoksetyny(Bioxetin) którą brałem 9 dni i miałem dużo skutków ubocznych (powiększony lęk niepokój napięcie, wysoki puls, brak łaknienia i apetytu, drżenie rąk i mięśni, trudność osiągnięcia orgazmu, zatwardzenie.
Musiałem wziąć wolne w pracy, bo tak nasilone były lęki i niepokój przez ten czas.
Do tego mam Promazin na noc.

-- 28 sty 2016, 23:19 --

Przy dawce 200mg też wzrasta bardzo prolaktyna u mężczyzn czy tylko w dużych dawkach i przewlekłym stosowaniu?
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez pompea 11 lut 2016, 17:22
Coś dyskusja o Sulpirydzie mało ostatnio ożywiona, a szkoda.
Ja mam pytanie do osób, które stosowały go na dolegliwości żołądkowo- jelitowe. Czy odczuliście poprawę, jak szybko, jakie braliście dawki?
Ja biorę jedynie 50 mg rano, czuję się lekko pobudzona, wpływu na żołądek na razie specjalnego nie zauważyłam. Pewnie wyższa dawka byłaby skuteczniejsza, ale tu z kolei boję się częstych u kobiet skutków ubocznych (mlekotok, zanik okresu).
Proszę o Wasze opinie.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez weronika123 04 mar 2016, 12:17
Też biorę 50 mg na zaburzenia żołądkowo-jelitowe razem z escitalopramem 10 mg.
Słabo działa na jelita, przy dawce 100 mg odczułam poprawę, ale towarzyszyła temu senność i problemy z koncentracją, więc wróciłam do 50.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Lucid Dream 09 mar 2016, 12:55
Biorę sulpiryd 100 mg 2 dzień, a juz zauważyłem duże zmiany. Bardzo mocno mnie pobudził, przestały się pojawiać natrętne myśli, lęki zniknęły i bardziej otwieram się na ludzi. Całymi dniami leżałem w łóżku, a teraz cały czas mam ochotę coś robić i wróciła chęć do życia :)
Jedynie niepokoi mnie, że czasami czuje lekkie drgawki, nie przeszkadzają mi, ale jak się nasilą to pewnie będę musiał zrezygnować z tego leku :(
F34.1 | F60.6
Wellbutrin XR 150 mg od 05.11.2016

Ólafur Arnalds - Hægt, kemur ljósið
http://www.youtube.com/watch?v=QY4NZuOFebU

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Ashton 09 mar 2016, 15:55
Lucid Dream bierzesz sam sulpiryd czy coś jeszcze?
Ja też tak się czułem, ale tolerancja szybko rośnie.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Michal8282. 11 mar 2016, 14:05
Ma ktoś doświadczenie jak z agorafobią radzi sobie Sulpiryd?

-- 16 mar 2016, 20:51 --

No to inne pytanie :D :D Czy Sulpiryd zastąpi SSRI/SSNRI, zadziała dobrze przeciwlękowo? Wiem że co człowiek to inna reakcja, ale może ktoś odstawiał antydepresant na rzecz Sulpirydu bądz innego neuroleptyku. Jak wygląda różnica między tymi lekami? Podobno na sulpi akatyzja nie męczy jak przy ssrajach?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Lucid Dream 02 kwi 2016, 11:23
Bardzo fajnie działa sulpiryd, ale niestety nie trwa to długo. Pierwszy tydzień brania to było coś pięknego, ale potem powoli przestaje działać. Będę musiał zmienić na coś innego bo obecnie odczuwam cały czas zmęczenie i senność, ale i tak jest dużo lepiej niż przed braniem.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez Ashton 02 kwi 2016, 19:25
To dobry lek, ale rośnie dość szybko tolerancja. Pamiętam jak wziąłem pierwszego tabsa, to aż się uśmiechnąłem do siebie, a byłem wtedy rozjebany emocjonalnie.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

Sortuj wg