MILNACIPRAN (Ixel)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

MILNACIPRAN (Ixel)

przez Maciej8620 27 lip 2008, 13:56
To jeden z najnowszych leków. Słyszał ktoś coś o nim? Po 3 tyg brania Velafaxu zaczęło mi się po nim podnosić ciśnienie. A lek ten działał na mnie bardzo dobrze. Obecnie już od tygodnia nie biorę. Teraz jest fatalnie. Zacząłem szukać czegoś podobnego w działaniu. I natknąłem się na tą nazwę. Jest to również lek z grupy SNRI. Czyli powinien działać bardzo podobnie. A czytałem, że ma bardzo nikłe skutki uboczne. Wierzę, że to może być lek dla mnie. Wiecie coś o nim? Jak tak to piszcie :)
Ostatnio edytowano 11 mar 2012, 16:24 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 3 razy
Powód: poprawiono nazwę tematu

Re: Ixel

przez juka 19 wrz 2008, 14:02
Ixel jest jednym z „nowoczesnych” leków przeciwdepresyjnych budzących nadzieję na skuteczne i bezpieczne leczenie pacjentów depresyjnych, u których dominują objawy apatii, obniżonego nastroju i bezsilności. Jednocześnie ponad roczny okres obserwacji wykazał, że jest on preparatem dobrze tolerowanym i akceptowanym przez ludzi, którzy muszą być w czasie leczenia aktywni zawodowo. :P
:)

Re: Ixel

przez Mattej 09 maja 2010, 18:25
Ixel bardziej wpływa na noradrenalinę a mniej na serotoninę niż wenlafaksyna, także działanie może być trochę inne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ixel

przez krzyss97 28 lut 2011, 19:55
ktos go bierze? lub bral? jak wrazenia?

Ixel

przez paradoksy 28 lut 2011, 22:14
Milnacipran jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dwóch monoamin: serotoniny oraz noradrenaliny. W przeciwieństwie do trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych milnacipran nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych (muskarynowych), adrenergicznych a1 oraz receptorów histaminowych H1. Ponadto milnacipran nie ma powinowactwa do receptorów dopaminowych D1 i D2, a także receptorów benzodiazepinowych oraz opioidowych.

1 kaps. zawiera 25 mg lub 50 mg chlorowodorku milnacipranu.

Leczenie epizodów depresji w przebiegu zaburzeń afektywnych u dorosłych.

są podane "pojemności" opakowań, ale nie widzę, zeby był w sprzedaży...

cena się waha od 75-140 zł... także droga impreza.
paradoksy

IXEL (Milnacipran)

przez jola3700 28 cze 2011, 13:26
Proszę o odpowiedzi na ten temat. Dziękuję.
jola3700

IXEL (Milnacipran)

przez linka 28 cze 2011, 14:03
Staraj się nie dublować postów bo robi się bałagan i zamieszczaj je w odpowiednich działach w ten sposób więcej osób trafi na ten temat i ci odpowie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

IXEL (Milnacipran)

przez Michuj 02 lip 2011, 15:26
To ja podbije temat z ciekawości. Ktoś stosował to ''cudo''. Jak cenowo wygląda kuracja?
Michuj

IXEL (Milnacipran)

przez Kalebx3 10 lip 2011, 21:04
I mnie'' następnego w kolejce'' interesowałby bardzo ten nowy -stary lek.Nigdy go nie brałem,a już pamiętam go w 2002 na którejś ze szpitalnych ulotek.Pewnie lek dobry ,ale interesowałbym się o nim czymś więcej.Jest mało "rozdawany '' i znany przez psychiatrów.Nie wiem czemu,czyżby powodem była wysoka cena leku ,czy coś innego?No szkoda ,bo lek malo popularny,a bardzo możliwe ,że dobry.
„Ten rodzaj demonów nie wychodzi inaczej, jak tylko przez modlitwę i post” (Mk 9,29)

IXEL (Milnacipran)

przez aree1987 10 lip 2011, 22:21
Był na doz.pl kiedys a teraz nawet info o substancji nie ma... wycofali?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

IXEL (Milnacipran)

przez wuj dobra rada 22 lip 2011, 20:41
Brałem w dawce 2x50mg faktycznie lek dalece odległy effectinowi, bardziej przypomina imipramine ,noveril choc ma mniejsze skutki uboczne ,leczyc nie leczy ale zmniejsza objawy przestaniesz brac moze choroba wrocic , z obj niepożadanych to tachykardia, wzrost cisnienia, na poczatku ból jąder,ogólnie wrażenie jakby przebiec ok 200m sprintem.
wuj dobra rada

IXEL (Milnacipran)

przez Michuj 22 lip 2011, 20:42
No. W końcu ktoś kto doświadczył. Czyli wenlafaksyna jako SNRI jednak lepsza?
Michuj

IXEL (Milnacipran)

przez wuj dobra rada 23 lip 2011, 12:37
Zależy co komu potrzebne ,powiem tak na wenlafaksynie bardziej czuc działanie serotoniny w dawce 150mg to prawie to samo co na ssri , ixel zupelnie co innego na nim serotoniny w ogole nie czuc ,noradrenaline tak . Procentowo okreslil bym to tak wenlafaksyna 80/20 przewaga serotoniny ,ixel 70/30 dla noradrenaliny .
wuj dobra rada

IXEL (Milnacipran)

przez Michuj 23 lip 2011, 12:42
wuj dobra rada, Ale można ten lek nazwać dobrym? Może się przydać komuś, kto przetestował SSRI, TLPD i SNRI bez pozytywnych rezultatów?
Michuj

Sortuj wg