MILNACIPRAN (Ixel)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

MILNACIPRAN (Ixel)

przez Maciej8620 27 lip 2008, 13:56
To jeden z najnowszych leków. Słyszał ktoś coś o nim? Po 3 tyg brania Velafaxu zaczęło mi się po nim podnosić ciśnienie. A lek ten działał na mnie bardzo dobrze. Obecnie już od tygodnia nie biorę. Teraz jest fatalnie. Zacząłem szukać czegoś podobnego w działaniu. I natknąłem się na tą nazwę. Jest to również lek z grupy SNRI. Czyli powinien działać bardzo podobnie. A czytałem, że ma bardzo nikłe skutki uboczne. Wierzę, że to może być lek dla mnie. Wiecie coś o nim? Jak tak to piszcie :)
Ostatnio edytowano 11 mar 2012, 16:24 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 3 razy
Powód: poprawiono nazwę tematu

Re: Ixel

przez juka 19 wrz 2008, 14:02
Ixel jest jednym z „nowoczesnych” leków przeciwdepresyjnych budzących nadzieję na skuteczne i bezpieczne leczenie pacjentów depresyjnych, u których dominują objawy apatii, obniżonego nastroju i bezsilności. Jednocześnie ponad roczny okres obserwacji wykazał, że jest on preparatem dobrze tolerowanym i akceptowanym przez ludzi, którzy muszą być w czasie leczenia aktywni zawodowo. :P
:)

Re: Ixel

przez Mattej 09 maja 2010, 18:25
Ixel bardziej wpływa na noradrenalinę a mniej na serotoninę niż wenlafaksyna, także działanie może być trochę inne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ixel

przez krzyss97 28 lut 2011, 19:55
ktos go bierze? lub bral? jak wrazenia?

Ixel

przez paradoksy 28 lut 2011, 22:14
Milnacipran jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dwóch monoamin: serotoniny oraz noradrenaliny. W przeciwieństwie do trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych milnacipran nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych (muskarynowych), adrenergicznych a1 oraz receptorów histaminowych H1. Ponadto milnacipran nie ma powinowactwa do receptorów dopaminowych D1 i D2, a także receptorów benzodiazepinowych oraz opioidowych.

1 kaps. zawiera 25 mg lub 50 mg chlorowodorku milnacipranu.

Leczenie epizodów depresji w przebiegu zaburzeń afektywnych u dorosłych.

są podane "pojemności" opakowań, ale nie widzę, zeby był w sprzedaży...

cena się waha od 75-140 zł... także droga impreza.
paradoksy

IXEL (Milnacipran)

przez jola3700 28 cze 2011, 13:26
Proszę o odpowiedzi na ten temat. Dziękuję.
jola3700

IXEL (Milnacipran)

przez linka 28 cze 2011, 14:03
Staraj się nie dublować postów bo robi się bałagan i zamieszczaj je w odpowiednich działach w ten sposób więcej osób trafi na ten temat i ci odpowie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

IXEL (Milnacipran)

przez Michuj 02 lip 2011, 15:26
To ja podbije temat z ciekawości. Ktoś stosował to ''cudo''. Jak cenowo wygląda kuracja?
Michuj

IXEL (Milnacipran)

przez Kalebx3 10 lip 2011, 21:04
I mnie'' następnego w kolejce'' interesowałby bardzo ten nowy -stary lek.Nigdy go nie brałem,a już pamiętam go w 2002 na którejś ze szpitalnych ulotek.Pewnie lek dobry ,ale interesowałbym się o nim czymś więcej.Jest mało "rozdawany '' i znany przez psychiatrów.Nie wiem czemu,czyżby powodem była wysoka cena leku ,czy coś innego?No szkoda ,bo lek malo popularny,a bardzo możliwe ,że dobry.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

IXEL (Milnacipran)

przez aree1987 10 lip 2011, 22:21
Był na doz.pl kiedys a teraz nawet info o substancji nie ma... wycofali?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

IXEL (Milnacipran)

przez wuj dobra rada 22 lip 2011, 20:41
Brałem w dawce 2x50mg faktycznie lek dalece odległy effectinowi, bardziej przypomina imipramine ,noveril choc ma mniejsze skutki uboczne ,leczyc nie leczy ale zmniejsza objawy przestaniesz brac moze choroba wrocic , z obj niepożadanych to tachykardia, wzrost cisnienia, na poczatku ból jąder,ogólnie wrażenie jakby przebiec ok 200m sprintem.
wuj dobra rada

IXEL (Milnacipran)

przez Michuj 22 lip 2011, 20:42
No. W końcu ktoś kto doświadczył. Czyli wenlafaksyna jako SNRI jednak lepsza?
Michuj

IXEL (Milnacipran)

przez wuj dobra rada 23 lip 2011, 12:37
Zależy co komu potrzebne ,powiem tak na wenlafaksynie bardziej czuc działanie serotoniny w dawce 150mg to prawie to samo co na ssri , ixel zupelnie co innego na nim serotoniny w ogole nie czuc ,noradrenaline tak . Procentowo okreslil bym to tak wenlafaksyna 80/20 przewaga serotoniny ,ixel 70/30 dla noradrenaliny .
wuj dobra rada

IXEL (Milnacipran)

przez Michuj 23 lip 2011, 12:42
wuj dobra rada, Ale można ten lek nazwać dobrym? Może się przydać komuś, kto przetestował SSRI, TLPD i SNRI bez pozytywnych rezultatów?
Michuj

Sortuj wg