METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Ritalin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
30
81%

Nie
6
16%

Zaszkodził
1
3%

Liczba głosów : 37

przez Michuj 17 cze 2011, 20:31
Stymulacja a efekt depresyjny to nie to samo. Można czuć się g. i być pobudzonym. Wydaje mi się, że tak by zadziałał metylo na osobę z depresją.
Michuj

przez Michuj 17 cze 2011, 20:38
Marek77 napisał(a):Wiesz i bupropion przepisaują na depresje a z serotoniną on ma tyle wspólnego co świnia z siodłem...a wiesz przeciez ze niektórych depresyjnych ludzi z komponentą AADD stymulanty stabilizują

A ty masz AADD?
Michuj

przez miko84 18 cze 2011, 07:23
Zgadzam się, że podawanie metylofenidatu osobie z depresją nie jest dobrym wyjściem. Ja byłem na nim spokojniejszy ale nadal czułem się jak g... (jak napisał Michuj).
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 23 cze 2011, 14:58
przemówili Ci co mieli, czyli Miko i ja ;)
Michuj

przez miko84 23 cze 2011, 18:00
Na więcej bym nie liczył. Bo to Polska właśnie :P
miko84

przez Michuj 23 cze 2011, 20:32
To se znalazłeś wymówkę dla ćpania :roll: G. to ma wspólnego z leczeniem. Gwarantuję Ci, że w żaden sposób nie pomoże to na anhedonię i amotywację.
Michuj

przez miko84 23 cze 2011, 21:29
To nie jest lek do długotrwałego brania. Po pierwsze są problemy z załatwieniem recepty, po drugie niesie zawsze efekty uboczne, jak możliwość wystąpienia tachykardii, potliwości, zwiększonej agresji (ja tak miałem). To nie jest lek przepisywany na anhedonię i motywację i jeśli nie masz prawdziwego ADHD/ADD to wyjdą wszystkie efekty uboczne jakie mogę wyjść.
miko84

przez malibu 23 cze 2011, 21:31
miko84 napisał(a):Zgadzam się, że podawanie metylofenidatu osobie z depresją nie jest dobrym wyjściem. Ja byłem na nim spokojniejszy ale nadal czułem się jak g... (jak napisał Michuj).

no dokładnie tak...mój syn brał Stratterę ponad 11 lat , wcale to go nie uchroniło od depresji , oprócz Strattery bierze teraz takze Zoloft ,ma cięzką deprechę :(

przez Michuj 23 cze 2011, 22:11
Nie. Tylko sztuczne naspeedowanie.
Michuj

przez Michuj 23 cze 2011, 22:21
No bo to nie jest lek na anhedonię i amotywację. Może spróbuj fluo. Działa idealnie właśnie na te dolegliwości ;)
Michuj

przez Michuj 23 cze 2011, 22:30
Jak narazie to fluo jest lepsze niż paroksetyna i sertralina razem wzięte ;)
Michuj

przez Michuj 23 cze 2011, 22:37
W teori tak. W praktyce czuje się o wiele lepiej.
Michuj

przez Kalebx3 26 cze 2011, 00:54
Witam,jestem tu nowy ,choruję na nerwice natręctw, z wyrażnymi elementami ADHD(to drugie od dziciństwa,odkąd pamiętam).Do psychiatry śmigam już ponad 22lata bez większych rezultatów.Brałem już bardzo wiele antydepresantów,benzodiazepin etc.Dodam też że jestem uzależniony od alkoholu ,którego nie piję już kilka lat ,trawy ,którą pale bardzo sporadycznie(tzn. nie częściej niż raz w mięsiącu). Od ponad tygodnia biore medikinet 2 razy5mg/dziennie.Dolączylem go do baclofenu 1 raz dziennie 10-15mg(baclofen bardzo mnie ,że tak powiem wycisza w sposób niemalże" naturalny").Chcialbym jednak poruszyć tutaj sprawe medikinetu.Po medikinecie stałem sie bardziej stonowany emoicjonalnie(choc to najniższe dawki),uważny,mniej wybuchowy i mniej impulsywny.Powiem nawet ,czego sam się nie spodziewałem poprawił mi się sen. Po tygodniu (wiem , że to krótko) widze wyrażnie ,że lek ma potencjał,ale zasadnicze pytanie,CZY LECZY??? Czy tylko poprawia komfort życia ,zresztą chwilowo,czy daje coś więcej,coś zmienia pod deklem na lepsze i to trwale ? Dziś tego jeszcze nie wiem,a może Ktoś z was wie ,przeżył dłuższa przygode z metylofenidatem i może podzielić sie wiedzą .Z góry dziekuję i pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 26 cze 2011, 09:51
Hej. Nie, nie leczy, działa tylko gdy go bierzemy.
miko84

Sortuj wg