METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez zzYxx 16 lut 2014, 13:36
Kalebx3 napisał(a):
Ale niedługo dostanę bromokryptyne na zbicie prl

ZZYXX a co masz za dużą prl, czy co innego . Bromokryptyna to w sumie siermiężny , jak dla mnie lek . Juz powyżej pół tabletki otumania mnie . A ile wziąłes tego etylo ?

Ta, robiłem drugie badanie i znowu mam trochę podwyższoną. Etylo nie wiem ile dokładnie wziąłem, możliwe, że po prostu jest słaby i za mało. Wsypuje do kapsułki, dzisiaj biorę ok. pół kapsy. Szkoda, że tak głowa pizga po nim ;/

-- 17 lut 2014, 18:39 --

Ech, etylo naprawdę pomaga przetrwać te melancholijne dni, chociaż zbyt krótko to trwa. Przede mną sporo czasu do znalezienia leku, który umożliwi mi funkcjonowanie jak normalny człowiek. A, no i za przeproszeniem - jebać ssri.
The Walking Dead.

przez hashim 23 lut 2014, 10:05
a testował ktyóryś/aś z was adderal bądż yvansee?

przez Dark Knight 26 lut 2014, 20:07
miałem okazje spróbować jednej tabletki i hmm co mogę powiedzieć na pewno
humor +
koncentracja +

pomogła również uporządkować ten bałagan z myślami i coraz bardziej jestem przekonany że mam jakieś ADHD lecz nie dotyczy to nadpobudliwości ruchowej lecz bardziej umysłowej nie wiem czy istnieje coś takiego ktoś coś wie na ten temat

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 26 lut 2014, 20:26
Dark , chyba już Ci mówiłem ,że masz spore braki dopaminy w korze przedczołowej ,,,stąd ta poprawa dzięki metylo.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez devnull 26 lut 2014, 20:58
Mnie Concerta powaliła totalnie, próbowałem 2 krotnie, raz próbowałem na rowerze, tak mnie ścięło, że usiadłem zrezygnowany na ławce a potem zmulony prowadziłem idąc rower do domu.
Dla mnie nieporozumienie. Podobnie Etylofenidat.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez mvp95 26 lut 2014, 21:24
zaqzax-3 napisał(a):Mnie Concerta powaliła totalnie, próbowałem 2 krotnie, raz próbowałem na rowerze, tak mnie ścięło, że usiadłem zrezygnowany na ławce a potem zmulony prowadziłem idąc rower do domu.
Dla mnie nieporozumienie. Podobnie Etylofenidat.

Ja tak miałem przy 54mg. Za duża dawka po prostu :)
mvp95

przez Dark Knight 27 lut 2014, 17:03
Kalebx3, pierwsze słyszę czy meteylo w tym przypadku to najlepsze rozwiązanie ?? Czy może to również odpowiadać za wieczne zmęczenie ??

przez Kalebx3 05 mar 2014, 10:50
Dark Knigth napisał :"kolejna sprawa to ciągłe analizowanie wszystkiego zero jakiejkolwiek spontaniczności ".

Kalebx3, pierwsze słyszę czy meteylo w tym przypadku to najlepsze rozwiązanie ?? Czy może to również odpowiadać za wieczne zmęczenie ??

Dark , za dużo pytań w koło Macieja bardzo do siebie podobnych . Wszystko analizujesz , ale nie robisz kroku dalej .
Ja nie mam zamiaru uczestniczyc w Twoich zapętleniach ;) . Jak zauważyłeś ,że jakis lek Ci pomaga , to poproś o niego lekarza , a nie trujesz . Skąd ja mam wiedzieć czy to najlepsze u Ciebie rozwiązanie i czy odpowiada za zmęczenie ( w sumie to tak napisaleś ,że nawet nie wiem co ) .
Ja robię tak i Tobie też tak radzę . Pomaga lek to go bierz , nie pomaga nie bierz . Pomaga , to znajdż sobie najoptymalniejsza dawkę .
Dziękuje za rozmowę.

przez atma1986 22 mar 2014, 22:17
Mam pytanie, trochę głupie może ale proszę o odpowiedzi w miarę bez ironii.
ten wątek już był ale nie zrozumiałem chyba przekazu....
jeśli concerta np. jest lekiem nie zalecanym dorosłym tylko dzieciom w wieku od 6 do 18 lat to czy lekarz przepisujący receptę na ten lek dorosłemu faktycznie lamie prawo? i czy wobec tego posiadanie przez dorosłego takiej substancji na receptę , kupionej w aptece jest legalne? tzn czy pacjent może ponieść jakieś konsekwencje wypisania mu recepty na lek nie wskazany dla niego do stosowania. na ulotkach concerty dawniej chyba było napisane że lek nie jest dopuszczony dla dorosłych , obecnie jest napisane że może być przyjmowany kiedy pacjent wcześniej był leczony tą substancją(jako dziecko)

ktoś coś wie na ten temat?

przez ewa3700 23 mar 2014, 08:47
Witam. mam nerwicę depresyjną , antydepresanty i neuroleptyki w niskich dawkach, są dla mnie wyrażnie nieskuteczne, muszę zmieniać. Bokiem mi już to wychodzi. Czytałam o Concercie. Nie wiem czy mój psychiatra mi to przepisze. Drogi, bo drogi...ale jak by mi pomógł, cena nieważna. Lekarz może dorosłemu Concertę przepisać?

przez miko84 23 mar 2014, 09:13
atma1986 lekarz przepisując lek typu concerta dorosłemu nie łamie prawa. Łamie jest natomiast jeśli wypisze ten lek dorosłemu na zniżkę która przysługuje tylko dzieciom i młodzieży.

ewa3700 concerta uspokoi Cię tylko jeśli masz problem o podłożu ADHD, czyli deficyty dopaminy i ew. noradrenaliny. Jeśli masz nerwicę to ten lek tylko Cię dodatkowo pobudzi.
miko84

przez Kalebx3 29 mar 2014, 20:06
Metylofenidat jest bożo -boży x3

przez ryśek. 29 maja 2014, 23:41
witam, czy niema jakichkolwiek obaw jezeli do dzisaj brałem selegilina a jutro zamierzam wskoczyc na metylo?

przez Kalebx3 02 cze 2014, 10:03
Rysiek , ja bym odczekał z conajmniej z tydzień przerwy z Sele, zanim wziąłbym Metylo.

Sortuj wg