BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez Chada 14 lip 2014, 13:18
kielbasa82 napisał(a):Depas
Jak byłem tam na kwalifikacji u ordynatora to rozmawiałem z 2 kobietami,które tam przebywaja. Jedna mi powiedziała że właśnie skończyła terapie i jedzie do domu i wróci wieczorem (akurat była z Lublina) i że robi tak prawie codziennie,mówiła tez że jak się długo siedzi na oddziale to człowiek czuje sie tam tak bezpiecznie że boi sie wyjść na zewnątrz. Poza tym mówiły że jest jak w sanatorium i jest dobrze. Skierowanie mam ważne 2 tygodnie a mi by pasowało pójść trochę póżniej (czytaj: a najlepiej w ogóle).Jak byłes w szpitalu to co tam robiłeś? Dostałeś tam napadu leku?-jak ci wtedy pomogli?

Oddział nerwic na Abramowicach czy Głuska?

Lamotrygina 150mg

przez kielbasa82 14 lip 2014, 13:25
Chada
Oddział Nerwic na Abramowicach w tym samym budynku co przychodnia. Jak cos wiesz w tym temacie to napisz. Dzieki

przez Arasha 14 lip 2014, 14:17
kiełbasa82,

ja parę lat temu uczestniczyłam w terapii grupowej na oddziale leczenia nerwic w Krakowie ( terapia w założeniu ma być 10 - tygodniowa ), tyle że ja dochodziłam na terapię ambulatoryjnie, ale było parę osób, które przebywały całodobowo ( m.in. jeden chłopak z Lublina :D ).
Jeżeli chodzi o to, czy można opuścić wcześniej oddział, to zawsze jest wyjście awaryjne - złamać regulamin np. sprowadzić i konsumować na oddziale alkohol - tak zrobiło 2 kolesi ( m.in. ten z Lublina ) i wylecieli, bo dodatkowo spili 2 bulimiczki ( one też wyleciały ), chociaż nie było to wcale ich zamiarem ;) Ja z kolei terapii nie ukończyłam ( zrezygnowałam po 7 tygodniach ), bo nie widziałam żadnej poprawy ani u siebie, ani u współuczestników. Generalnie terapia była dopołudnia, a popołudniu ludzie byli pozostawieni sami sobie :-| Jak ktoś miał atak paniki, to niewiele się nim przejmowali. Także nie oczekuj cudów od takiego oddziału, chyba że w Lublinie jest inaczej. Nie chcę Ci zniechęcać. Jedno Ci powiem - na pewno wbrew Twojej woli nikt Cię tam trzymał nie będzie, przecież nie jesteś ubezwłasnowolniony. Głowa do góry - zawsze warto spróbować, a nuż Ci pomogą ;) Zawsze masz jeszcze forum ( dopytaj się tylko, czy pozwalają w trakcie pobytu korzystać z neta ).

Pozdrawiam ;)

PS Od Sedamu na pewno się nie uzależniłeś. Ludzie biorą zdecydowanie dłużej mocniejsze benzo ( np. ja :roll: ), czego Ci osobiście nie polecam, ale czasami naprawdę nie da się wytrzymać i wtedy człowiek bierze.

-- 14 lip 2014, 13:27 --

depas,

A skąd się dowiedziałeś w ogóle o Tym etizolamie ? Ktoś Ci go polecił ? I jak tak naprawdę wyglądasz :mrgreen: ???
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Chada 14 lip 2014, 15:07
kielbasa82 napisał(a):Chada
Oddział Nerwic na Abramowicach w tym samym budynku co przychodnia. Jak cos wiesz w tym temacie to napisz. Dzieki

To już nie jest na Abramowicach tylko ul. Głuska na dole przychodnia Oddział Nerwic jest na piętrze obok oddziału Młodzieżowego od rana masz terapię do popołudnia a potem czas wolny,wracasz na noc na oddział spać (nie wiem jak jest z tymi z Lublina) ogólnie to taka terapia sporo młodych dorosłych gry,zabawy,wyjścia na miasto itp.Spoko ludzie są:) Byłem na oddziale obok ale znałem większość z tamtąd z organizowanych dyskotek,wyjazdów na lodowisko itp.Ogólnie miło ciepło i przyjemnie :)
Dokładnie oddział A leczenia nerwic tu masz całą resztę. http://www.psychiatria.spsk1.lublin.pl/

Lamotrygina 150mg

przez kielbasa82 14 lip 2014, 19:15
Chada
Byłem tam na kwalifikacjach to jest w głównym budynku szpitala na 1 piętrze

-- 14 lip 2014, 19:21 --

Arasha
Szczerze powiedziawszy nie chciałbym iść na ten oddział, bo jakoś sie tego boję, a z drugiej strony lekarz mi powiedział ze trzeba mi odstawić całkiem leki bo za dlugo je biore.Tego wlasnie sie boje ze w momencie paniki bede mieli mnie daleko raz zbadaja ze to nerwy a potem rob co chcesz, sam juz nie wiem co mam zrobić.Widziałem ze po terapii ludzie siedzieli sami.Odnosnie Sedamu to ja go z dnia na dzien przestałem brać-to nie gra roli, myslisz ze sie nie uzależniłem nawet gdybym miał skłonności do uzależnienia?
A jak Ty sobie radzisz, co Ci dolega? ile masz lat i skad jestes? dzieki i pozdrawiam

przez Arasha 14 lip 2014, 22:50
kielbasa82 napisał(a):A jak Ty sobie radzisz, co Ci dolega? ile masz lat i skad jestes? dzieki i pozdrawiam

Obecnie prawie wszystko - ciągłe zmęczenie, nerwica lękowa, ataki paniki, depresja, choroba lokomocyjna, którą podobno sobie wmówiłam ( albo mi się tylko wydaje ), problemy ze snem, a przede wszystkim emetofobia ( lęk przed wymiotowaniem ).

Jestem z południa Polski. Radzę sobie kiepsko, póki jestem w domu, jest w miarę ok, ale jak tylko wychodzę to zaraz mnie łapie, a nie mogę w nieskończoność brać benzo. Dzisiaj byłam u psychiatry, dołożył mi nowy lek, ale powiedział, że na razie, póki muszę mogę brać benzo. Gdy się go spytałam, czy powinnam iść na detoks - tylko się uśmiechnął ;) , a to bardzo doświadczony i kompetentny lekarz. Także tym Sedamem naprawdę się nie przejmuj, biorę benzo dłużej od Ciebie i próbowałam już wielu leków z tej grupy - nic się strasznego nie dzieje. Chyba, żebyś je brał pół roku codziennie albo naraz kilka tabsów, to może ...
Głowa do góry, nie jesteś sam, masz żonę, a miejmy nadzieję, że nas ta cholerna nerwica w końcu odpuści ;) Ja mam tyle dolegliwości, że już nie wyszukuję sobie kolejnych, bo to nie ma sensu. Tomografy, rezonansy i inne badania już dawno przerobiłam i niczego nie wykazały. Też mam generalnie klaustrofobię, ale w zeszłe wakacje wsiadłam parę razy do windy i było nawet ok ( byle jechać samemu ). Teraz bardziej boję się jakichkolwiek środków komunikacji, ze względu na emetofobię. Gdyby wymioty nie istniały na świecie, to dawno rzuciłabym wszystkie lęki i tabsy w cholerę.

Pozdrawiam i w razie czego pisz ;) Aha mam 29 lat.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez kielbasa82 15 lip 2014, 14:20
Arasha
Bardzo dziękuje za wsparcie,pisz oczywiście kiedy chcesz postaram się coś pomóc.O patrz masz klaustrofobię- jak Ci sie udało wyleżeć na rezonansie? ja nie dałem rady a tak bardzo chciałem zrobić to badanie przez te ciągłe bóle głowy. Nie zastanawiałaś się nad leczeniem w oddziale nerwic zamkniętym, a nie żeby dochodzić? powiem Ci że dla mnie to ten oddział to jak wyrok, co będzie jak złapie mnie lęk lub panika, co ja będe tam robił w wolnym czasie, przecież nie pójde na miasto bo zaraz mam lęki w obcym miejscu jak jestem sam (trzeba mnie jak dziecko prowadzić za rękę).Tak mysle czy nie wybrac się do uznanego psychiatry w Lublinie, hmm tylko jak teraz zrezygnuje z oddziału to pewnie więcej mnie tam nie przyjmą. Juz sam nie wiem będzie co ma byc pozdrawiam, jak Ci mija dzień?

przez Arasha 15 lip 2014, 20:16
kiełbasa82,

Jak mi mija dzień ? - CUDOWNIE po prostu :time:

U mnie ta klaustrofobia się trochę inaczej przejawia. Ja np. nie mogę siedzieć w środku rzędu na sali wykładowej czy w kinie ( HA ... zresztą kiedy ja ostatnio byłam w kinie ? - razem z klasą, jeszcze w szkole, szmat czasu ). W pociągu ( póki jeździłam ) zawsze siadałam w przedziale blisko drzwi, nigdy koło okna, żeby móc szybciej wyjść, a wiadomo, jak się czasami ludzie z bambetlami porozstawiają, to masakra jakaś :mrgreen: Rezonansu akurat się nie bałam, ale mam w rodzinie sporo lekarzy ( nie psychiatrów ). Obecnie stresują mnie długie kolejki przy kasie, boję się czy zdążę zapłacić, zanim złapie mnie atak paniki i zrobi mi się niedobrze z nerwów. Nie wiem, jak Ty, ale ja najbardziej na świecie boję się wymiotów, przy nich to żadna winda mi nie straszna ;) A co do klaustrofobii, to od dziecka też tak mam, że jak mi się zatnie suwak w kurtce, czy bluzie, to zaczynam się mocno denerwować i najchętniej zerwałabym wszystko na siłę ;)

Co do oddziału zamkniętego, to nie bardzo wchodzi w grę z powodu moich problemów ze snem. Sam widzisz - SIELANKA :105:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez depas 16 lip 2014, 23:53
kielbasa82 napisał(a):Jak byłes w szpitalu to co tam robiłeś? Dostałeś tam napadu leku?-jak ci wtedy pomogli?

Nudziłem się, dużo spałem (przynajmniej jak dali Trittico), wkurzałem pielęgniarki pytając codziennie o paracetamol - dali mi Depakine i pierwszy tydzień non stop głowa mi pękała. A tak poza tym, głównie paliłem pety, zdarzało się z kimś porozmawiać, ale raczej unikałem ludzi i się izolowałem, czytałem na łóżku książki i czasopisma od ojca. Nuda raczej. Unikałem wszystkich oferowanych "gier i zabaw". Raz byłem blisko jak sądzę ataku paniki, wtedy dobijałem się do lekarki, zmierzyli mi ciśnienie a że było w normie, dostałem tylko jedną małą tabletkę hydroksyzyny, zdaje się że 10mg... Żenada, ale jakoś w końcu mi przeszło. Poza tym, ja nigdy nie miałem prawdziwego ataku paniki, wiem że wielokrotnie byłem blisko, ale zawsze jakoś udawało mi się przetrzymać, uciec albo schować się kiedy się dało i uniknąć tego co rozumiem jako prawdziwy atak paniki.

-- 16 lip 2014, 23:59 --

Arasha napisał(a):A skąd się dowiedziałeś w ogóle o Tym etizolamie ? Ktoś Ci go polecił ? I jak tak naprawdę wyglądasz :mrgreen: ???

Dowiedziałem się od tej Azjatki, która wtedy była moją dziewczyną. Chciała mi pomóc, wyszukała ten lek w necie i zamawiała go dla mnie regularnie. A wyglądam zupełnie inaczej niż John C. z avatara, ciemny szatyn 185cm wzrostu, 85kg wagi, okulary, hmm co jeszcze :)? Wyglądam młodziej niż mój wiek (31 lat), i na pewno nie wyglądam na gościa który tyle pił i ćpał co ja miałem przyjemność, ale pozory mylą jak wiadomo, racja?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez kielbasa82 17 lip 2014, 10:29
Pozory przewaznie mylą, jak to mówia nie oceniaj książki po okładce:)

przez Chada 19 sie 2014, 12:54
Biorę już jakoś ponad 2 miesiące buspiron do drugiego z rzędu SSRI i nie poprawia libido,kondycji sexualnej po SSRI nie ma mowy ale również nie szkodzi więc niby ok jak było przy ssri jeszcze przed jego braniem tak przez cały okres było osłabienie uczucia przyjemności i ciężko dojść.Po za bólami głowy po pierwszych dawkach i lekkiego zmniejszenia senności ten lek jak placebo na mnie działa.Mimo to super go toleruję ale ani za ani przeciw nie odczuwam :) Nie uspokaja, jeśli już to tak lekko że tabletki uspokajające na bazie ziół to są kosy :) Łykam po to żeby szybciej się down regulowały receptory serotoninowe 5-HT1A co może przyśpieszyć działanie SSRI :)

-- 19 sie 2014, 13:06 --

Może się przydać przy SSRI jak paro,esci/citalopram,fluwoksamina wtedy zmniejszy senność i zmulenie.Jednak nie tak mocno jak leki pobudzające z działaniem nora adrenalinowym.

Lamotrygina 150mg

przez depas 19 sie 2014, 19:21
Też myślę czy by nie dołożyć sobie buspironu, jeśli doktor nie będzie chciał zgodzić się na dodanie miansy w wyższej dawce.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez lunatic 16 wrz 2014, 11:46
bierze ktoś ten lek zamiast SSRI na stany lękowe?

przez mio85 22 wrz 2014, 22:15
Podbjam pytanie lunatica, ale troche zmodyfikowane. Czy ten lek jest skuteczny w monoterapii, czy jest po prostu za slaby? Chodzi mi głownie o jego potencjal przewciwdepresyjny - ma jakikolwiek, czy moze tylko zmniejszac lęki. Wyleczył sie ktokolwiek tym solo, albo chociaz poczul poprawe?

Sortuj wg