BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez Psychopharm 15 lis 2015, 14:51
G.. nie lek, placebo, nic. Odradzam.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez achino 15 lis 2015, 15:44
to nie jest placebo, ale b. slabe cukierki
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez one-half 02 sty 2016, 16:33
Panowie, to, że lek wam nie pomógł nie oznacza, że jest g..o wart. Ja akurat mam bardzo pozytywne doświadczenia z buspironem. spamilan biore od ponad roku, moze poltora i naprawde dziala, tylko potrzeba mu poswiecic wiecej czasu, poza tym jesli ktos sie spodziewa ze bedzie to zamiennik benzodiazepin, w sensie biore i za 15 min ogarnia mnie błogi chemiczny spokoj, to niech sobie ten lek daruje.
na wiki jest napisane, ze przy terapii dlugoterminowej efekt przeciwlekowy jest porownywalny do diazepamu i w sumie... cos w tym jest. obecnie biore 30 mg/doba i lek spisuje sie bardzo dobrze, zwlaszcza w kombinacji z ssri (bralem go z fluokestyna, a teraz z fluwoksamina). w moim przypadku buspiron relaksuje i uspokaja zszargane nerwy nie zaburzajac funkcji poznawczych (benzodiazepinowe ucpanie, a na lorafenie przy wyzszych dawkach stany amnezyjne) i nie uzaleznia. ten lek naprawde ma potencjal, na niektorych pewnie nie zadziala, ale tak czy siak, jego wlasciwe dzialanie mozna okreslic dopiero po dluzszym czasie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marzipan 02 sty 2016, 16:36
A co to znaczy długoterminowa. Po jakim czasie można zaobserwować jego działanie?

przez one-half 02 sty 2016, 16:52
hmmm... ja poczulem jego dzialanie od razu z tym ze bylo ono... odwrotne do zamierzonego tzn. brane 10 mg bardzo mnie w pierwszych dniach pobudzalo i wkurzalo (na tej zasadzie wykluczam efekt placebo bo takiej reakcji sie nie spodziewalem). najpierw po paru dniach brania odpuscilem, ogolnie chyba z dwa-trzy podejscia robilem do tego leku. dopiero za drugim czy trzecim razem szybko wszedlem na 30 mg (dawka maksymalna to wbrew temu co pisza w polskiej ulotce 60 a nie 45 mg) to lek po pewnym czasie zaczal dzialac uspokajajaco. nie wiem, czy tak samo byloby w twoim przypadku, kwestia osobnicza. byl czas kiedy chcialem odstawic lek i pozostac na samym ssri i lamotryginie i redukujac dawke do 10 mg odczulem jak dobrze dzialalo na mnie 30 mg. mam nieodparte wrazenie ze lek dobrze wspoldziala z antydepresantami na serotonine na zasadzie synergii. dodatkowo podobno jest (przynajmniej teoretycznie) antidotum na PSSD.
Pytanie do osob ktore biora ten lek: czy tez macie problemy (czy raczej brak mozliwosci) zakupu Spamilanu w dawce 10 mg?? Przejsciowe trudnosci byly od dawna, jeszcze jakis czas temu kupowalem wegierski Spitomin z importu rownoleglego. Teraz dawki 10 mg nie w zadnej hurtowni i ostatnio musialem wykupic w aptece tabletki 5mg placac za nie jak za zboze. Wywoza to zagranice czy jak??

przez Olalala 02 sty 2016, 17:15
one-half napisał(a):hmmm... ja poczulem jego dzialanie od razu z tym ze bylo ono... odwrotne do zamierzonego tzn. brane 10 mg bardzo mnie w pierwszych dniach pobudzalo i wkurzalo (na tej zasadzie wykluczam efekt placebo bo takiej reakcji sie nie spodziewalem). najpierw po paru dniach brania odpuscilem, ogolnie chyba z dwa-trzy podejscia robilem do tego leku. dopiero za drugim czy trzecim razem szybko wszedlem na 30 mg (dawka maksymalna to wbrew temu co pisza w polskiej ulotce 60 a nie 45 mg) to lek po pewnym czasie zaczal dzialac uspokajajaco. nie wiem, czy tak samo byloby w twoim przypadku, kwestia osobnicza. byl czas kiedy chcialem odstawic lek i pozostac na samym ssri i lamotryginie i redukujac dawke do 10 mg odczulem jak dobrze dzialalo na mnie 30 mg. mam nieodparte wrazenie ze lek dobrze wspoldziala z antydepresantami na serotonine na zasadzie synergii. dodatkowo podobno jest (przynajmniej teoretycznie) antidotum na PSSD.
Pytanie do osob ktore biora ten lek: czy tez macie problemy (czy raczej brak mozliwosci) zakupu Spamilanu w dawce 10 mg?? Przejsciowe trudnosci byly od dawna, jeszcze jakis czas temu kupowalem wegierski Spitomin z importu rownoleglego. Teraz dawki 10 mg nie w zadnej hurtowni i ostatnio musialem wykupic w aptece tabletki 5mg placac za nie jak za zboze. Wywoza to zagranice czy jak??

one-half, ostatnio też miałam w aptece informacje, że nie ma dawki 10mg w hurtowniach, nie wiem co jest grane. A zamienniki? Ja już go nie biorę, bo w połączeniu z sertraliną czułam się fatalnie. Na mnie zresztą w ogóle ten lek nie działał.

przez one-half 02 sty 2016, 18:18
Olala, niestety Spamilan to jedyny dostepny w PL preparat buspironu. Musze maila do EGISu napisac, bo niedlugo moze i 5ek zabraknie

przez sebo001 24 sty 2016, 00:28
Zacząłem stosowanie tego leku. Jakie macie z nim doświadczenia ?

przez achino 26 sty 2016, 21:32
w cipe sobie można go wsadzić
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez one-half 30 mar 2016, 20:30
No dobra, po raz kolejny spasłem się na SSRI i podjąłem decyzję o odstawce. Teraz będę jechał na Spamilanie i Lamitrinie. Zobaczymy co jest wart ten buspiron solo. Oczekiwania mam raczej mało optymistyczne, bo w monoterapii ten lek dobrej prasy nie ma. Podbijam do maksymalnej 60 mg i zobaczymy ile wytrzymam w świecie bez serotoninowego kokonu. W dłuższej perspektywie te leki robią ze mnie wyzutego z ambicji gnuśnego typa, odstawiając serotoninowce czuję się jakbym wybudził się z takiego robotycznego transu, w który wprawiają te leki, i widzę, że życie na nich to wegetacja. Ale wcześniej czy później przychodzi depresja, a żyć jakoś trzeba, więc wracam do nich (uprzedzając pytania, stestowałem wiele aternatyw, z kiepskim skutkiem). Smutne, ale prawdziwe,

przez AtroposIsDead 30 mar 2016, 20:59
Ja Spamilan biorę dla zabawy, 10 mg to jak cukierki w sumie xDDD
Gå inte i gräset med bara fötter; min trädgård är full av skärvor.
ChAD
Ketrel 100 mg
Kwetaplex XR 200 mg
Lamotrix 25 mg

przez HARY899 04 kwi 2016, 00:09
Witam wszystkich! Lekarz przepisał mi Spamilan 5 mg na dobę (mała dawka dlatego że pracuje jako kierowca) ale po dwóch tygodniach przestałem brać ponieważ czułem się zobojetnialy. Teraz się zastanawiam czy nie dałem mu za mało czasu na rozkrecenie się? ?? Codziennie mam te niby zawroty głowy od rana do wieczora. Czy Spamilan pomoże na te objawy?

przez spiety99 04 kwi 2016, 10:37
Witam. Ten lek jest w stanie doprowadzić do PSSD ?

przez HARY899 04 kwi 2016, 11:27
Ja gdy brałem Spamilan 5 mg na dobę tylko ze krótko bo przez 2 tyg miałem problem z erekcja. Może dlatego że ten lek zwiatcza mięśnie. Może po jakimś czasie by to minęło?

-- 04 kwi 2016, 19:08 --

Czy Spamilan powodował u kogoś agresje na początku brania? Jak tak to po jakim czasie to minie?

Sortuj wg