BUSPIRON (Buspirone,Buxal,Buspar,Bespar,Mabuson,Spamilan)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
55%

Nie
10
32%

Zaszkodził
4
13%

Liczba głosów : 31

przez logik 04 lut 2013, 11:42
depas, ale chyba branie buspironu, ktory jest czesciowym agonista receptorow dopaminergicznych D2 mija sie z celem skoro bierzesz neuroleptyk, ktory jest antagonista receptorow dopaminergicznych. wg mnie te leki sie nawzajem znosza. po prostu chyba risperidon znosi dopaminergiczne dzialanie buspironu.

biore teraz chlorprotiksen na niepokoj i na niepokoj jest super. chyba biore go za duzo, bo czuje sie gumowy, jak galareta, miekki, cale cialo mi lata. depas nie wiem w jakiej dawce brales chlorprotiksen, bo ja 100mg na wieczor albo 150mg tyle tylko, ze ja to biore nasennie i przeciwlękowo, a jesli chodzi o dzialanie nasenne to chlorprotiksen jest troche slaby, ma za male powinowactwo do receptorow alfa-adrenergicznych i dlatego dzialanie nasenne jest troche slabe. ale nic sie nie boje, bo bede u lekarki za dwa tygodnie w piatek to pogadam z nia na temat buspironu na lęk ugolniony, mianseryny na sen i chlorprotiksenu dorazne jakby buspiron nie dawal rady.

-- 04 lut 2013, 11:53 --

jednak chlorprotiksen w dawce powyzej 15mg na jeden raz to za duzo na nerwice, powyzej 15mg dziala przeciwpsychotycznie i pojawia sie brak checi, zamula. ale wspomne lekarce, zeby przepisala mi chlorprotiksen 15mg doraznie jakby buspiron nie dawal rady.
obserwowany

przez depas 04 lut 2013, 14:56
logik, to ciekawe co piszesz nt. możliwie znoszącego się nawzajem działania buspironu i risperidonu, pogadam o tym z lekarzem.
Akurat chwilowo przechodzę kryzys, ale buspiron kiedyś bardzo mi pomógł na lęk uogólniony właśnie, do tego stopnia że praktycznie go wyeliminował. Niestety, nie działa już tak na lęk społeczny, dlatego ratuję się risperidonem a wcześniej właśnie chlorprotiksenem. Być może wrócę do chloro swoją drogą, brałem go w niskich dawkach w ciągu dnia na lęk i podekscytowanie nienaturalne, wydaje mi się że pomagał, i nie tyłem na nim jak na Rispolepcie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez karola12 08 lut 2013, 01:06
Mam pytanie :D Czy Spamilan można brać z paroksetyną?
Czy spamilan jest słabszym lekiem niż paro?
Będę schodzić z paroksetyny chcę poprosić mojego lekarza żeby przepisał mi jakiś słaby lek który będzie działał przeciwlękowo.
A prayer for the wild at heart, kept in cages

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 08 lut 2013, 16:14
karola12, można, Spamilan najczęściej przepisują do brania razem z lekami przeciwdepresyjnymi SSRI, czyli na przykład paroksetyną. Chociaż z drugiej strony paroksetyna to najmocniejszy SSRI i być może nie ma sensu łączyć go ze Spamilanem który wzmaga działanie SSRI.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Kalebx3 08 lut 2013, 16:21
Brałem 5mg Spamilanu dziennie do Paroksetyny .
Żadna rewelacja ,ale łagodny efekty anty-lękowy był .
Do schodzenia z Paro mogloby sie nadać z powodzeniem tak gdzieś z 10mg/D.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez karola12 10 lut 2013, 01:58
Dziękuję bardzo za odpowiedzi! :D
A prayer for the wild at heart, kept in cages

przez Kalebx3 19 lut 2013, 19:21
Czy podczas wchodzenia z tym lekiem ,mogą się zwiększać na początku leczenia lęki? Podobno pełny zakres działania tego leku to około co najmniej 2 tygodnie.A co przez ten czas kicha? :?
pytam , bo nie pamiętam już jak to było poprzednio.

przez depas 20 lut 2013, 22:26
Kalebx3, u mnie poprawa nastąpiła po jakichś 3 tygodniach stosowania, wcześniej bywało nieciekawie, lęki chwilami były większe niż przed braniem, ogólne zdenerwowanie i jakieś rozdrażnienie. Można powiedzieć że ten lek, podobnie jak obecnie wenlafaksyna, zadziałał na mnie od początku, z tym że nie w ten właściwy, kojący sposób. To przyszło z czasem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Kalebx3 21 lut 2013, 03:15
Depas
może to ja biorę mało tego Spamilanu ,albo Ty bierzesz bardzo dużo?
Lekarz mi to ostatnio przepisal do Paroksetyny ,ale powiedział ( i to dwa razy) ,żebym nie więcej niż 10 mg dziennie na raz lub na dwa razy( po 5mg). Od 97 roku jedynym jego lekiem na moje okresowe lęki to byl clonazepam ( nawet kazał brac i po 3 tabletki (6mg) w razie ataku) Teraz go wyprosiłem o Spamilan. Kiedyś go brałem ,ale nie pamiętam jakiegos wyrażnego dzialania antylękowego . A może w sumie to ma tak być? W ogóle dziwny lek . I czy on sie różni od Paroksetyny ,co też niby jest antylękowa?Może Spamilan nie dziala w ogole antydepresyjnie? Co?

przez depas 21 lut 2013, 14:49
Zgadzam się że buspiron to dziwny lek i wygląda na to że w większości wypadków wcale nie działa przeciwlękowo z tego co czytam. Podobno bywa stosowany sam, ale najczęściej jako dodatek do SSRI bo wzmacnia ich działanie na serotoninę, co z kolei ma powodować efekt przeciwlękowy. Jak pisałem, u mnie była poprawa, teraz jednak lęki zdają się wracać, najgorsze są rano. Nie wiem jednak czy to znaczy że lek jest nieskuteczny, ponieważ przy moich zaburzeniach osobowości lęk z tego co wiem zawsze będzie mi towarzyszył i żaden lek go w pełni nie usunie, najwyżej trochę zniweluje.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 21 lut 2013, 21:37
depas, dupa. Depas też cierpię na zaburzenia nastroju wynikające z zaburzeń osobowości w jakimś stopniu na pewno. I skuteczny antydepresant potrafi "zmienić osobowość". Z rozmemłanej neurotycznej lękowej mamałygi zmienia człowieka w nastawionego na cele i działanie, czerpiącego satysfakcję z codzienności, bez niepotrzebnych zbędnych przerważliwionych i urażonych myśli i stanów, bez lękowego reagowania na sytuację. Nie ważne czy to działanie naturalne czy nie, ważne, że zwiększa się komfort życia. Leki nie leczą osobowości, ale leczą objawy w zakresie nastroju/lęków, którymi te zaburzenia osobowości się objawiają. Nie jesteś skazany na lęk.
Z drugiej strony - to o czym pisałem powyżej miało miejsce gdy nie żonglowałem lekami, brałem jeden, nie pięć, jeden w stałej dawce przez ponad rok.
I do tego schematu postępowania trzeba wrócić.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 21 lut 2013, 21:51
elfrid, ja też uważam, że trudno, aby chory na depresję człowiek nie miał zaburzeń osobowości, skoro choroba w niego wrasta, niczym huba na drzewie. Nie ma zaburzeń osobowości, raczej zaburzenia w chemii mózgu. Jak to jest, że skoro lek działa znikają problemy z osobowością a człowiek po prostu zapie.dala do roboty i przestaje myśleć o głupotach? A na czym teraz jesteś, na fluo czy paro?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 21 lut 2013, 21:58
elfrid napisał(a):Nie jesteś skazany na lęk

Fakt, na pewno odpowiednie leki powinny usunąć ten rodzaj lęku który odczuwam obecnie - stały, obecny od samego rana do nocy, irracjonalny, nie wywołany żadnym konkretnym bodźcem. To od tego znów odechciewa mi się żyć. Ale inną sprawą jest pewna wrodzona, stała lękliwość, brak wiary w siebie i wieczna obawa przed porażką. Dla mnie kiedyś antidotum na lęk i brak pewności siebie był alkohol, przez lata działał jak złoto i autentycznie uwalniał mnie od tego je_anego strachu przed ludźmi i całą resztą. Ale to już historia, skończyła się podobnie jak przygoda z benzo, czyli uzależnieniem. Cóż mi zostaje, chyba dalej kombinować z lekami i terapia, dużo terapii.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 22 lut 2013, 00:13
Tańczący z lękami, teraz na niczym. Oblałem dwa egzaminy. Uważam, że przez topi, który świetnie mnie ustabilizował, ale brak energii, brak kreatywności, brak siły, brak zaangażowania w jakimkolwiek aspekcie życia. Tumiwisim, wycofanie. Brak własnej osobowości, brak naturalnych emocji.... to zbyt duża cena. Chcę żeby mi się chciało, chcę się angażować. Nie chcę aby życie uciekało przez palce.
Jak wyżej, chce wrócić do sprawdzonego uprzednio schematu.
Wprowadzić na długo jeden aktywizujący i przeciwlękowy antydepresant - najlepiej w średniej dawce. Paro raczej odpada bo nie aktywizuje - muszę mieć trzeźwy umysł, kojarzący, bystry itp.
Rozważam:
1) powrót do fluoksetyny - szybko zaaktywizuje, nastawi na zadania, doda odwagi. Ale napięcie, sztuczne pobudzenia + lęki z którymi nie do końca sobie radzi. Ewentualnie połączenie z buspironem może coś dać. Jednak i tu na forum są sprzeczne opinie co do połączenień SSRI + buspiron w kontekście działania lękowego.
2) inne leki przeciwdepresyjne: sertralinę, moklobemid, edronax, skuteczną kiedyś wenlafaksynę.
3) stała dawka - średnia, nie minimalna, ale i nie maksymalna.

Reasumując -
A) zacznę od sertraliny (pobudza ale działa przeciwlękowo) po 2 miesiącach ocenić działanie, jak z lękami, czy nie dołożyć spamilanu, ewentualnie stabilizatora, ale raczej lamotryginy, bo topiramat zbyt upośledza funkcje poznawcze.
B) moklobemid - mam cichą nadzieję, że będzie miał w sobie coś z wenlafaksyny. Ale tu od razu w wyższych dawkach. W zależności od reakcji po dwóch miesiącach albo solo, albo rozważenie dołączenia czegoś
C) edronax, bupropion lub wenlafaksyna - ale tu mam nadzieję, że powyższe scenariusze się sprawdzą.
Muszę wrócić do dawnej formy, utrzymać pracę i studia.
Rozważam też diagnozę w kierunku ADD, są jakieś specjalnie poradnie pod tym kątem? Macie jakieś namiary? Zobaczymy co tam zaproponują. Miko, gdzie ty jeździłeś jak pisali Ci Ritalin?

Koniec ze zglebowaniem, wyciszeniem, czas wziąć się w garść, i brać leki nastawiające na działanie plus coś ewentualnie co niweluje nadmierne skutki pobudzające - tu duża nadzieja pod kątem lamotryginy.

PS Jeżeli macie jakieś sugestie jestem otwarty. Moja lekarka poza wypisywaniem recept i żarcikami o życiu już nic nowego nie wnosi.

-- 22 lut 2013, 00:16 --

depas, Na tą wrodzoną stałą lękliwość również powinny pomóc antydepy. Zwłaszcza wenlafaksyna. Tak skuteczna, specyficzna, jedna z lepszych na rynku. Nie uważam, że uzależnienie od alko dyskwafikuję Cię jako użytkownika benzo. Zmień lekarza. Benzo są niezbędne przy wprowadzeniu SSRI/SNRI, w sytuacjach kryzysowych. Ale przy założeniu, że bierzesz minimalną skuteczną dawkę, a nie w celach rekreacyjnych. Ahe, niech to będzie chociaż delikatne benzo... nie clony, aplra, ale tranxene, relanium, sedam.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg