METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Michuj 19 lip 2011, 20:16
którego Ty nie sprawdziłeś, a zaczynasz od dupy strony :bezradny:

Fentanyl też ma dużo pozytywów :]
Michuj

przez miko84 20 lip 2011, 08:43
Marek77 zaskoczę Cię ale bupropion do metylofenidatu ma tyle co dupa do wiatraka. I chodzi mi o to, że wellbutrin działa u niektórych antydepresyjnie a metylofenidat za chu...
miko84

przez miko84 20 lip 2011, 15:59
Moim zdaniem metylo to tylko z czymś przeciwlękowym, SSRI jak najbardziej. U mnie metylo nasilał lęki.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 20 lip 2011, 21:55
U Ciebie Miko metylo nasilał lęki , u mnie zaś sporadycznie "ataki" złości ,trudne do opanowania .Macie jakiś sposób ,żeby to zbić ,farmakologicznie?

-- 27 lip 2011, 23:43 --

'' Pozatym były dni gdy działał lepiej a były gdy wydawało mi się, że nie czuję działania.''Mam to samo,podobnie jak opisywał u siebie Miko.Jest to bardzo'' nierówny ''lek jeśli chodzi o wyrazistość odczuwania.Tolerancja ,acz delikatnie i powolutku to jednak szybuje w górę.Dawkowanie tego leku ,aby dawało efekt,to subtelna sztuka. W porównaniu z amfetaminą (też psychostymulant)tutaj wydaje mi trzeba trochę pogłówkować i poobserwować siebie i swoje reakcje na lek.Ścierwo zawsze zadziała,na zasadzie:"im więcej tym lepszy i mocniejszy efekt".W przypadku metylofenidatu ta logika wcale sie nie sprawdza.Więcej może znaczyć gorzej.I chyba dobrze ,bo metylo to LEK ,a amfa to narkotyk. No właśnie ,jadąc dalej na zasadzie porównania metylo przede wszyskim tonuje wybuchową impulsywność,amfa raczej daje przejrzystość ,jasność ,żywą euforię.Tutaj euforii nie doświadczyłem w ogóle. Poza tym ,pięknym jest tutaj(metylo) to ,że co jeszcze niedawno wkur..... niemiłosiernie ,dziś mogę nad tym zapanować bardzo łagodnie.To jak CUD u mnie i to właśnie w tym leku jest dla mnie najpiękniejsze i najwartościowsze-SUPER!
Jeśli chodzi o UWAGĘ i jej skupianie na czymś co chcemy to naprawdę troszkę się poprawiła,ale żadnej rewelacji nie zauważyłem(jeśli ktoś brał coaxil-to taki sam lub bardzo zbliżony efekt).Jestem też pewny ,że gdybym zwiększył dawkę metylo ,ten efekt NAPEWNO jeszcze by się mocno poprawił.
PAMIĘĆ ,jakby trochę lepsza,ale wydaje mi się ,że jest to raczej związane z mniejszym stresem teraz przeze mnie odczuwanym. To tak na tyle i na teraz ,pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Zenonek 30 lip 2011, 11:03
Marek77, Zamowiles lek nie majac recepty ? Przeciez w sadzie nic nie uzyskasz?

Chcesz brac taki lek majac jak mowiles "objawy dopaminowe" jak obsesje i paranoje ?

Chcesz sie wpedzic w psychoze ?

przez Zenonek 30 lip 2011, 11:10
Marek77, A nie boisz sie, ze lek ten pogorszy Twoj stan ? Po co ryzykowac psychoze ?

przez uzytkownik 30 lip 2011, 11:17
Nie można przecież handlować lekami. W sądzie oboje będziecie mieli problem.
uzytkownik

przez Michuj 30 lip 2011, 12:16
Nie wiem czy wiesz ale metylo ma statut narkotyku, równie dobrze mógłbyś się sądzić o to, że ktoś Ci nie sprzedał heroiny. Zapomnij o kasie i o leku. Chcesz iść do sądu jako niedoszły paser, czyli osoba kupująca lek pochodzący z przestępstwa, a czymś takim jest handel narkotykami (nie lekami, to jest narkotyk).
Marek, czasem mnie rozbrajasz...
Michuj

przez Michuj 30 lip 2011, 13:32
To jest substancja warunkowo dopuszczona do obrotu, wydawana ściśle pod kontrolą lekarza. Jeśli jest w innych rękach, niż zapisanemu ADHD'owcowi jest narkotykiem takim jak np. marihuana i heroina. W Twoich rękach to nie jest lek tylko narkotyk i tak taktuje to też prawo.
Michuj

przez Michuj 30 lip 2011, 13:46
Teoretycznie możesz. Będzie to trochę komincznie wyglądało, gdy ćpun pozytwa dilera o to że go oszukał na towarze :mrgreen: Ale działaj :mrgreen:
Michuj

przez Michuj 30 lip 2011, 15:12
No tak zapomniałem. To niedobór dopaminy...
Michuj

przez Kalebx3 30 lip 2011, 16:22
Zenonek napisał(a):Marek77, A nie boisz sie, ze lek ten pogorszy Twoj stan ? Po co ryzykowac psychoze ?

Zenonek,przesadzasz!!! i to mocno z tą PSYCHOZĄ ,albo za bardzo nie wiesz co oznacza w psychiatrii termin psychoza.Zeby ja wywołać ,uwierz, trzeba ostro nawalać i ryć beret i to nie metylo ,a kurewsko ciężką amfetaminą.BYŁBYM SPOKOJNY O MARKA I JEGO ZAGROŻENIE PSYCHOZĄ W ZWIĄZKU Z METYLO.Poza tym ,nigdzie nie czytałem(a mocno interesuje się tym lekiem) ,by metylo wywoływał psychozy nawet brany nie do leczenia a do ćpania ,jeśli w ogole można tym ćpać.Pozdrawiam ,i przepraszam za ostrość mojego posta.

przez Badziak 30 lip 2011, 16:55
paweł3, w ulotce masz ostrzeżenie, że metylo powoduje dodatni wynik testów na narkotyki. W działaniach niepożądanych masz psychozę, co oznacza, że w próbach kontrolnych komuś się ona przytrafiła w czasie stosowania tego leku.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Kalebx3 30 lip 2011, 19:09
Badziak ,ulotkę sprawdzę bardzo skrupulatnie , i jeśli okaże się ,że jest tak napisane to już teraz przepraszam.Lecz nic i nigdzie o tym -O PAMIĘCI-nie doczytałem na tę chwilę.Sprawdzę. Jeśli chodzi o ten lek to prawdziwe niebezpieczeństwo tkwi w UKŁADZIE KRĄŻENIA ,SERCU.TRZEBA MIEĆ JE ''SILNE JAK DZWON'',ABY BRAĆ BEZPIECZNIE TEN LEK.Uwierz mi za każdą wizytą ,lekarz wręcz sie mnie pyta dokładnie ,"a jak z sercem?,nie męczysz sie za szybko?itd UKŁAD KRĄŻĘNIA!!!.Bez zdrowego serca , z jakimiś chorobami z nim związanymi lepiej nie brać tego leku ,bo można (nie wiem czy przesadzę)zachaczyć o KOSTNICĘ.I tego obawiałbym się najbardziej ,a nie wątpliwych psychoz,które jeśli już są, to są niezmiernie rzadkie i to przy mega dawkach(powyżej 60mg/dz.)Tak myślę.Pozdro.

-- 30 lip 2011, 23:53 --

Mam przed sobą ulotkę Medikinetu,dłuższą niż 3 porcje papieru toaletowego,przeczytałem ja kilkakrotnie i nie padło tam ani jedno słowo PSYCHOZA! DOKŁadnIE. Jedynie co mógłbym bardzo,bardzo mocno nagiąc do tego terminu,w dodatku silnie naditerpretując,cytuję:"W działaniach niepożądanych-bardzo rzadko(to jest RZADZIEJ NIŻ 1 NA 10 000 OSÓB)-cięzkie lub nietypowe zmiany nastroju,urojenia i omamy...TYLE ,i tylko tyle! Za to bardzo dużo piszą o problemach z sercem ,tarczycą,ciśnieniem krwi. Przy częstych działaniach niepożądanych(częściej niż u 1 na 100 osób i rzadziej niż u jednej na 10 osób):zwiekszenie częstości akcji serca,kołatanie serca,zmiany rytmu serca,lub ciśnienia krwi.TO TEŻ TYLE i tylko tyle.
Marek77 napisał(a): w ulotce masz ostrzeżenie, że metylo powoduje dodatni wynik testów na narkotyki.
Hola ,hola niezupełnie i nie dokońca.jest napisane raczej tak(kto umie czytać niech czyta dokładnie i dosłownie):''Medikinet MOŻE DAWAĆ dodatnie wyniki testów na obecność substancji psychostymulujących w organiżmie u lekkoatletów lub sportowców(jakby lekkoatleci nie byli sportowcami),oraz u kobiet(dlaczego kobiet ,nie wiem).Także Badziak prosiłbym Cie o bardziej szczególne ,a mniej ogólne prawdy,bo ja wiem ,że diabełek najczęściej tkwi w szczegółach.Jeśli ktoś doczytał cały mój post przede wszystkim dziękuję za cierpliwość.

Sortuj wg