BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez Tańczący z lękami 22 lut 2013, 14:25
elfrid, innej rady nie ma niż przetestować jakiś z tych leków dłużej i jak piszesz w stałej dawce. Jaki? - to pytanie jak totolotek. Spróbuj z sertraliną, jeśli jej nie brałeś- powinna aktywizować bardziej niż paro, ale pewnie mniej od fluo. Ale teoria a praktyka, to pewnie sam dobrze wiesz...Jak u mnie serta nie zatrybi porządnie to albo wenlę albo fluwoksaminę będę spożywał.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 22 lut 2013, 21:38
Flwoskaminę? Podobno w USA lęczą nią tylko ZOK
pregabalina, wenlafaksyna

przez Stifler19 23 lut 2013, 04:59
co z tym buspironem? działa ten lek? brałem kiedyś 10 dni, gorzej mi sie spało, za to mniej zmęczony byłem i mniej męczących myśli było...zastanawiam sie czy nie dać mu drugiej szansy jako dodatek do paroksetyny:)
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez devnull 15 mar 2013, 04:25
Ja mam pytanie do tych co zażywali ten lek, czy zauważyliście jakikolwiek wpływ na nastrój ? (tzn. podniesienie nastroju), czy tylko uspokojenie ?
Mnie wystarczająco uspokaja Escitalopram ale kosztem totalnej anhedonii i bez aktywizującego Solianu nie jestem się w stanie czymkolwiek zająć, ale on
też nie ma pozytywnego wpływu na nastrój, jedynie stymuluje.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez depas 15 mar 2013, 14:01
zaqzax-3, brałem buspiron kilka miesięcy jako dodatek do sertraliny i nie zauważyłem działania na nastrój, przeciwlękowe owszem z czasem się pojawiło, ale też nie działa ten lek uspokajająco. Kiedy po jakichś dwóch tygodniach minęły wszelkie uboki właściwie nie czułem że go w ogóle biorę, do czasu aż lęk zaczął maleć wyraźnie po jakimś miesiącu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez szy123 17 mar 2013, 14:51
Witam biorę spamilan 10 dzien 2x5mg. Dzisiaj rano do teraz czuję się stasznie lęki, atak paniki, kołatani serca, uczucie nierealności jakby z tłumikiem w mózgu. Jak myślicie po 10 dniach moze dopiero cos takiego się zacząć. Mam obawy przed kolejną tabkletką poprostu się boję. Co o tym myslicie ? pozdrawiam szy123
Ostatnio edytowano 17 mar 2013, 23:14 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Nerwica lękowa

przez Stifler19 18 mar 2013, 21:45
depas Ty masz doświadczenie już widze z tym lekiem, ja brałem go 1 x 5mg przez 10 dni jako dodatek do paroksetyny i u mnie pogarszał sen, spłycał go wyraźnie, no i troche zmulony sie czułem. Na plus było to że nie czułem sie zmęczony jak na samej paroksetynie i zmniejszał też męczące myśli.

Mam ochote znowu spróbować ten lek. Czy problemy ze snem minęłyby z czasem? Bo na samej paro sie spoko spi. I czy warto czekać na ten efekt przeciwlękowy?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez depas 18 mar 2013, 22:40
Stifler19, wszystkie skutki uboczne jakie miałem po buspironie minęły po około dwóch tygodniach. Później kiedy zwiększałem dawkę już uboków nie było wcale. Jeśli chodzi o efekt przeciwlękowy to cokolwiek zaczęło się poprawiać też po ok. 2 tygodniach, ale dopiero po upływie miesiąca mogłem zdecydowanie powiedzieć że jest poprawa. U mnie ogólnie buspiron zadziałał dobrze na lęk uogólniony, trochę gorzej na społeczny. Brałem go 5 miesięcy, pod koniec w dawce 30mg/dzień. Odstawiłem z dnia na dzień bez żadnych problemów.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 18 mar 2013, 22:54
depas, po co łączyć wenlafaksynę z citalopramem?
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 18 mar 2013, 23:14
elfrid, to był z mojej strony desperacki eksperyment. Byłem od 5 tygodni na wenli i wciąż czułem się źle, bardzo źle. Wpadł mi w ręce citalopram, a że lubię eksperymentować i nigdy go nie brałem, postanowiłem zaryzykować i spróbować połączenia tych dwóch leków. Od pierwszej tabletki (dokładniej od połówki) poczułem poprawę - lepszy nastrój, zniknąły lęki, byłem pozytywnie nakręcony. Nie liczyłem na wiele, właściwie nie wiedziałem czego się spodziewać, ale efekt był zajebiście pozytywny. Nigdy żaden SSRI nie zadziałał na mnie od razu, tym większe zaskoczenie. Brałem ten zestaw kilka dni na własną rękę, potem poszedłem do lekarza pogadać o tym. Był oczywiście zaskoczony i początkowo średnio zadowolony, ale ostatecznie zgodził się żebym kontynuował branie tych dwóch leków.
Stwierdził że reakcja na leki to zawsze kwestia bardzo indywidualna i czasem takie samowolne eksperymenty pacjentów mogą dać dobre efekty. Póki co biorę ten mix i czuję się całkiem dobrze, na pewno lepiej niż na samej wenli. Wychodzi na to że dobrze robi mi intensywne działanie na serotoninę, czego nigdy bym nie podejrzewał. A może chodzi o coś innego, nie wiem, ale faktem jest że te dwie substancje razem działają na mnie naprawdę dobrze.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez aree1987 21 kwi 2013, 12:27
Pomaga przy dysfunkcjach seksualnych zwiazanych z ssri?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez depas 21 kwi 2013, 13:33
aree1987, brałem buspiron będąc na 100mg sertraliny i na libido nie mogłem nażekać, także albo nieco pomaga, albo po postu nie szkodzi.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez ewa3700 30 cze 2013, 11:34
Depas, a dlaczego odstawiłeś buspiron. Domyślam się, że jednak przestał być skuteczny.

przez depas 30 cze 2013, 17:04
ewa3700, nie tyle przestał być skuteczny, co nigdy nie działał dość skutecznie żeby całkowicie wyleczyć mnie z tego rodzaju lęku który odczuwam. Owszem, dał poprawę, ale to wciąż nie było "to". Niestety, w moim przypadku jedynie benzodiazepiny przynoszą prawdziwą ulgę od lęku, ewentualnie neuroleptyki, ale wysokim kosztem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg