BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez Miro 22 maja 2016, 18:20
Miał ktoś Brain Zaps? Jeżeli tak to jak długo? Wprawdzie zwiększenie dawki Spamilanu praktycznie zgrało się w czasie z całkowitym odstawieniem SSRI, niemniej jednak, brain zapy łotają mnie na bogato tylko po zażyciu Spamilanu (10-10-5mg)
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

Pregabalina czy Buspiron

przez Tomek10 25 lip 2016, 10:30
Witajcie,
Chciałem Was zapytać co będzie lepsze w moim przypadku Pregabalina (np. Lyrica) czy Buspiron (Spamilan). Wydaję mi się, że w moim przypadku wchodzą w grę tylko te dwa leki, ale może się mylę.
Tydzień temu miałem szybką pierwszą, wstępną konsultację z moją panią doktor i jestem umówiony z nią na dłuższe spotkanie 3 sierpnia. Poprosiła mnie, abym do tego czasu poczytał o pregabalinie i na spotkaniu będziemy wspólnie podejmować decyzję co dalej - jaki lek, w jakiej dawce, jaka forma psychoterapii.

Moja przypadłość to, jak się wydaje, zespół lęku uogólnionego - lęk wolnopłynący bez napadów (np. paniki) oraz bez żadnych konkretnych fobii. Mój niepokój "przykleja" się do myśli i zmartwień. Bardzo ciężko mi się o tych myśli (np. o tragediach które się maja rzekomo wydarzyć w moim życiu, problemach finansowych, problemach zawodowych itd.) uwolnić. Lęk jest czasami bardziej nasilony a czasami mniej - jest to zależne od aktualnej zewnętrznej sytuacji życiowej. Jeśli stresów i problemów jest dużo, lęk jest na bardzo dużym poziomie i jest mocno destrukcyjny. Jesli jest ich mniej to jest tylko takim lekkim "strumykiem" płynącym przez moją głowę. Zauważyłem też, że ma on różne nasilenia zależnie od pory dnia (wieczorami i w nocy czuję się dobrze) i dnia tygodnia W okresach nasilenia czuję , że się wyniszczam - nie mogę jeść, jestem zmęczony, senny, rozdrążniony, wykończony wykończony psychicznie i fizycznie. Nie myślę wtedy o niczym innym - są tylko myśli które pogrązają mnie w niepokoju. Cierpienie jest wtedy straszne. Czasami pomaga regularna medytacja i tai chi. Zauwżyłem też, że jak sytacja życiowa jest ok, to zaczynam przyklejać wymyślone problemy i myśli do lęku. Zastanawiam się dlatego co jest pierwsze - myśli i zmartwienia napędzające niepokój czy niepokój który wywołuje niepokojące myśli. Leków nie brałem do tej pory jeszcze nigdy. Przez trzy dni brałem kiedyś doraźnie xanax i ulga byłą cudowna, ale odstawiłem z obawy przed uzależnieniem.
Do tego dochodzi jeszcze to, że mam trudny stresujący zawód, który wymaga wielogodzinnej koncentracji i sprawności psychoruchowej. Który lek w takiej sytuacji będzie lepszy i dający mniej skutków ubocznych w sytuacji w której muszę dużo podróżować i być skoncentrowanym w pracy.

Z góry Wam dziękuję za wszelkie rady.

Pozdrawiam

przez Kalebx3 25 lip 2016, 18:33
Witajcie,
Chciałem Was zapytać co będzie lepsze w moim przypadku Pregabalina (np. Lyrica) czy Buspiron (Spamilan). Wydaję mi się, że w moim przypadku wchodzą w grę tylko te dwa leki, ale może się mylę.

Siemka , puściłem Ci PW .
Fachowcy tego Forum , poradziłem koledze Paroksetynę w niskiej dawce 5-10 mg , potem ew. Pregabalinę .
Jak uważacie czy moja rada była słuszna ?
U kolegi problemem jest głębszy niż sam lęk , to nerwica depresyjna , która generuje lęk o stałym ( wyniszczającym ) poziomie . Dopatrywałbym sie tu także pewnych elementów nerwicy natręctw
Zauwżyłem też, że jak sytacja życiowa jest ok, to zaczynam przyklejać wymyślone problemy i myśli do lęku. Zastanawiam się dlatego co jest pierwsze - myśli i zmartwienia napędzające niepokój czy niepokój który wywołuje niepokojące myśli.
.
Zdecydowanie pomogła by koledze jakaś psychoterapia , ale jako dodatek do leków .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kofel 25 lip 2016, 20:47
Kalebx3 - Myślę, że możesz mieć rację. Chociaż ja się skłaniam ku temu, że to po prostu lęk uogólniony, a organizm wykończony strachem szuka czasami odpoczynku, stąd ta apatia i senność. Jeżeli antydepy to ja bym koledze poradził sertraline. Paroksetyna to mocny kaliber i może nie trzeba będzie atakować aż tak mocnym lekiem. Dodatkowo za sertrą przemawia ostatni akapit. Po paro będzie senny, apatyczny i będzie miał jak ja to mówię syndrom 'a w dupie mam'. :) A zanim lek się ostatecznie załaduje to pregabalina lub właśnie alprazolam.
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez Tomek10 26 lip 2016, 09:48
Dziękuję Wam bardzo za cenne rady.
Wydaje mi się, że mój stan nie jest ciężki. To jednostajny niepokój ciągnący się w ciągu dnia i ustający pod wieczór, napędzany myślami o zbliżającym się niebezpieczeństwie lub tragedii życiowej. Po prostu bez przerwy się czymś martwię, wyszukuję sobie zmartwenia. Jest to stan bez żadnych ataków itd. Stan się pogłębia jak jest dużo stresów w pracy. Jedną z najbardziej uciążliwych rzeczy w nasilonych stanach lękowych jest to, że nie mogę się zmusić do jedzenia. Moj umysł traktuje sen jako ucieczkę przed lękiem, odłącza się wtedy.

Często jednak potrafię się lepiej poczuć za pomocą naturalnych metod - jakieś ćwiczenia fizyczne, medytacja itd. Wnioskuję stąd, że słaby lek w niskiej dawce + psychoterapia może przynieść rezultaty.

Ciekawe rzeczy piszecie, że zespół lęku uogólnionego można leczyć za pomocą ssri. To by się gdzieś pokrywało ze mną bo oprócz niepokoju to nie pamiętam kiedy ostatnio czułem jakąś radość. Paroksetyna wydaje się zbyt mocna jak na mój stan. Sertralina natomiast w ulotce nie ma wymienionego działania na lęk uogólniony. A co myślicie o Fevarinie? Lek troszkę starszej generacji, ale ma profil przeciw lękowi uogolnionemu a do tego nie wpływa na libido.

Zastanawiam się się też czy nie spróbować jednak Spamilanem, jak nie pomoże to zamienić na pregabaline. Może jak lęk minie to i stan depresyjny ustąpi?

Pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze raz dzięki.

przez kofel 26 lip 2016, 11:14
Ogółem każdy SSRI który brałem miał taki profil, że mniej wszystko obchodziło co pozwoliło ogarnąć lęk uogólniony. No chociaż ja uważam, że mam nerwy uogólnione ;p. Więc każdy powinien jakoś tam wpływać na lęk uogólniony.
Co do działania fluwoksaminy to nie mam pojęcia, bo nie brałem, ale faktycznie ma wypisane zaburzenia lękowe. Co do libido to każdy ssrajek wpływa na libido. W rzadkich przypadkach podbijają nawet libido. :) Ale ogółem trzeba się przygotować na obniżenie.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez Kalebx3 26 lip 2016, 12:17
Po paro będzie senny, apatyczny i będzie miał jak ja to mówię syndrom 'a w dupie mam'. :

kofel, wiesz myślę , że na dawce 5-10 mg paro nie grozi mu większa zamuła , lenistwo i bezczynnośc .

Zastanawiam się się też czy nie spróbować jednak Spamilanem,

Zawsze możesz spróbować , jednak według moich "obliczeń " ;) sam spamilan ( bez SSRI ) może bardziej pogorszyć interes niz polepszyć , ale to tylko moje dywagacje .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez kofel 26 lip 2016, 12:46
Kalebx3 - No ja na 10mg paro już miałem lenia i muła. ;) A 5mg to nie wiem czy w ogóle jest sens brać. Ja zarzuciłem 10mg, a miałem docelowo 20mg to lekarka była nieźle zdziwiona, że tyle na mnie zadziałało.

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie

przez nerwa 18 sie 2016, 15:29
Miro napisał(a):Miał ktoś Brain Zaps? Jeżeli tak to jak długo? Wprawdzie zwiększenie dawki Spamilanu praktycznie zgrało się w czasie z całkowitym odstawieniem SSRI, niemniej jednak, brain zapy łotają mnie na bogato tylko po zażyciu Spamilanu (10-10-5mg)

Ja mialam, po zarzuciu tabletki 5mg, po jakichs 30min, zaczynaly mi sie Brain Zapsy, ktore trwaly moze z 10 - 20 min? W roznej czestotliwosci, a potem przechodzily. I za kazdym razem bylo to samo. Zaczelam wiec dzielic tabletke na pol, i bralam najpierw polowke, a po pol godzinie druga i nie ma zapsów.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez ewa3700 16 wrz 2016, 11:58
Jak oceniacie Spamilan jako lek przeciwlękowy. Jest skuteczny czy nie? Są osoby , którym wyrażnie zniwelował lęki? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

przez Samjuż 29 lis 2016, 17:49
Powiem tak Pregabalina to dla mnie był cudowny lek zadziałał od razu ale niestety działał jakieś 1,5 tygodnia, wyostrzał mi słuchanie muzyki kolory itp . Jakby ściągną szum z Świata. Później wskoczyłem na 2 x 150 to zacząłem zasypiać za kółkiem , lek przestał działać . Mam lęk uogólniony, odczuwam coś w rodzaju rozdrażnienia i wewnętrznego rozdygotania, worek leków spróbowałem, najlepszy jest Clon :D ha ha ha jak się na tym fajnie filmy ogląda, musiałem załatwić z czarnego rynku , dawałem, 50 zł za paczkę. Teraz dam Szanse Spamilanowi będę wchodził pomału na dawkę tabletkę 5 mg podzieliłem na 4 tak z tydzień później na 2 . później na całą a później wejdę na 10 mg. Największym obuchem to była Sertrallina, jestli chcesz zostać impotentem i stracić sens umawiania się z dziewczynami to polecam SSRI ;)

przez achino2017 30 lis 2016, 20:19
A jak jest z ryzykiem ZS po SSRI+ buspiron? Jeżeli biorę esci+ trazodon + buspiron to jest ryzyko ZS? Bo według śmiesznych tabelek tropiących interakcje JEST!
alprazolam SR 3 mg (uzależ.), esci 10 mg, sulpiryd 200. zab lękowo-depres. mieszane

przez spiety99 30 lis 2016, 21:13
achino2017 napisał(a):A jak jest z ryzykiem ZS po SSRI+ buspiron? Jeżeli biorę esci+ trazodon + buspiron to jest ryzyko ZS? Bo według śmiesznych tabelek tropiących interakcje JEST!

myślę że mało możliwe,ktoś tu pisał że trzeba nieźle namieszać np ssri+mao

przez Samjuż 05 gru 2016, 18:51
Powiem wam że Spamilan działa subtelnie, nie robi z człowieka pustej bez emocjonalnej skorupy i impotenta. Powiedzcie mi czemu piszą że lek do krótkiego stosowania ??? Mam zamiar jak się rozkręci odstawić najpierw środki przeciwbólowe a później benzodiazepine. Zaczynam czuć sie tak jak kiedyś, nie mam napadów rozdrażnienia, nastrój się wyrównuje chyba jeden z bardziej obiecujących leków po Pregabalinie która miała jedną wadę działała 1,5 tygodnia.

Sortuj wg