BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez Zbychu 1977 09 cze 2015, 23:39
3h temu wziąłem 90 mg mirty i nadal nie chce mi sie spać,chyba to prawda że im wyższa dawka mirty tym mniejszy efekt nasenny.
Zbychu 1977

przez Dark Knight 10 cze 2015, 00:08
Hehe ja licze ze 300 wenli + 20 moze 30 buspironu wkoncu cos ruszy dzisiaj pozytywne zaskoczenie jutro znowu sprawdze bo jeszcze kilka tabletek mam

przez Kalebx3 20 cze 2015, 13:56
15 dzień na Buspironie ( dawka dzienna to na ogół 20mg ) .
Jestem bardzo mile zaskoczony antylękowym działaniem tego leku . JAKBY MI KTOŚ TONĘ GRUZU ZDJĄŁ Z PLECÓW !!!
Dziś obudziłem sie bez lęków , dziś nie wziąłem benzo , dzis oddycham głęboko ,,, lek działa , lek wyzwala ,,, jębać lęki !!!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kalikali1 21 cze 2015, 14:02
I jak tam buspironowcy?Mam pytanko czy buspiron działa jakoś na lęki społeczne,znaczy czy uspokaja,jeśli tak to do czego to można porównać,do słabych benzo....?

przez Kalebx3 21 cze 2015, 20:01
?Mam pytanko czy buspiron działa jakoś na lęki społeczne,znaczy czy uspokaja,jeśli tak to do czego to można porównać,do słabych benzo....?

kalikali1, absolutnie nie .
Nie działa na lęki społeczne ( masz na myśli fobie co do spotkań z ludżmi ?) , nie uspokaja , nie ma nic wspólnego z benzo w swoim działaniu . Leczy lęk , albo tylko zalecza , hu-j go wie . U mnie jakoś pozytywnie zaskoczył ,,, ale moim glownym problemem był/ jest lęk ( taki oderwany od rzeczywistości , uogólniony ,prosto z głowy , męczący ).

przez horr 08 wrz 2015, 22:01
Jeśli biorę dość regularnie bromazepam (góra 12mg), a od czasu do czasu kryzysowo klona, to czy Spamilan ma jakikolwiek sens? W sensie, czy może dopomóc przeciwlękowo choć trochę, czy odbije się od benzodiazepin jak kamyczek od ściany?

Poza tym lekarz przepisując Spamilan równocześnie obniżył mi paroksetynę z 40mg do 30 (mimo że 40 daje radę). Czy ma to sens (medyczny)? Prawdę mówiąc planuję zmienić psychiatrę, bo coś mi się zdaje, że dyplomy, co ma na ścianach, kupił na Allegro. Ale może nie myślę racjonalnie, bo przeraża mnie choćby minimalny spadek nastroju. Nawet z rewelacyjnego na bardzo dobry.

przez Psychopharm 09 wrz 2015, 08:38
Widać bał się, chociaż nie wiem czego, bo chyba nie zespołu serotoninowego gdy buspiron obniża serotoninę?
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Kalebx3 09 wrz 2015, 09:23
W sensie, czy może dopomóc przeciwlękowo choć trochę, czy odbije się od benzodiazepin jak kamyczek od ściany?

- tego akurat nie wiem , u każdego może byc inaczej .
Spamilan leczy jakby lęki u korzeni ich powstawania , benzo wiadomo ,lęki maskują , dają chwilową ulge ( co juz jest dużym dobrodziejstwem )etc znaczy ida po wierzchu . Mi spamilan pomaga , biorę go przez 4 tygodnie ( już w dawce 5mg ) seriami tzn. 4 tygodnie ,a potem przerwa 4 tygodnie (w czasie kiedy go nie biorę wyrażnie czuję brak lęków ) . Po mięsiącu nie brania spamilanu lęki się pojawiają , ale z każdą następną serią mniejsze .
Dużo mi ten lek pomógł , bardzo duzo ,choć ma dużo uboków ( układ pokarmowo - wydalniczy ;) )

przez achino 10 wrz 2015, 08:55
Preparat leczący lęki bez uzależnienia i bez seksualnych/motywacyjnych ubokow - zbyt piękne, aby było prawdziwe.

-- 18 wrz 2015, 20:24 --

Wypilem wczoraj niewielka ilosc alkoholu i palilem papierosy. W polaczeniu z buspironem doszlo do tachykardii - bilo mi bardzo mocno serce i bylem zdenerwowany. Musialem zazyc propranolol, aby uspokoic serce. Buspiron podnosi poziom dopaminy - alkohol i papierosy tez. Wyglada na to, ze przyjmujac Spamilan nie mozna spozywac alkoholu.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez gw3n 24 paź 2015, 09:25
Biorę od 2 dni 3 razy dziennie po 5 mg (+150mg wenli) i zauważyłam poranne problemy z oddychaniem. Płuca mi się rozleniwiają, wnętrzności stają się jakby kleiste, wszystko spowalnia - ja i świat wokół. Czy ktoś miał coś podobnego?

przez Olalala 01 lis 2015, 19:56
Dla mnie ten lek to jak lykanie witaminy C, ale lekarz dal mi go z asertinem. Niby bylam na samym spamilanie kilka miesięcy - po odstawieniu paro - ale nie wyczuwalam jakiegoś super działania tego leku.
Sertralina 50mg

przez Psychopharm 02 lis 2015, 10:03
To nie jest chyba dobre porównanie bo witamina c w większych dawkach wykazuje działanie przeciwdepresyjne :pirate: Ale wiem o co Ci chodziło :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Vengence 02 lis 2015, 10:07
Psychopharm napisał(a):To nie jest chyba dobre porównanie bo witamina c w większych dawkach wykazuje działanie przeciwdepresyjne :pirate: Ale wiem o co Ci chodziło :)

Hehe dobre :brawo:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez welans 09 lis 2015, 00:54
A czy ktoś z Was przytył po Spamilanie? Biorę Spamilan i Propranolol i strasznie zatrzymuje mi się woda w organiźmie.Zastanawiam się od którego z nich.

Sortuj wg