METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Kalebx3 15 sie 2014, 13:44
Modi odpowiadając na Twoje pytanie powiem tak ,że nie tyle co łączy się , ale POWINNO się jaknajbardziej ŁĄCZYĆ. Ja to robie od ponad 3 lat z niewielkimi przerwami i dopiero wtedy poczułem lecznicze działanie tego akurat mixu . Sama paroksetyna lub sam metylofenidat w monoterapii nie za bardzo się sprawdza ( według mnie ) . Inna sprawa to właściwy dobór dawki , bowiem od tego aspektu też bardzo wiele zależy .
A na co się leczysz Modi i co Ci najbardziej dolega ,że pomyślałeś o metylofeniodacie , a może go już bierzesz ?
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez xanonymous 16 sie 2014, 23:44
A na mnie podziałał sproszkowany imbir i kurkuma 2 x w ciągu dnia po kapsółce i wieczorem byłem jakiś weselszy. A to małe dawki bo po 300mg - taki preparat firmy swanson Ginger & turmeric. Akurat mi sie skończył :why: Brałęm kiedyś dziurwiec pod postacią deprimu zwyklego nie forte (miałem wtedy mózg nie naruszony żądnymi psychotropami) i czułem jakieś takie ciarki jakby adrenalina sięuwalniała. A później po przygodach z psychotropami wypiłem ze 2 buteleczki nalewki z dziurawca i kompletnie nic nie czułem.

przez wisnia80 08 wrz 2014, 18:35
Mam zamiar poprosić lekarza o ten lek. Na ADHD co oprócz tego co można jeszcze brać pod uwagę?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 08 wrz 2014, 18:46
wisnia80 napisał(a):Mam zamiar poprosić lekarza o ten lek. Na ADHD co oprócz tego co można jeszcze brać pod uwagę?

Poprosic mozesz, ale watpliwe ze ci go przepisze, chyba ze go dobrze znasz i nalezy do waskiej grupy lekarzy elastycznych :twisted:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez wisnia80 08 wrz 2014, 18:55
Patryk29 napisał(a):
wisnia80 napisał(a):Mam zamiar poprosić lekarza o ten lek. Na ADHD co oprócz tego co można jeszcze brać pod uwagę?

Poprosic mozesz, ale watpliwe ze ci go przepisze, chyba ze go dobrze znasz i nalezy do waskiej grupy lekarzy elastycznych :twisted:

Wróć. Nie zamierzam go prosić. Ja mów powiem, tylko wcześniej zdiagnozuję sobie ADHD w wersji papierowej.

Albo zmienię lekarza. Diagnoza nic nie kosztuje. To że jestem alkoholikiem sam sobie musiałem zdiagnozować. Normalnie ręce opadają.

Wie ktoś czego lekarze się uczą na tej medycynie jak wiedzą tyle co przeciętny Kowalski sam przeczyta w necie.

przez Patryk29 08 wrz 2014, 19:37
wisnia80 napisał(a):
Patryk29 napisał(a):

Wróć. Nie zamierzam go prosić. Ja mów powiem, tylko wcześniej zdiagnozuję sobie ADHD w wersji papierowej.

Albo zmienię lekarza. Diagnoza nic nie kosztuje. To że jestem alkoholikiem sam sobie musiałem zdiagnozować. Normalnie ręce opadają.

Wie ktoś czego lekarze się uczą na tej medycynie jak wiedzą tyle co przeciętny Kowalski sam przeczyta w necie.

Aha jak tak to ok :) tylko taka mala rada, nie baw sie w lekarza, pamietaj ze metylofenidat to jednak stymulant, pewnie ze on ci pomoze,
ale w dluzszej perspektywie, zaszkodzi, z reszta my w sumie nie mamy nic do stracenia, tak ze powodzenia

przez wisnia80 08 wrz 2014, 19:46
Patryk29 napisał(a):Aha jak tak to ok :) tylko taka mala rada, nie baw sie w lekarza, pamietaj ze metylofenidat to jednak stymulant, pewnie ze on ci pomoze,
ale w dluzszej perspektywie, zaszkodzi, z reszta my w sumie nie mamy nic do stracenia, tak ze powodzenia

Nie no w ogóle bym nie chciał brać leków. Leki to dla mnie ostateczność. Mam już połowę życia za sobą, i tej drugiej połowy nie chciałbym zmarnować.

przez Psychoanalepsja_SS 17 wrz 2014, 09:46

Hmmmm...Narkolepsję?

przez depas 17 wrz 2014, 12:29
Można niby jeszcze spróbować znaleźć jakieś artykuły na temat leczenia tym środkiem depresji jak robią w Stanach i podsunąć lekarzowi pod rozwagę. Jeśli jest chociaż trochę otwarty i nie wypenia, jakaś szansa jest że się zdecyduje.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Patryk29 17 wrz 2014, 14:08
Nie bralem metylofenidatu, ale jak slysze ze to stymulant, to od razu zapala mi sie czerwona lampka :twisted:
pewnie ze fajnie wziasc sobie stymulancika na recepte od pana doktorka, tylko co potem, tolerka bedzie rosla,
nie wierze ze nie ma zjazdów jakichkolwiek po tym, a to swiadczy jednak o jego niezbyt zbawiennym wplywie
na mózg, choc z drugiej strony jezeli podaja go dzieciom z ADHD to czym sie martwic haha :mrgreen:

przez depas 17 wrz 2014, 14:26
Patryk29, właśnie w tym rzecz że tolerka nie rośnie i nie ma zjazdów, poczytaj wpisy Kaleba w tym dziale. On bierze od lat i bardzo go sobie chwali, potrafi odstawić z dnia na dzień kiedy chce zrobić przerwę i nie ma żadnych problemów z tym.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Patryk29 17 wrz 2014, 14:45
Wpisy moge przeczytac, ale nie bede sie opieral jedynie na jego wpisach, zaraz zobacze w google co tam pisz o tym :twisted:

-- 17 wrz 2014, 14:48 --

Jak wyglądają wasze doświadczenia z tym specyfikiem? Właśnie zjadłem 30mg metylfenidatu na pierwszy raz i za bardzo nie wiem czego i czy czegokolwiek się spodziewać. Czy ktoś z Was ma jakąś wiedzę praktyczną odnośnie tematu?

Edit: 40mg, poza tym była podkładka z nalewki z rodzynek (Ratafia) i oleju haszyszowego. Chyba trochę nie doceniłem mocy rity.

Edit2: Kolejne 10mg donosowo. Zmysły wyostrzone do oporu. Za to serce bije jak przy szybszym spacerze. Zaskoczenie prawie pełne. Porównania idą w stronę koko i metkota. Zupełnie inna bajka niż proch.

Edit3: Aż mi żal amerykańskich dzieci od maleństwa rzucanych na głęboką wodę...

Edit4: Aj, jak to szybko puszcza.

Next day edit: Naprawdę fajny stymulant. Solidna dawka euforii, serce nie szaleje, łatwo się skoncentrować, jednak nie miałem żadnego problemu ze zmianą wykonywanej czynności. Fetowych wkrętów nie stwierdziłem. Działa niestety trochę zbyt krótko i zejście nie należy do przyjemnych - zamiast euforii smutek, zamiast energii zniechęcenie i wciąż utrzymujące się wyostrzenie zmysłów, zwłaszcza słuchu. Efekt tupiącego kota. Na drugi dzień mega biegunka, choć to może być jakaś infekcja nie związana z metylfenidatem.

to mi wystarczy, chlopaki z hyppereala sie znaje

-- 17 wrz 2014, 14:49 --

Dla czlowiek z silna depresja to jak gwózdz do trumny :pirate:

przez miko84 17 wrz 2014, 14:59
Ja brałem bo myślałem, że pomoże na depresję ale działanie było nierówne i zjazdy depresyjne oraz lękowe były bardzo nieprzyjemne. Do tego zwiększona agresja i nerwowość. Z plusów to zwolniłem, tak jakby czas wolniej leciał, potrafiłem robić jakąś czynność wolno (co nie znaczy, że spokojnie).
miko84

przez depas 17 wrz 2014, 15:39
Osobnik z hyperreala zarzucał duże dawki i do tego do nosa, a tu mówimy o stosowaniu zaleconych dawek (5-20mg) przyjmowanych doustnie, wtedy lek uwalnia się znacznie wolniej i działa dłużej, bez zbytniego działania rekreacyjnego. Nie mówię że to lek idealny - ja po normalnym przyjęciu byłem raczej nerwowy i wykopało mi lęk społeczny w górę, ale też czuło się przyjemne pobudzenie i motywację do jakiegoś działania. Do nosowo to zupełnie inna bajka, wtedy gwałtownie kopie noradrenalina i trochę dopamina.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg