METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez miko84 18 lip 2011, 07:19
Metylofenidat u mnie nasilał wręcz depresję.
miko84

przez Michuj 18 lip 2011, 07:34
paweł3, Chodzi o to ,że Marek77, ma typowe zaburzenia depresyjne. I on chce je leczyć Concertą <puka się w głowę>
Michuj

przez Michuj 18 lip 2011, 12:22
Jeśli wpakujesz się w uzależnienie, a jesteś 100 razy bardziej podatny, niż nazwijmy to normalnie żyjący
ADHDowiec, to będziesz płaci i 300 zł bez gadania. To nie jest lek dla Ciebie. Po prostu.
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 18 lip 2011, 12:32
A czemu nie weźmiesz sie za opiaty jak morfina czy fentanyl.. Wierz mi że działają 100 razy lepiej antydepresyjnie niż concerta. Morfina jako jedyny lek jest euforyczna, uspokajajaca, empatogenna, nasenna przy większych dawkach... Idąc Twoim tokiem myslenia, kuracja taka była by idealna.
Michuj

przez Michuj 18 lip 2011, 12:50
morfina też jest lekiem :] też na różową reckę. Hehe. Concerta jest lekiem strikte na ADHD.
Michuj

przez Kalebx3 18 lip 2011, 13:39
Michuj.Nie chcem się wymądrzać ,ale jeśli Marek cierpi na typowe zaburzenia depresyjne (bez cienia ADHD), TO NAPEWNO METYLOFENIDAT TO LEK NIE DLA NIEGO!!!Ba, może nawet wjebać żywcem w jeszcze gorszą depresję.Ktoś doświadczony z tym lekiem,bardzo mądrzę powiedział na HYPERREALU,o braniu go w depresji i leczeniu nim depresji :KAMiKAZE.Lecz nie byłbym pewien ,po tym jakie leki pomagają Markowi ,czy to tak do końca "czysta depresja",po prostu ,nie wiem.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 18 lip 2011, 17:15
Marek dobre na anhedonię i amotywację spowodowaną przez SSRI są antagoniści 5-ht2c - brałeś mirtazapinę dłużej niż 4 tyg?
miko84

przez Michuj 18 lip 2011, 19:31
paweł3 napisał(a):Michuj.Nie chcem się wymądrzać ,ale jeśli Marek cierpi na typowe zaburzenia depresyjne (bez cienia ADHD), TO NAPEWNO METYLOFENIDAT TO LEK NIE DLA NIEGO!!!Ba, może nawet wjebać żywcem w jeszcze gorszą depresję.Ktoś doświadczony z tym lekiem,bardzo mądrzę powiedział na HYPERREALU,o braniu go w depresji i leczeniu nim depresji :KAMiKAZE.Lecz nie byłbym pewien ,po tym jakie leki pomagają Markowi ,czy to tak do końca "czysta depresja",po prostu ,nie wiem.

Kolega Marek77 nie ma cierpliwości do leków i szuka ''drogi na skróty''. No właśnie na hypku znajdziesz wiele recenzji. Jeden koleś nawet próbował tabletami na kaszel leczyć depresję. W teorii DXM jakby nie było to SSRI.Można by rzec, że cel zacny. Ale w TEORII . I co z tego wyszło? Oczywiście wielkie g. ;)
Michuj

przez miko84 18 lip 2011, 20:46
Ale DXM to też masa innych działań, jak np antagonizm NMDA.
miko84

przez Michuj 18 lip 2011, 20:51
No ale między innymi :smile: Chyba nie muszę tłumaczyć o co mi biega.
Michuj

przez Kalebx3 18 lip 2011, 21:18
[quote="Marek77"] nie dowiem sie jak działa dopóki nie spróbuje ,Dlatego właśnie próbuj Marku,nawet jeśli lek ten nie miałby Ci pomóc.Jeśli nie masz depresji ,ani silnych skłonności do niej myślę po swojemu ,że metylofenidat Ci nie zaszkodzi.A jeśli nawet coś tam po nim Cię będzie dołować,na rynku jest tyle wszelkiego rodzaju i maści antydepresantów,że zawsze znajdziesz coś dobrego co będziesz mógł brać równolegle w mądrych dawkach,a co podniesie Cię na duchu.Rozumiem,że leki załatwiłeś sobie z drugiego obiegu,i suma sumarum drogo będzie kosztować Cię ta terapia ,zwłaszcza ,że tolerka w wydaniu metylo...rośnie wysoko ,lecz i to do pewnego poziomu. Miko ;Michuj zawsze uważałem że Acodin-DXM to zdecydowanie narkomański środek ,dla małolatów ,by się odurzyć,czy ma on jakiś potencjał leczniczy,bo w tym temacie zaskoczyliście mnie bardzo.Pozdro

przez Michuj 18 lip 2011, 21:26
Acodin jest dobry na kaszel. Chyba pomaga w odksztuszaniu. Czasem miło jest rekreacyjnie zapodać, ale nie wyobrażam sobie to brać częściej niż raz na kilka miesięcy.

Marek- przestudiuj sobie hyperreala i będziesz wiedzieć wszystko co Ci potrzebne.
Michuj

przez Kalebx3 18 lip 2011, 21:53
Głównie i oficjalnie na kaszel,ale czego to człowiek nie wymyśli ,żeby dobrze się poczuć.Wszystko zależy od dawki,reszta może wydawać się taka sama.DXM,trochę i pobieżnie o tym teraz poczytałem,substancja ciekawa na swój sposób,ale chyba łatwo można się w tym za głeboko zanurzyć ...i narobić sobie biedy.

przez miko84 19 lip 2011, 08:38
paweł3 ma potencjał poprawiający nastrój i depresję, ale nie nadaje się do jej leczenia. Ketamina też leczy depresję, ale jest halucynogenem.

W leczeniu depresji chodzi o pare rzeczy: aby środek nie szkodził, można go było brać długo i żeby z czasem leczył a nie działał tylko gdy go bierzemy.
miko84

Sortuj wg