BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez suwak 26 sty 2014, 20:47
A ile czasu go bierzesz, w jakich dawkach i z czym? Ja w większości czuję po nim zwiększoną energię, ale były też dni że czułem się kiepsko... No ale ja i tak jestem na początkowym etapie, bo podobno lek ten "rozkręca się" od 4 do 6 tygodni.

przez kupmitrumne 26 sty 2014, 20:55
suwak, Spamilan 5mg Seronil 20 mg , przez 3 lata byłam na Setalofcie ... biore z tydzień dopiero , pewnie się rozkręci po jakimś czasie

przez khaleesi 26 sty 2014, 20:58
Spamilan nie powiem z czym mi sie kojarzy Obrazek
Zapytam się lekarza o ten lek. To co jest tu napisane akurat pasuje do tego co ja mam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 26 sty 2014, 21:02 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kupmitrumne 26 sty 2014, 21:02
khaleesi, z czym ? hmm mi z niczym

przez khaleesi 26 sty 2014, 21:02
kupmitrumne, ze spermą :pirate:

Z tego co czytam Buspironem leczy się nim również migreny :pirate:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Lord Kapucyn 26 sty 2014, 21:54
Tak samo jak paroksetyną leczy się uderzenia gorąca i nocne poty związane z menopauzą, ostrzejszą postać zespołu napięcia przedmiesiączkowego(PMDD)- praktycznie jak większość SSRI, sertraliną ból głowy pochodzenia naczyniowego i przedwczesny wytrysk- jak większość SSRI, citalopramem neuropatię cukrzrzycową, labilność emocjonalną i napady płaczu, fluoksetyną katapleksję, otyłość, uzależnienie od alkoholu, zespół napadowego obżarstwa, trichotillomanię(patologiczne wyrywanie włosów z głowy), klomipraminą moczenie nocne i chroniczne bóle, milnacipranem fibromialgię, sulpirydem migreny, zaburzenia gastryczne, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zab. psychosomatyczne, kwetiapina w zespole Tourette'a i leczeniu PTSD u żołnierzy walczących w Afganistanie, bupropionem bóle neuropatyczne, dysfunkcje seksualne, obżarstwo, nikotynizm, mianseryną/mirtą świąd, nudności, bóle głowy i migreny, psychozy w przebiegu ch. Parkinsona, niedowagę.

Czego to dowodzi? Niczego, poza tym, że koncerny farmaceutyczne chcą uszczknąć jak najwięcej ze swoich "dzieci" i forsują off-labelowe zastosowania psychotropów na... wszystko. :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kupmitrumne 26 sty 2014, 21:55
khaleesi, nie pomyślałam o tym .. póki co z pośród skutków ubocznych mam zmęczenie , zawroty głowy i chujowy humor ( ale to chyba nie wina spamilanu )

przez suwak 27 sty 2014, 03:28
kupmitrumne: 5mg na cały dzień? To malutko. Jego się bierze 2-3 razy w ciągu dnia bo ma krótki okres (pół)trwania.

A ja nadal zastanawiam się dlaczego libido mi po nim tak siadło... Na forach 99% opinii jest takich, że albo nie zmienił nic w libido, albo poprawił. A u mnie taka kiszka...
Pamiętam, że przez pierwsze dni libido mi się zwiększyło. Ostatniego dnia miałem baardzo wysokie, a następnego już zero. I tak do dzisiaj. Ma ktoś pomysł jakie działanie mogło to spowodować?

przez depas 27 sty 2014, 11:36
Może ten efekt minie z czasem, w pierwszych tygodniach z reguły uboki są najgorsze i potem przechodzą, być może akurat u Ciebie trafiło na sferę libido ale z czasem się to wyrówna. Ja biorąc buspiron brałem jednocześnie sertralinę i trazodon, więc nie mogę powiedzieć jak na libido działał sam Spamilan. Na pewno trazodon wywierał stymulujący wpływ na libido, i to od pierwszych dawek w szpitalu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Lord Kapucyn 27 sty 2014, 13:43
5mg to faktyczne bardzo mało. Zaleca się zaczynać od 5mg ale branej 2-3 razy dziennie. 45mg to max./dobę
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez kupmitrumne 27 sty 2014, 15:02
Póki co biore 2x dziennie , moje libido jest wysokie , czuje sie jak króliczek Energizer ...

-- 28 sty 2014, 17:23 --

ile może się utrzymywać spamilan w organizmie ? 24 h czy dłużej ?

przez suwak 31 sty 2014, 01:01
Dark Passenger napisał(a):45mg to max./dobę

45mg to max w Europie. W USA max jest ustalony na 60mg. Co ciekawe, znalazłem wypowiedź psychiatry z USA, który stosuje u jednego ze swoich pacjentów 120mg! (to 12 tabletek dziennie :P)

przez depas 31 sty 2014, 06:56
Ano właśnie, tam znacznie bardziej liberalnie podchodzą do dawkowania, tym czasem u nas nierzadko lekarze boją się podbijać nawet do maksymalnej dawki określonej w ulotce... Wydaje mi się że głównie z obawy przed tym osławionym zespołem serotoninowym. Czasem zastanawiam się czy w swojej praktyce kiedykolwiek spotykają się z nim, czy tylko czytają o nim tak jak my, z ulotek leków i literatury..?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez suwak 01 lut 2014, 21:52
Biorę już 30mg na dzień od tygodnia. Z dobrych rzeczy: libido powoli powraca, z czego się bardzo cieszę. Niestety działanie przeciwlękowe jak na razie się zatrzymało, a do tego czasem czuję lęk uogólniony, czego wcześniej raczej nie miałem. Zobaczymy co dalej, mam nadzieję że z czasem właściwy efekt się wyklaruje. Na razie czekam...

-- 18 lut 2014, 01:21 --

Biorę Buspiron już od ponad miesiąca. Po około 2-3 tygodniach zacząłem czuć lekki lęk uogólniony, który utrzymywał się codziennie. Doszedłem do wniosku że może lek niepotrzebnie agonizuje receptory pre i post -synaptyczne, i może dobrze by było zablokować rec. presynaptyczne jakimś SSRI. Miałem pod ręką escitalopram więc wziąłem 5mg. Efekt - ustąpienie lęku, odprężenie, rozluźnienie, większa pewność siebie. Niestety zauważyłem, że buspiron raczej leczy właśnie lęki uogólnione, na fobię nie za wiele pomaga, chociaż lęk nie jest już aż tak paraliżujący. Ale to jeszcze muszę sprawdzić dokładniej w sytuacjach społecznych.
Mógłbym spróbować zwiększyć dawkę z 30 do 45 lub 60mg, ale niestety zbyt szybko skończą mi się opakowania, ponieważ branie 60mg to 6 tabletek dziennie, więc 3 opakowania na miesiąc...
Podejrzewam, że mój problem z fobią może być związany ze zbyt nasilonym wydzielaniem kortyzolu, tak więc w dalszej kolejności planuję spróbować mianseryny, jeszcze nie wiem czy razem z buspironem, ale pewnie 5mg escitalopramu zostawię.

Sortuj wg