METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez thatMightyOneMan 31 sie 2012, 15:18
widzisz ja akurat lekko odmienne mam zdanie; sam na sobie to już zauważyłem po prostu) coś w tym jest i to "coś" więcej niż tylko opieranie się na tym co kto powiedział itp; ja czuję i odczuwałem to już wielokrotnie ,mimo ,że o tym nie myślałem wtedy ,że ten 'bieg' do celu wielokrotnie dawał mi więcej i daje obecnie 'frajdy;' nazwijmy to niż samo osiągnięcie celu :idea:

po wyczerpaniu"; dopaminy w większych ilościach ,pozostaje reszta neuroP; zanika potrzeba' (nisko dopamina?) biegu do celu ,człowiek zadowala się tym już co jest. mówię o własnych doświadczeniach oczywiście ;)

przez Kalebx3 12 lis 2012, 21:18
Witam ,
zauważyłem ( bardzo przypadkiem i niedawno) ,że Tyrozyna dodana do metylofenidatu bardzo podnosi jej działanie jakościowe i... przede wszystkim daje fajnego kopa energetycznego. Chyba znalazłem to czego szukałem od wielu lat i co było odpowiedzialne za niestabilność działania metylofenidatu. Nie wiem czy wyrażam się jasno ,ale na dzień dzisiejszy ( początki łączenia tych dwóch substancji) są dla mnie bardzo zachęcające. Co będzie dalej ,tego nie wiem ,być może deficyty dopaminy w moim UN. odpowiadają za nerwice ,fobie i nade wszystko niemożność wyhamowywania z emocjami . Będę podążał tym tropem ,,,a już wkrótce do metylofenidatu dorzucę L-dopę ( na początek w bardzo niskiej dawce). Jestem dobrej myśli,bo już na tyrozynie + metylo jest o wiele lepiej niż na samym metylo. Ach ta farmakologia..."szukajcie a znajdziecie", tylko takie słowa cisną mi się w tej chwili do głowy. Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia w tym mixie lub coś kolo tego?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elfrid 12 lis 2012, 21:21
Dopamina za fobię? A nie bardziej serotonina. Metylofenidad to chyba dość radykalne rozwiązanie. Często na problemy z emocjami przepisuje się stabilizatory nastroju.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 12 lis 2012, 21:33
Elfrid ,
akademicka medycyna pewnie by przybiła Ci piątkę .To co mówisz to są schematy ,niekoniecznie złe,,,ale system przekażników w CUN jest tak złożony ,że nie można powiedzieć do końca : serotonina- fobie , brak odczuwania przyjemności etc. - dopamina itd.
24 lata w kontakcie z psychiatrą ( z miernymi wynikami poprawy)skłoniło mnie w końcu do własnych poszukiwań...
czego efekty przedstawiam.

przez Ferdynand k 12 lis 2012, 21:36
elfrid podobno za fobię społeczną odpowiada złe działanie receptorów dopaminowych
Naczelny Użyszkodnik

przez thatMightyOneMan 12 lis 2012, 21:51
Kalebx3
szkoda ,że 'widzenie; nastąpiło dopiero po 24? latach :roll:

przez elfrid 12 lis 2012, 22:20
Pewnie macie rację. Ale równie dobrze amfetamina działa na fobie, lęki poprzez wpływ na dopaminę, a jednak wiemy, że to nie byłoby leczenie tylko zwykły haj.
Kalebax ważne żeby stan poprawy się utrzymywał. A z tego co napisałeś wynika, że po mieszance metylofenidadu i tyrozyny od niedawna jest trochę lepiej...
Na prawdę wszystkie leki były nieskuteczne: paroksetyna, sertralina, fluwoskamina, klomipramina, walproiniany, karbamazepina...

przez eN_ 12 lis 2012, 22:48
Czy ktoś łączył tyrozynę z wenlafaksyną?
eN_

przez Kalebx3 12 lis 2012, 22:54
Z tych co wymieniłeś tylko paroksetyna mi pomaga ,która aktualnie biorę ( kiedyś karbamazepina-ale inaczej- ,ale dostałem po niej zapalenia nerwów obwodowych i poszła w kąt).
Jestem zwolennikiem bardziej mixów niż monotematycznych terapii. Ważne oprócz tego są indywidualnie dobrane dawki ,bo nawet najbardziej świetny i trafiony lek może bardziej zaszkodzić niż pomóc w nietrafionej dawce( jęśli będziemy wykonywać tylko iwyłącznie poleceń lekarza )- moje osobiste zdanie . Czasem tabletke dzielę na 6 części jak trzeba...
Metylofenidat to nie koks czy śmieciowa amfa z ulicy po której na drugi dzień ( po całonocnych lotach) zdychasz.
Metylo mnie leczy i bardzo poprawiła mi się jakość życia odkąd "zaprzyjażniłem " się z tym lekiem . Oczywiście są dni ,że biorę go 7,5 mg ,a są i takie ,że 25 to mało.Przerwy też są tutaj najbardziej wskazane. A SSRI ,no cóż na NN ,która mnie czasami gnębi sa niezastapione ( na dzisiaj).
Biorę również do SSRI ( ale tylkow gorsze dni) o doslownie kilkunastu dni spamilan i powiem ,że jako dodatek ( nawet 5mg ) do SSRI bardzo mi sie sprawdza jego profil antylękowy. Zawsze myslałem ,że spamilan to bzdet ,ale wsłuchująć się w jego działanie ( tylko plus SSRI) słyszę i odczuwam pozytywne wibracje ;)
Mialo być o metylo + tyrozyna...a zeszlo troche z tematu. Może te nasze wspólne pomyślunki komuś pomogą ,bo w Nas samych zawsze coś zostanie( co może wykorzystamy nawet po latach).
Nara.

-- 12 lis 2012, 23:26 --

Acha ,bo zapomniałem jeszcze dodać ,że tę L- tyrozynę to TYLKO z rana na pusty żołądek + wit B6 + witamina C, taki układ jest najbardziej optymalny. Branie tego supla z węglowodanami mija się z celem,tryptofan wypiera wtedy tyrozyne i jest dupa blada zamiast efektów...

przez miko84 13 lis 2012, 00:09
Paro u mnie działa dobrze na fobię społeczną, ale jest problem z motywacją do spotkań. Na metylo było na odwrót - motywacja była ale lęk podczas spotkań. Tak czy owak metylo sobie odpuściłem, za dużo zachodu, za słaby efekt.
miko84

przez elfrid 13 lis 2012, 23:12
To może połącz wyraźnie przeciwlękową i umiarkowaną sedatywnie parosketynę z Wellbutrinem albo Edronaxem? Twój lekarz już chyba wszystko Ci przepisze:-)

przez miko84 14 lis 2012, 09:35
Na razie chciałbym nie łączyć leków.
miko84

przez cytrynka84 14 lis 2012, 15:02
Laczylam kiedyś paro z Edronaxem,ale w ogóle nie odczułam niestety reboxetyny w tej kombinacji.Paro skutecznie przycmila działanie Edro. i działała tak samo sedatywnie,jak przed włączeniem reboxetyny.
Paro super działa na fs i wszelakie lęki tylko ta senność,brak motywacji mnie osobiście dobija.Do tego jeszcze zwiększa apetyt to też mi się nie podoba.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 14 lis 2012, 15:12
Aktualnie bierzesz paro? Jak długo na niej jesteś?
miko84

Sortuj wg