METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez miko84 03 lip 2013, 16:09
sylvek raczej Cię rozczaruję, ale podobnie jak Ty myślałem, że tak mam i podobnie metylo uspokajał i powodował że wolniej wykonywałem czynności. Ale poza tym inne negatywne działanie. Radzę Ci pobrać go dłużej a przekonasz się czy nie wpływa na Ciebie negatywnie. Dopiero jeśli będzie ok możesz się rozejrzeć za diagnozą, ale będzie Ci bardzo trudno znaleźć lekarza który się tym zajmuje u dorosłych...
miko84

przez Kalebx3 04 lip 2013, 12:11
<<<Lek na ADHD może korzystnie wpływać na mózg kokainisty
inShare

Metylofenidat (MPH), lek stosowany w leczeniu ADHD i narkolepsji, pomaga poprawiać pracę mózgu u osób uzależnionych od kokainy - wynika z badań naukowców z Mount Sinai Medical Center w Nowym Jorku. Ich wnioski zostały opublikowane w piśmie "JAMA Psychiatry".

Obserwując mózgi 18 uzależnionych od kokainy uczestników za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego, naukowcy potwierdzili, że metylofenidat korzystnie wpływa na przekazywanie informacji pomiędzy obszarami mózgu związanymi z samokontrolą i regulowaniem emocji, a osłabia komunikację obszarów związanych z powstawaniem nawyków i uzależnieniem.

Wcześniejsze badania wykazały, że związek ten podawany doustnie sprawia, iż osoby uzależnione od kokainy sprawniej radzą sobie podczas rozwiązywania zadań sprawdzających ich zdolności kognitywne (m.in. przetwarzanie informacji i koncentrację).

"Podobnie jak kokaina, metylofenidat zwiększa aktywność dopaminy i norepinefryny w mózgu, jednak działanie leku jest dłuższe, przy czym nie ma on silnych właściwości uzależniających" - mówi autorka badań dr Rita Goldstein.(PAP)>>> - takie co znalazłem dzisiaj o metylofenidacie , może się komuś przyda.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ladywind 11 sie 2013, 11:50
Trzeci dzień go biorę , czuję zwiększoną potliwosc i nienaturalna agresję , biorą go pod kątem poprawienia koncentracji jednak zbyt krótko by wyrazić jakąś opinię.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 16 sie 2013, 20:57
Najbardziej lubię w Metylo ten spokuj umysłu pierwsze dni po przerwie od Niego ,,,bezcenne.

przez tiktalk 16 sie 2013, 21:22
Paweł są też inni :)
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Kalebx3 18 sie 2013, 14:56
Paweł są też inni :)

Tilk Talk nie za bardzo rozumiem co chciałeś powiedzieć prze te słowa " są też inni " ? Jakbyś mógł to mnie rozjaśnij ;)

przez Ferdynand k 18 sie 2013, 15:01
Kaleb nie pisz mi że metylo łatwo dostać
ja 3 doktorki o to prosiłem i nic :mrgreen:
neurolog -pomyliła to z amfą
psychiatra -nawet sertraliny 150mg gdy jest dri nie chciała "bo panu wywołam psychozę"
trzecia neurolog i psychiatra też nie chyba myślała że mi agresję wywoła
:o
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 18 sie 2013, 15:06
Wykończony co racja to racja ,i dobrze prawisz w powyższym Temacie. Ja wiem , że tutaj trzeba mieć dużo dobrej nawet bajery i choć elementy ADHD , a poza tym przede wszystkim dużo szczęścia , trafić na otwartego lekarza , który się nie boi i posiada tzw "rózowe recepty" . Wtedy są duże szanse,że wydębimy lek . Mi sie udało, dzięki Bogu.
Kto szuka znajduje< jak powiedział Pan Jezus.

przez Reiben 18 sie 2013, 15:31
Może jak doktorka nie chce przepisać metylofenidatu to sobie zakupić etylo ;p
W końcu jest jakaś duża różnica? Jest tu jakiś chemik?
Reiben

przez Kalebx3 18 sie 2013, 16:18
Reiben próbowałem etylofenidatu , ale jest On daleki jakościowo od Metylofenidatu . Cześto kłuło mnie serce po tym Etylo ,choć nie zawsze. Z innych rzeczy to trudniej było zasnąć , oraz co mnie bardzo denerwowało to apetyt bardzo niewielki lub wcale . Po Metylo apetyt tylko na poczatku brania mniejszy ,ale z czasem wraca do normy , natomiast po Etylo zawsze tak samo.
I jeszcze jedno Metylofenidat, to czystość substancji gwarantowana przez ścisłe normy , a etylo sam wiesz pewnie ,że w tych sklepikach chemicznych z Hyperreala najczęściej to mogą dodawać zawsze jakieś bagienko.
Dla mnie zdecydowanie wybieram Metylo , choćbym miał nawet zapłacić więcej.W tym wypadku kardiotoksyczności leku ( dużo o tym pisze w ulotce leku < a lekarz , który mi to wypisuje co wizyta pierwsze pytanie : " to jak z sercem panie Pawle , nie męczy się Pan szybciej , zadyszki etc. Tak więc wybór należy do Ciebie , jak już byś się zdecydował na to Super-lekarstwo ( lubię tak określać tą nazwą ten lek).
Narka.

przez Reiben 18 sie 2013, 16:46
Chciałbym spróbować metylofenidatu bo uważam, że mam jak najbardziej powody ku temu-mocny deficyt uwagi, koncentracji na jednej rzeczy przy jednocześnie zbyt dużej nadpobudliwości ruchowej, wręcz akatyzji czasami, tym samym mam np ogromne trudności z uczeniem się spokojnie. Wszędzie piszą o tych dzieciak z adhd, w dziecinstwie adhd nie miałem, teraz mam 26 lat, może mi się wszystko już pieprzy w głowie.
Z sercem jest u mnie tak, że regularnie jest obciążone biegami ~6km, trenigniem siłowym i nie mogę na nie narzekać podczas tych aktywności, a z drugiej strony miewam bóle i nierówną akcję serca z przyczyn nerwicowych. W przeciwskazaniach piszą również o niestosowaniu u osób z objawami ciężkiej depresji, cóż ja mam chwilami taką, że tylko skakać pozostaje. Myślicie, że można by stosować to razem z SSRI? W przeciwskazaniach jak to zwykle piszą tylko o inhibitorach MAO.
Reiben

przez Ferdynand k 18 sie 2013, 16:50
metylo+ssri popularny pewno za granicą
tylko na myśli s....... pewno może z początku dawać
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 18 sie 2013, 17:15
W przeciwskazaniach piszą również o niestosowaniu u osób z objawami ciężkiej depresji, cóż ja mam chwilami taką, że tylko skakać pozostaje. Myślicie, że można by stosować to razem z SSRI? W przeciwskazaniach jak to zwykle piszą tylko o inhibitorach MAO.

Posłuchaj Metylo jak najbardziej z dobrze dobranym SSRI w odpowiedniej dawce ( po prostu trzeba trafić na swój lek metodą prób i błędów). Mi do Metylo bardzoprzypasowała Paroksetyna, Tobie może co innego , bo każdy jest inny.
Profil depresyjny Metylo zaczyna sie gdzieś około 36mg - 40 mg i + / jednak takie dawki to już w rzeczy samej dla ćpunków na fazę . Dawki 10-20-35 ( oczywiście podnoszone z czasem ) nie są ani trochę depresyjne .
Poza tym jeszcze maxymalna dobowa dawka tego leku dla ADHD wynosi 60 mg . Tak więc wyciągnij wnioski z tego co Ci napisałem > leczę się tym lekiem już ponad 2 lata i co nieco wiem o nim z troszka.
Narka.

przez Reiben 18 sie 2013, 17:26
Extra, dzięki wielkie Kalebx3, poczytam trochę o tym Super-lekarstwie, będę pewnie jeszcze truł nie raz pytaniami na jego temat ;]
Reiben

Sortuj wg