BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez Kalebx3 29 lis 2013, 10:25
Ket.jow , ja bym jeszcze dał szansę Spamilanowi i pdwyższył jego dawkę do 3X10mg /dziennie. I tak pojechał z dwa , trzy tygodnie i zobaczył wtedy czy pomaga .
Jest to mój pierwszy lek, mam jeszcze recepte na Pramolan i Asertin. Jak myślicie może warto zmienić lek ?

Jeśli chodzi o te dwa leki , to mi one nie zabardzo służą , ale wielu ludzi sobie je chwali . Tak więc nie doradzę Ci w tej kwestii. Może wejdż do działu Sertalina i tam kogoś się zapytaj.
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 29 lis 2013, 11:02
ket.jow a jak kazał Ci te leki brać lekarz?
miko84

przez Woj.tek 29 lis 2013, 14:01
miko84 napisał(a):ket.jow a jak kazał Ci te leki brać lekarz?

To znaczy Asertin kazał brać jakby mi nie pomógł Parogen.(1 rano)(Ale parogen przestałem brać po kilku dniach bo czułem się jak robot i miałem oczy jak 5 zł. Sorry to nie dla mnie.

A gdy moja mama poszla po Spamilan to lekarz powiedzial ze nie moze bez zaswiadczenia ze sie lecze go wypisac,wiec wypisal pramolan
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez suwak 24 sty 2014, 02:46
Hej, od około 2 tygodni jestem na Buspironie, dawka 15mg, (3 razy dziennie po 5mg). Lek biorę na fobię społeczną i jak na razie sprawdza się dobrze. Czuję przeciwlękowe działanie i przypływ energii (więcej dopaminy?). Jedyny problem jest taki, że lek ten zamiast poprawić moje życie seksualne, znacznie je osłabił... Miałem dość niskiego libido gdy byłem na SSRI, myślałem że Buspiron nie będzie miał takich skutków ubocznych (w końcu bywa stosowany jako antidotum na PSSD), ale niestety - libido jest wyraźnie obniżone... Zastanawiałem się, jakie działanie tego leku może za to odpowiadać. W kilku miejscach, na anglojęzycznych stronach, przeczytałem, że Buspiron podwyższa poziom prolaktyny przez to, że blokuje receptory dopaminowe. Czy to może być przyczyną? A jeśli tak, to w jaki sposób dałoby się obniżyć poziom prolaktyny a jednocześnie nie stracić pozytywnych efektów tego leku?

przez depas 24 sty 2014, 10:46
Nie wiem jak ma się to do poziomu prolaktyny (tu musisz liczyć na odpowiedź najlepiej miko84 albo Dark Passenger'a), ale często dodaje się na noc 75mg trazodonu (Trittico) żeby poprawić kwestie libido zaburzone działaniem innych leków. Z doświadczenia wiem że ten lek naprawdę pomaga na te sprawy i wielu to potwierdza.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez kupmitrumne 24 sty 2014, 22:49
Ktoś bierze Spamilan ? Ciekawa jestem czy ma jakieś większe skutki uboczne i w ogóle jak sie czujecie po nim ?

przez depas 24 sty 2014, 23:12
Brałem go 2 lata temu przez parę miesięcy i pomógł mi na lęki, nie wyleczył całkowicie ale była zauważalna poprawa. Ze skutków ubocznych pamiętam lekkie rozdrażnienie i ożywienie na początku, a także nieco zwiększony lęk. Po dwóch tygodniach lęk zaczął się zmniejszać i było lepiej. Zaczynałem od brania 2x5mg, a skończyłem na 3x10mg.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 26 sty 2014, 09:54
suwak buspiron rzeczywiście może wykazywać działanie zwiększające prolaktynę przez dwa mechanizmy - antagonizm D2 i częściowy agonizm 5-HT1a. Jako odtrutka można by spróbować zastosować antagonistę 5-HT1a pindolol, ale ryzykuje się przez to osłabienie lub całkowite zlikwidowanie pozytywnego działania buspironu na lęk. Żeby obniżyć prolaktynę można spróbować też agonisty dopaminy, np. bromokryptyny lub kabergoliny, chociaż odbywa leki mają masę możliwych skutków ubocznych.

Można też, tak jak pisze depas próbować dołożyć inne leki zazwyczaj poprawiające libido - trazodon ew. bupropion.
miko84

przez suwak 26 sty 2014, 13:05
Dzięki, myślałem właśnie o czymś dopaminowym... a co sądzisz o Ropinirolu w takim przypadku?

przez miko84 26 sty 2014, 13:29
Chyba też byłby dobry chociaż nie wiem jak z jego skutecznością przy obniżaniu prolaktyny. Ropinirol brałem i dobrze go tolerowałem (tylko początkowo miałem senność i osłabienie). To chyba najlepiej tolerowany agonista dopaminy.
miko84

przez Marek1977 26 sty 2014, 16:08
Bispiron jest antagonistą autoreceptorów DA zatem indukuje wydzielanie dopaminy podobnie jak amisulpryd w niskich dawkach.
Conscientia est, necesse est

przez kupmitrumne 26 sty 2014, 20:14
Komuś po Spamilanie czuł się jak zombi bez siły ?

przez Siding Spring 26 sty 2014, 20:16
Kto po spamilanie czuł sie jak zombie bez siły?

Przetlumacze;PP

przez kupmitrumne 26 sty 2014, 20:21
Ison, klawiatura szybsza niż umysł , pytam czy ktoś się czuł zmęczony to tym gównie ? a może to Seronil ?

Sortuj wg