SULPIRYD (Sulpiryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
57
63%

Nie
15
17%

Zaszkodził
18
20%

Liczba głosów : 90

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez DeFun 29 kwi 2015, 19:10
Dziękuję bardzo za pomoc! Wystarczy uważać ile się je, i co się je to się nie przytyje. A jak się jest bardzo głodnym to zawsze można zjeść jakiś owoc.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez ICD-10 01 maja 2015, 12:16
Zażywam sulpiryd w dawce 200 mg rano oraz trazodon 75 mg na wieczór. Mam wrażenie, że ten pierwszy mnie strasznie speeduje- tzn wywołuje niepokój. Czy zmniejszyć dawkę?

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez kosmostrada 03 maja 2015, 10:45
ICD-10, Jeśli jesteś na początku brania, to może byc efekt uboczny "wchodzenia" leku. Mi wystarczyła dawka 100 rano, ale ja w ogóle reaguje na najmniejsze dawki, więc jest to sprawa bardzo indywidualna. U mnie odstawienie Trittico ( trazodonu) spowodowało zwiększenie komfortu wstawania, dłuższe spanie i obniżenie porannego niepokoju. Więc najlepiej to jednak skonsultowac z lekarzem.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez omakk 03 maja 2015, 10:56
Przyjmuję 200 mg Sulpirydu dziennie na depresję/nerwicę od około miesiąca, wcześniej przez kilka miesięcy niższe dawki. Biorę 100 mg z rana i 100 mg po południu. Muszę przyznać, że lepiej mi się funkcjonuje na nim niż na trzeźwo. Mam trochę więcej energii, nie budzę się rano aż taki zmęczony jak wcześniej, mniej śpię, jestem bardziej rozluźniony, nie jestem taki naburmuszony jak wcześniej, jestem mniej nerwowy, czuję się jakbym był bardziej na Ziemi, trochę lepiej rozmawia i funkcjonuje mi się wśród ludzi, lęk wśród ludzi się zmniejszył, nie czuję się już tak mocno obserwowany, nie mam wahań nastroju, jestem bardziej stabilny. Jak widać same plusy. Z efektów ubocznych to lekka senność oraz zmniejszone libido.
omakk

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez achino 03 maja 2015, 11:37
Wczoraj wzialem 200 mg sulpirydu i pilem alkohol. Bylo mi bardzo niedobrze, czułem jak gdyby z każdym łykiem wodki dopamina rozrywała mi mozg. Przez kilka godzin dalem rade wypic zaledwie 200 wodki. To bardzo dziwne doswiadczenie, przedtem pilem alkohol na sulpirydzie i nic mi nie bylo. Byc moze za te dziwna reakcje odpowiada tez escitalopram, ktory jem od 2 tygodni. Mam wrazenie ze escitalopram i alkohol sie nie lubia :/
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez DeFun 03 maja 2015, 13:05
Cytuje. "Alkohol nasila działanie uspokajające neuroleptyków; podczas leczenia należy unikać spożywania napojów alkoholowych i przyjmowania leków zawierających alkohol." - W ulotce jest jasno napisane. Podczas brania neuroleptyków NIE powinno się pić. Ale każdy ma swój rozum, i robi to co uważa za stosowne.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez achino 03 maja 2015, 13:28
Dawki do 200 mg sulpirydu nie maja dzialania uspakajacego, a przeciwdepresyjne i aktywizujace. Zdanie z ulotki dotyczy dawek neuroleptycznych.
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez DeFun 03 maja 2015, 13:56
A no to możliwe. Ja akurat biorę 50mg czyli tą najmniejsza dawkę. Myślałem, że to się tyczy wszystkich dawek.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez achino 03 maja 2015, 14:07
To niedużo bierzesz, 50 mg nic mi nie daje. 100-200 mg zjada natrętne myśli, obsesje i lęki.
Zolpidem, Phenibut

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez DeFun 03 maja 2015, 16:15
Mi akurat 50mg pomaga. Mam wykryta nerwice, i czuje się dobrze. Nie mam żadnych napadów nerwicowych, śmieje się, czuje się bardzo dobrze.

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez omakk 03 maja 2015, 20:08
Ja przyjmuję 200 mg Sulpirydu dziennie jak pisałem wyżej i kilka razy zdarzyło mi się wypić alkohol, np. 4 mocne piwka lub kilka piwek + wódka, takie średnie ilości. Trochę obawiałem się tego połączenia ale nie zauważyłem praktycznie żadnych negatywnych efektów. Alkohol działał jak zawsze, no może trochę lepiej się go wlewało w przełyk ale nie wiem czy to nie złudzenie. Dodam, że nigdy nie mieszałem leku bezpośrednio z alkoholem, zawsze piłem te kilka godzin od przyjęcia ostatniej tabletki, im więcej czasu upłynie tym lepiej. W moim przypadku wydaje się to bezpiecznym połączeniem, no ale każdego organizm jest trochę inny.
omakk

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez AlexCCC2 03 maja 2015, 21:28
Lekarz dołorzył mi sulpiryd rano 50 w południe też 50mg biore do tego jeszcze 100mg perazinu.Brałem w kratke pernazyne dwa dni brałem póżniej nie,póżniej jeden dzień brałem i odstawiałem i tak kilkanaście razy,póżniej jak się wybudzałem w nocy to serce zapiepszało mi jak szalone -coś okropnego pewnie takie rzeczy dzieją się jak się tak bierze w kratke leki bo pernazyna podobno dobrze działa na nerwy ale żle na serce nie chce brać mocniejszych leków typu rispolept czy olanzapina ale jak odstawiam pernazyne to różnie jest nie brałem jej dwa lata i było w miarę dobrze ale po dwóch latach wszystko się popierniczyło i musiałem wrócić do leków mam tylko nadzieje że kiedyś ją odstawie na zawsze.Tak rozwaliłem organizm tym wszystkim i jak a razie szybko się to nie normuje ile mam czekać.Budze sie nie raz o trzeciej w nocy i po spaniu do rana albo śpie do szóstej i po spaniu i czuje się jak z krzyża zdjęty mam nadzieje że lek zacznie działać i to minie pozdro

SULPIRYD (Sulpiryd)

przez achino 04 maja 2015, 12:40
omakk napisał(a):Ja przyjmuję 200 mg Sulpirydu dziennie jak pisałem wyżej i kilka razy zdarzyło mi się wypić alkohol, np. 4 mocne piwka lub kilka piwek + wódka, takie średnie ilości. Trochę obawiałem się tego połączenia ale nie zauważyłem praktycznie żadnych negatywnych efektów. Alkohol działał jak zawsze, no może trochę lepiej się go wlewało w przełyk ale nie wiem czy to nie złudzenie. Dodam, że nigdy nie mieszałem leku bezpośrednio z alkoholem, zawsze piłem te kilka godzin od przyjęcia ostatniej tabletki, im więcej czasu upłynie tym lepiej. W moim przypadku wydaje się to bezpiecznym połączeniem, no ale każdego organizm jest trochę inny.

Potwierdzam powyższe. Mozna pic alkohol, będąc na sulpirydzie. Ja miałem takie ostre jazdy po zmieszaniu alko z sulpirydem jedynie dlatego, ze wypiłem bezpośrednio po przyjęciu dawki 200 mg. Wystarczy odczekać te kilka godzin, a będzie spoko.

Sulpiryd

przez czarnygrubykot 04 maja 2015, 15:24
MARZENA 34 napisał(a):czesc jak to jest z tym jedzeniem i sulpirydem ile trzeba brac ten lek aby czuc wieczny glod.ja biore od tyg dawke 100mg i mialam 2 dni kiedy jadlabym i jadla teraz nie.czy to na wszystkich tak dziala czy jak bierze sie dluzej to dopiero wlancza sie ssanie na jedzenie

Hejka, biorę chyba już z 2 tydzień, 50 mg rano- ale ja po nim w ogóle nie czuję głodu w "głowie" tzn żeby nie burczenie brzucha to bym w ogóle mogła nie jeść!!
Bałam się, że znowu przytyję jak świnka po tym leku tak ja depakinie- a tu CHUDNĘ !! :yeah: :great:

Czy to możliwe????????????? :bezradny:

Sortuj wg