METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Siding Spring 23 lis 2012, 19:39
no problem. 3 maj sie i zyj szczesliwie.

przez cytrynka84 23 lis 2012, 21:08
Dzięki i wzajemnie .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 23 lis 2012, 21:21
Kalebx3, ale Ty masz przecież stwierdzone ADHD i stąd wynikają uciążliwe dla Ciebie objawy. Nie idzie o to który lek jest bardziej szkodliwy, lepszy, czy który działa trwalej. Ale czym leczyć, gdy objawy mogą być podobne, ale przyczyna różna. Depresja z lękiem, który nie pozwala usiedzieć w miejscu to nie nadpobudliwość psychoruchowa. U osób z ADHD stymulanty uspokajają, u osób z lękiem czy depresją wręcz przeciwnie.
Można łatwo sprawdzić czy problem leży w nadpobudliwości. Lek typu atomoksetyna (cholernie drogi, ale na zwykłą reckę) czy chociażby Edronax - jeśli uspokoją, poprawią koncentrację, można robić podejście do metylo. Jednak gdy spowodują nabuzowanie, nerwowość to raczej problem nie leży w nadpobudliwości.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 24 lis 2012, 20:11
Jednak gdy spowodują nabuzowanie, nerwowość to raczej problem nie leży w nadpobudliwości.

No wiesz mądrze prawisz ,ale jak wyjaśnić to ,że przez pierwszy miesiąc mojej przygody z metylo ,ów lek powodował u mnie megatotalne rozdrażnienie i złość. Gdyby nie determinacja i wytrałość oraz modyfikacja z wysokością dawek pierdyknął bym wtedy ten lek w kąt. Dopiero po jakimś dłuższym czasie pozytywnie zaskoczył. Chyba nie tak ma działać " szybkostrzelny " metylofenidat?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 24 lis 2012, 20:44
Tak dokładnie się nie znam. Musiałbyś poczytać na forum rodziców z dziećmi z ADHD - czy działa od razu, czy też było zalecenie, żeby efekty oceniać z perspektywy czasu. Kiedy,ś czytając w pociągu dla zabicia czasu, tamtejsze forum, zauważyłem, że metylo był bardzo chwalony na plus - wyraźna różnica, "dziecko się uspokoiło, stonowało, jest pogodne itp."
Narzekania dotyczyły dostępności, że przechodzą przez piekło, bo w pierwszym rzucie dają dzieciom 6, 7 letnim dupakinę, która "zabiła" mi syna lub inne l.przeciwpadaczkowe. Niektórych rodziców z kolei nie było stać na atomoksetynę (400zł/msc). Ale podobno od czasu kiedy Metylo zaczął być refundowan i sa generyki, (co oczywiście skrytykowali wszyscy prawicowi politycy, publicyści, duchowni - bo przecież ADHD to wymysł, a przede wszystkim błędy w wychowaniu pod tytułem za mało kar, zwłaszcza cielesnych, klęczenia na grochu itp) sytuacja z przepisywaniem metylo dla dzieci z ADHD się poprawiła.

PS Sam bym chciał spróbować metylo z ciekawości. Ale to raczej stanowczo nie dla mnie. Raz w życiu w towarzystwie w LO spróbowałem amfy, nie było dobrze.
Nie wyobrażam sobie tego jako leku. Bardziej w kategorii dopalacza w przeciążonych okresach.

przez thatMightyOneMan 25 lis 2012, 18:49
no dla dzieci ..tyle dobrze ,szkoda tylko ,że dorośli z adhd wedle wielu lekarzy to jakiś wymysł nadal ,znajdą wszystko tylko nie przyczynę problemu

przez beladin 27 lis 2012, 18:50
Metylofenidat jest lekiem na ADHD. Moklobemid jest lekiem przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym.
beladin

przez sony814 02 sty 2013, 20:46
Witam, dzwoniłem do psychiatry która powiedziała mi że lek podaje sie tylko dziecią na adhd i mi go nie przepisze bo by złamała prawo czy to prawda ???

przez Michuj 02 sty 2013, 20:50
A jak wyglądała rozmowa. Dzień dobry - psychiatra? tak. Przepisze mi Pan/Pani metylo? Nie.
Obrazek
Loża szyderców

przez sony814 02 sty 2013, 21:35
My razem z lekarką stosujemy leki które działaja stymulująco od pewnego czasu zaproponowałem czy by ten lek nie był odpowiedni, odpowiedziała mi że dzieci zarejstrowane na adhd mogą tylko stosować ten lek. Na fobie społeczną i na depresje sie go nie stosuje i żeby złamała prawo przypisując mi go. Co o tym sadzicie ?

przez Kalebx3 03 sty 2013, 00:38
Co o tym sadzicie ?

Kłamie .
Boi się , nie chce ryzykować , bo jakby zaczęli sprawdzać ,a nie miała konkretnych powodów mogłaby beknąć.
Ja mam 42 lata i mi lekarz psychiatra przepisuje metylo, tyle tylko ,że nie na ADHD *( bo takowe u dorosłych w systematyce polskich chorób nie istnieje). Dobra podkladka i wszystko można , nawet Ritalin i Morfinę. Ale kto będzie ryzykować swoją " karierę" dla jakiegoś psychola? Zaryzykował byś ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 03 sty 2013, 01:05
Kalebx3, to na co Ci metylofenidad przepisuje skoro jest tylko ma być stosowany tylko w ADHD, które przecież występuje tylko u dzieci? Na jakie rozpoznanie?

przez sony814 03 sty 2013, 13:19
Selegiline mi przypisała a na depresje sie tego nie stosuje tylko na parkinsona. W papierach mam stwierdzone adhd ale to badania jak byłem mały niektórzy mówią że sie z tego wyrasta ale ja chyba nie wyrosłem bo nie moge sie na niczym zkoncetrować, brak energi, problemy z pamięcią, apatia, nic sie nie chce. A gdy byłem wcześniej u innej lekarki gdy stosowałem lexapro czułem sie dobrze i ona mi stwierdziła ze mam adhd i chciała mi przypisać jakiś lek ja odmówiłem bo byłem zadowolony ze lexapro na mnie działa pozytywnie i nic wiecej nie chciałem.

przez beladin 03 sty 2013, 13:28
sony814, "My razem z lekarką stosujemy leki.." haha :D To lekarz decyduje co masz brać a co nie. Jeśli zaryzykuje i wypisze Ci metylofenidad to tylko po to by nie stracić źródła stałego dochodu :D
Jaki inny lek brałeś dłużej niż 3 miesiące?

Jeśli jesteś takim ciężkim przypadkiem, który potrzebuje eksperymentalnych terapii to poproś o skierowanie do psychiatryka na zamknięty oddział. Tam Cie szybko naprostują.
Ostatnio edytowano 03 sty 2013, 13:29 przez beladin, łącznie edytowano 1 raz
beladin

Sortuj wg