BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez sylvek 17 lip 2013, 21:38
bupropion jest dostepny w trzech wersjach

IR (natychmiastowe uwalnianie) - bupropion czysty; czas póltrwania 10h
SR (spowolnione uwalnianie) - chlorowodorek bupropionu, t1/2 17h
XL (spowolnione uwalnianie, modyfikowane) - chlorowodorek bupropionu powleczony błoną półprzepuszczalną (coś jakby sztuczna błona komórkowa) t1/2 okolo 25h, stabilniejsze stezenie we krwi

po przełamaniu XL staje się SR.

Bupropion jest dosyc specyficzny. To jeden z niewielu leków w którym metabolity (aż 4) są niemal tak samo ważne jak pierwotna substancja. XL i SR metabolizują do tych samych związków i dlatego różnice miedzy nimi będą minimalne bo sam bupropion odpowiada jedynie za część efektu klinicznego. Ewentualnie 150mg XL mozna zastapić 2x 75mg, podawane w nocy i w dzień.

Wersja XL została stworzona bardziej w celach marketingowych i dla wygody a nie dla zwiekszenia skutecznosci.

przez Kalebx3 17 lip 2013, 21:42
Niby to rzeczywiscie na dopaminę ten wel. ,ale i metylofenidat jest na dopaminę , ale różnice kolosalne. Nie podpasował mi ten lek Wel ,nic co by mnie w nim jakos pomogło ,zafascynowało. Nie wejdę w to drugi raz , zwłaszcza ,że cena z kosmosu!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez sylvek 17 lip 2013, 22:05
bo bupropion to karykatura dopaminergika. Blok wychwytu dopaminy to kolo 20% (mph 65-75%) i to tylko w korze , w pozostałej częsci mózgu to jakies max 10%. Po wszelkich desensytyzacjach, downregulacjach nie bedzie zadnej korzysci z tej dodatkowej dopaminy. Mechanizm działania ma wiecej wspolnego z noradrenalina,serotonina a nie dopamina i nie jest do konca wyjasniony.

kto bral ten wie ze dzialanie przeciwdepresyjne bupropionu jest inne i znacznie bardziej trwałe od tego znanego z metylofenidatu.

-- 17 lip 2013, 21:28 --

http://link.springer.com/article/10.1007/s002130000665

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 17 lip 2013, 23:16
sylvek, ja jestem jak najbardziej zadowolona z działania well na dopaminę i nie potrzebuję na razie niczego mocniejszego, z wypróbowanych przeze mnie antydepów najlepiej poprawia mi nastrój ten well
CórkaNocy

przez Ferdynand k 18 lip 2013, 19:10
buspiron całkiem dobrze można argumentować SSRI
nie można tylko i mao
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 18 lip 2013, 19:44
buspiron całkiem dobrze można argumentować SSRI

Wykończony ,rozważasz czysto teoretycznie , czy miałes z takimi połączeniami jakieś doświadczenia?
" Argumentować " to znaczy co . Co dojdzie ( efekty )po dodaniu do buspironu SSRI ?

przez Marek1977 18 lip 2013, 20:17
Kalebx3 buspiron przyśpiesza downregulację autoreceptorów 5HT1a,ponadto zwiększa wydzielanie dopaminy poprzez blokadę autoreceptorów D2.
Conscientia est, necesse est

przez Kalebx3 18 lip 2013, 21:59
Kalebx3 buspiron przyśpiesza downregulację autoreceptorów 5HT1a,ponadto zwiększa wydzielanie dopaminy poprzez blokadę autoreceptorów D2.

Marek , ale jak to przetłumaczyć co napisałeś na język bardziej zrozumiały ,ludzki, życiowy .Bo cała ta "receptorownia" , to dla mnie czarna magia.

przez Marek1977 18 lip 2013, 22:16
Kalebx3 to znaczy że przy buspironie SSRI zaczynają działać szybciej niż w pojedynkę,poza tym buspiron zmniejsza negatywny wpływ SSRI na libido oraz potencjalizuje efekt przeciwlękowy.
Conscientia est, necesse est

przez zmienny 19 lip 2013, 15:14
hej po buspironie wydaje mi się, że jestem bardziej skoncentrowany, wcześniej myślałem o zrobieniu czegoś to co chwila jakieś myśli mnie zbijały z kierunku i się gubiłem przy wykonywaniu czynności a teraz tak nie jest, nie wiem czy to buspiron tak działa?
zmienny

przez CórkaNocy 19 lip 2013, 16:17
zmienny, może mniej skupiasz się na lękach czy natręctwach? Jak w tej kwestii na ciebie działa ten lek? Sama rozważam dołożenie jego niewielkiej dawki.
CórkaNocy

przez depas 19 lip 2013, 17:08
Mnie buspiron swego czasu pomógł na lęki, ale trzeba być przygotowanym na to że pierwsze parę tygodni będzie ciężkie, wliczając w to pogorszenie lęku. Generalnie jest to raczej dość subtelny lek. Czytałem że dawki rzędu 60mg dziennie przynoszą spektakularne efekty, ale ten lek bierze się z reguły w dawkach 10-30mg na dzień. Sam brałem najpierw 15, potem 30mg dziennie. W każdym razie, nie jest to benzo, powiem tak.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez sylvek 19 lip 2013, 17:50
Marek1977 napisał(a):Kalebx3 buspiron zmniejsza negatywny wpływ SSRI na libido

to jest akurat bzdura bo buspiron wzmacnia desensytyzacje 5-HT2a przez SSRI czym potęguje negatywny wpływ na libido

potencjalizuje efekt przeciwlękowy.

z tym jak najbardziej sie zgodze, choc jest to zupelnie inny mechanizm od tego znanego z monoterapii buspironem

hej po buspironie wydaje mi się, że jestem bardziej skoncentrowany, wcześniej myślałem o zrobieniu czegoś to co chwila jakieś myśli mnie zbijały z kierunku i się gubiłem przy wykonywaniu czynności a teraz tak nie jest, nie wiem czy to buspiron tak działa?

buspiron moze tak dzialac i jest to efekt pobudzenia receptorów postsynaptycznych 5-HT1a w korze czego skutkiem jest zmniejszenie wpływu limbicznego na kore ( tzwn. mózg myślący). Efekt zauważalny raczej przy duzych dawkach, przy mniejszych moze to być placebo.

ponadto zwiększa wydzielanie dopaminy poprzez blokadę autoreceptorów D2.

równocześnie przyspiesza jej katabolizm czyli rozpad i w zadnym wypadku nie jest w pełni selektywny do somatodendrycznych D2.

przez zmienny 19 lip 2013, 17:56
Bezimienna123, ja od niedawna biorę ten lek, natręctwa mniejsze.

sylvek, raczej nie placebo, bo nie spodziewałem się takiego działania wyszło to samo i dawkę biorę 20mg.
zmienny

Sortuj wg