MILNACIPRAN (Ixel)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

IXEL (Milnacipran)

przez wuj dobra rada 23 lip 2011, 18:49
Brałem go ponad rok lepszy od ssri słabszy od tlpd na pewno nie wyleczył mnie ,ale na każdego co innego działa niektórym pomaga nawet psychoterapia podobno. Drogi ma swoje skutki uboczne to lek cos pomiedzy wenlafaksyna a tlpd taki francuski pomysł na depresje ,ja nie polecam .

-- 23 lip 2011, 19:20 --

Skoro sama wenlafaksyna podnosi cisnienie może warto spróbowac brać łącznie z lerivonem w niewielkiej dawce ja tak biorę i zupełnie inne działanie niż kazdy z leków brany osobno tzn nie mam niepokoju ,lęku problem jest tylko z jednym rano ciężko dojsc do siebie ,spać sie chce aż do wczesnych godz popołudniowych ale nie jest to aż tak bardzo nasilone , na pewno lepsze niż chodzić w kółko z niepokoju ,napięcia i z kołaczacym serduchem.
wuj dobra rada

MILNACIPRAN (Ixel)

przez ewa3700 16 lis 2011, 19:16
Czy ktoś jest zorientowany, czy dostepny jest lek przeciwdepresyjny IXEL, czy go wycofali w ogóle. Jestem z Opola i tam nie mogę dostać tego leku.

MILNACIPRAN (Ixel)

przez QueenForever 05 lip 2012, 19:29
Orientuje się ktoś z Was czy Ixel jest dostępny w sprzedaży w Polsce,a jeśli tak to w jakiej cenie?
QueenForever

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

MILNACIPRAN (Ixel)

przez jasiek 06 lip 2012, 17:25
Michuj ten lek, to chyba dla Ciebie (noradrenalina:serotonina 70:30), a jeszcze lepsza byłaby dezypramina

wybacz, a;e mianseryna (ew.mirtazapina plus wenlafaksyna ) na mnie z czasem działały serotoninowo-tzn. apatia, rozleniwienie...

MILNACIPRAN (Ixel)

przez Michuj 06 lip 2012, 22:01
jasiek, Obydwa leki mam na tapecie, jak obecny zestaw przestanie działać. Na razie działa genialnie, więc nawet nie myślę o jakiejkolwiek zmianie :)
Loża szyderców

MILNACIPRAN (Ixel)

przez magnolia84 20 sty 2014, 17:29
Kilka lat temu miałam tygodniową przygodę z tym lekiem. Tygodniową, bo dłużej nie wytrzymałam - 7 dni wyjętych z życia. Jeszcze nigdy żaden lek tak mnie nie sponiewierał. Mimo wszystko zaczynam myśleć, żeby spróbować dołączyć go do paroksetyny...
magnolia84

MILNACIPRAN (Ixel)

przez kuzyn 26 sty 2014, 12:54
sponiewierał w jakim sensie?
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

MILNACIPRAN (Ixel)

przez Lord Kapucyn 26 sty 2014, 15:03
Dziwny lek. Funkcjonalnie zaliczany do SNRI, ale jeżeli chodzi o inhibicję SERT/NET to ratio blokady wychwytu zwrotnego obu monoamin to 1:3, więc to zdecydowanie silniejszy lek noradrenalinowy. Nie wykazuje znaczącego powinowactwa do receptorów adrenergicznych, dopaminowych, histaminowych, muskarynowych. Można go tak umiejscowić pomiędzy TLPD, a wenlafaksyną/duloksetyną.

Dawno go nie widziałem, jest w ogóle jeszcze dostępny w sprzedaży(na rok 2014)?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

MILNACIPRAN (Ixel)

przez hashim 26 sty 2014, 17:19
tez mnie on interesuje ze względu na dość silne działanie noradrenergiczne

-- 26 sty 2014, 16:29 --

chętnie tez przygarnąłbym imipramine, bo te leki co zostały na rynku to totalna porażka

wellbutrin i reboksetyna sa anytycholinergiczne, mimo oddziaływania mocnego na nopradrenaline, więc odpadaja, wenla i mirtazapina-w każdej dawce działaja na serotonine i tez odpadają

zostaje mi tylko kupic efedryne chyba

MILNACIPRAN (Ixel)

przez magnolia84 26 sty 2014, 17:54
kuzyn napisał(a):sponiewierał w jakim sensie?

Miałam wszystkie skutki uboczne jakie sobie tylko można wyobrazić. Leżałam przez tydzień z miską obok łóżka. Mdlałam na leżąco. To był jedyny lek, po którym miałam tyle sensacji. Nie wytrzymałam 2 tygodni i odstawiłam. To było kilkanaście dni wycietych z życia.

W ubiegłym roku lek był w sprzedaży. Myślę, że w tym roku też jest.
magnolia84

MILNACIPRAN (Ixel)

przez Lord Kapucyn 26 sty 2014, 17:56
Powinowactwo reboksetyny do receptorów muskarynowych [mAChRs] wynosi Ki(nM)=6700, więc w przypadku reboksetyny to są pseudo-antycholinergiczne działania niepożądane związane z blokowaniem wychwytu zwrotnego NE w cns/pns. Bupropion(Wellbutrin) blokuje cholinergiczne receptory nikotynowe, więc to inna broszka.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

MILNACIPRAN (Ixel)

przez magnolia84 05 mar 2014, 17:19
Ciekawe, że w USA ten lek stosowany jest w leczeniu choroby zwanej fibromialgia, a w przypadku depresji w ogóle nie jest wskazany, natomiast poza USA leczy się nim i stany depresyjne.
Kiedy zapytałam swojego lekarza o ten lek, powiedział, że jest on bardzo rzadko przepisywany. Jednak ja go kiedyś dostałam :bezradny:
magnolia84

MILNACIPRAN (Ixel)

przez woowoo 22 sie 2014, 14:07
Też podbijam, jakby ktoś cos wiedział.

MILNACIPRAN (Ixel)

przez ala1983 22 sie 2014, 23:26
Hmm.. to był mój pierwszy lek na depresję przepisany przez psychiatrę. Dostałam go w 2001 roku. Nie pomagał mi, spałam dużo i miałam mdłości z tego co pamiętam. Pierwszy raz jak wzięłam to ścieło mnie z nóg na dobre kilka godzin.. gdzieś odpłynęłam.. masakra..
Co ciekawe to lek też z grupy SNRI, natomiast Wenlafaksyna okazała się strzałem w 10. :bezradny:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Sortuj wg